آموزش ساخت سوپر گروه در تلگرام

حالت شب

گروه‌هایی که درتلگرام ساخته می‌شوند شامل دو دسته مختلف هستند. دسته اول گروه‌های معمولی بوده و دسته دوم سوپر گروه (Supergroup) به شمار می‌روند. ما با آموزش ساخت سوپر گروه در تلگرام قصد داریم که تفاوت های سوپر گروه تلگرام با گروه معمولی اشاره و نحوه ایجاد سوپر گروه و تبدیل گروه معمولی به سوپر گروه را به شما عزیزان آموزش دهیم.

این احتمال وجود دارد که اصلا با تفاوت های مابین سوپر گروه تلگرام و گروه معمولی این مسنجر آشنایی دقیق و کامل نداشته باشید. از این رو ما  قصد داریم که تفاوت های مابین سوپر گروه تلگرام و گروه معمولی آن را شرح دهیم و سپس نحوه ایجاد سوپر گروه و تبدیل گروه معمولی به سوپر گروه تلگرام را هم به شما عزیزان آموزش دهیم. با فارسی خوان همراه باشید.

آموزش فعال کردن Supergroup و ساخت سوپر گروه در تلگرام

این پست روش فعال کردن سوپر گروه یا بهتر است بگویم ساخت Supergroup را آموزش داده است . گروه ها هم اکنون می توانند دارای چندین مدیر باشند ؛ مدیرها می توانند کارهای مختلف نظیر تغییر نام و لوگو، حذف و اضافه کردن کاربر را داشته باشند. البته باید نسخه تلگرام خودتان را بروز کنید تا این قابلیت در دسترس شما قرار بگیرد .

می توانید از طریق وب سایت گوگل پلی نسخه تلگرام را به ۳.۳.۲ بروزرسانی کنید تا به صورت کامل این ویژگی فعال شود . البته در ورژن های قبلی نیز این قابلیت وجود داشته است . گروه هایی که ظرفیت آن ها تکمیل شده و به ۲۰۰ رسیده می توانند با ارتقا به سوپر گروه ظرفیت گروه را به ۱۰۰۰ نفر ارتقا بدهند .

شاید قبل از فعال کردن سوپر گروه بخواهید بدانید Supergroup چه قابلیت هایی در اختیار شما قرار میدهد. با فعال کردن سوپر گروه اعضای جدید می توانند تمامی تاریخچه پیام ها را از ابتدا مشاهده کنند ، پیام های پاک شده توسط مدیران برای تمامی اعضا ناپدید می شود ، اعضای معمولی تنها می توانند پیام های خود را پاک کنند ، سوپر گروه ها به طور پیش فرض ساکت (mute ) هستند و معمولا هشدارهای کمتری ارسال می کنند و تمامی کاربران رسمی و قانونی تلگرام این به روزرسانی را به طور خودکار دریافت خواهند کرد.

آموزش ساخت سوپر گروه در تلگرام

طبق توضیحات وب سایت سازنده اپلیکیشن ، این قابلیت فقط برای گرو هایی فعال خواهد شد که اعضای آن به حد نصاب ۲۰۰ مخاطب یا کاربر رسیده باشد هنگامی که تعداد افراد گروه شما به ۲۰۰ نفر برسد، می‌توانید آن را به گروه بزرگتر ارتقا دهید. با این کار گروه شما قابلیت پشتیبانی ۱۰۰۰ نفر را خواهد داشت.

با فعال ارتقا نرم افزار قابلیت های زیر نیز برای شما فعال می شود .

۱- افرادی که عضو گروه می‌شوند می‌توانند تمام پیام‌های قبلی گروه را ببینند.
۲- پیام‌های حذف شده از تاریخچه‌ی پیام‌ها، از تاریخچه‌ی پیام‌های تمام افراد گروه حذف خواهد شد.
۳- اعضای عادی گروه فقط می‌توانند پیام‌های خودشان را حذف کنند.
۴- گروه‌های عظیم به صورت پیش‌فرض در حالت بی‌صدا (Mute) قرار دارند.

همچنین بخوانید : تکنولوژی نرم افزار

شاید این سوال برای شماهم پیش آمده باشد که اعضای گروهتان به ۲۰۰ نفر رسیده ولی از کدام قسمت باید سوپر گروه را فعال کنید کافیست بر روی علامت سه نقطه کلیک کرده و ببینید گزینه “Upgrad to Supergroup “ در تنظیمات شما به صورت سبز رنگ فعال شده است یا خیر

آموزش فعال کردن Supergroup (ساخت سوپر گروه) در تلگرام

بعد از کلیک بر روی گزینه “Upgrad to Supergroup “ یک پیغام نمایش داده می شود که با کلیک بر روی کلید OK گروه شما به سوپر گروه ارتقا پیدا می کند و می توانید از امکانات جدید اپلیکیشن استفاده کنید .با فعال شدن Supergroup می توانید تعداد مدیران گروه را افزایش بدهید .کافیست بر روی منوی سه نقطه تنظیمات کلیک کرده و گزینه Administrator را انتخاب کنید .

با فعال شدن Supergroup

روش اضافه کردن مدیر گروه همانند تنظیمات کانال 

شما در کانال می توانید چند نفر از مخاطبانی که به آنها اعتماد دارید را جهت مدیریت ارسال پیام یا ویرایش کانال به برنامه اضافه کنید . در همان پنجره تنظیمات بر روی Administrators تب کنید .

4 تنظیمات کانال Channel در تلگرامسپس بر روی add administrator تب کنید

سپس بر روی add administrator تب کنید

فرد مورد نظرتان را انتخاب کرده و کمی صبر کنید تا به لیست اضافه شود

حذف مدیر در کانال تلگرام

فرد مورد نظرتان را انتخاب کرده و کمی صبر کنید تا به لیست اضافه شود

شما می توانید مدیری که برای صفحه انتخاب کرده اید را در یک گروه یا کانال دیگر به اشتراگ بگذارید ، بلاک ، ویرایش یا حذف کنید . کافیست بر روی نام مدیر تب کرده و در پنجره باز شده همانند تصویر بالابر روی علامت سه نقطه تب کنید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام