طرز استفاده از کاندوم

حالت شب

آموزش های مربوط به طرز استفاده از کاندوم از دو حالت خارج نیستند؛ حالت اول برای آشنایی با کاندوم از ابتدای استفاده از کاندوم شروع میکنند و حتی انواع آن را هم توضیح میدهند و در حالت دوم شما را مطمئن میکنند که کاندوم مثل یک جواهر نایاب است و با حتی نیم درجه تغییر دمای محیط کاندوم آسیب میبیند، که باعث میشود آن اسپرمهای ناقلا دسته گل خودشان را به آب دهند. بخش سلامت فارسی خوان قصد دارد تا با آموزشهای صحیحی و ایجاد آگاهی مناسب تابوهای جاهلانه کاندوم را بشکند.

این مطلب برای متاهلین عزیز آموزش نکات بهداشتی استفاده از کاندوم را همراه دارد و نوجوانان کنجکاوی را که به تازگی به سن بلوغ رسیده اند با نگاهی مدرن، جدید و اصولی با کاندوم آشنا میکند.

آشنایی با انواع کاندوم

این ابزار جلوگیری در زمره رایج ترین ابزارهای برای پیشگیری از بارداری و جلوگیری از انتقال بیماری هاست.

البته که صددرصد راه حل اصلی نیست و برای این اهداف راه حلهای قطعی خودشان وجود دارد. اما خب اساس دنیا بر روی احتمالات استوار است و وظیفه کاندوم کاهش قابل توجه درصد احتمال وقوع این دو مورد است. برای پیشگیری از بارداری قرصهای اورژانسی و داروهای هورمونی و عمل جراحی های فراوانی وجود دارد و برای جلوگیری از انتقال بیماری ها روشهای بسیار درمانی و مصرف دارو و… وجود دارد.

ظاهر کاندوم بصورت یک تیوپ گشاد و شفاف از جنس لاتکس است که در داروخانه ها یافت میشود.

بسته بندی های تکی آن در پوششهای پلاستیکی موجب تمیز ماندن آن از آلودگیهای محیطی است و معمولا حاوی روغن های روان کننده برای سهولت استفاده از آن هستند. پوشش پلاستیکی آن لبه های شیارداری دارد که به راحتی پاره میشود؛ و برای پاره کردن آن به چاقو یا قیچی یا دندان یا هر وسیله نوک تیز دیگر متوصل نشوید. چرا که احتمال آسیب رسیدن به کاندوم بالا میرود.

استفاده از کاندوم

آشنایی با طرز استفاده از کاندوم

این بخش حساسترین قسمت آموزش امروز ماست. اما نه به دلیل حساسیت های رابطه جنسی؛ بلکه به دلیل اینکه مخاطبان عجول قصه ما، برای این قسمت فرصت نمیکنند وقت بگذارند و با دقت مطالعه کنند؛ خب البته حق هم دارند! کی تو این موقع میاد مطلب بخونه؟!

به همین خاطر متاسفانه یا خوشبختانه ما سعی داریم این بخش رو کامل و جامع با جزییات دقیق توضیح بدهیم. باشد که رستگار شوید…

برادر! میدونم این ۲۴ساعت اندازه یه سال گذشته، ۵ثانیه دیگر تحمل کن و با حوصله جلدش رو پاره کن.

میخندید؟؟؟ اطلاع دارید که بخاطر همین بی احتیاطی و عجله تا حالا چندتا کاندوم رو مخدوش کردید و دور انداختید؟یا اگر دور ننداختید میدانید که به کاندوم آسیب رسوندید و باید کم کم به فکر خریدن پوشک بچه بیوفتید؟ برادر من خواهر من کاندوم فقط جلدش مثل بیسکوییته که راحت بازش میکنید، دقیقا یکی از نکته های مهم استفاده از کاندوم همین طریقه باز کردن اونه. پس مراقب باشید که کاندومها رو با بی احتیاطی پاره نکنید و بی استفاده دور نندازید.

پوشیدن کاندوم، عین پوشیدن هر لباس دیگری است؛ مثل پوشیدن دستکش و شلوار. همه این یه قلم رو خوب بلدند.

برای همین من وقت طلاییتون رو نمیگیرم که چجوری اون رو بپوشونید؛ و میدونم که باز هم حواسهای مبارک کاملا جمع هست(!) فقط مراقب باشید که اگه کاندوم رو احیانا، برعکس یا اشتباه روی آ ل ت کشیدید دیگه مجدد از اون استفاده نکنید. چون لشگر عظیم اسپرمهای بازیگوش به دلیل حواس پرتی گارد محافظ حتی به مایعات ترشح شده قبل از انزال هم رخنه کردند و با فرستادن حتی اندکی از نیروهای جاسوس خود به دور چشم های نگهبان روی کاندوم راه خودشون رو برای نفوذ پیدا میکنند.

عامل دیگر اشتباه برعکس پوشیدن کاندوم، تاریکی است؛ در این مورد هم در استفاده از کاندوم خسیس نباشید.

آشنایی با استفاده از کاندوم حین رابطه

طرز استفاده از کاندوم حین رابطه

بسیار خب، خواهر و برادر عزیز خدا قوت میگم. تا الان همه مراحل رو به خوبی پشت سر گذاشتید.

 الان نوبت به بخش اصلی میرسه. من باز هم تاکید میکنم که حتی حین رابطه مراقب نعوظ خود باشید. چون کاندوم های رایج در بازار پس از کشیده شدن روی آ ل ت و همچنین گرمای ایجاد شده حین رابطه، فرم ارتجاعی خود را تا حد زیادی از دست میدهند. لذا اگر سفتی آ ل ت به هر دلیل تغییر کرد حتما باید کاندوم را عوض کنید.

تنوع در پوزیشن های رابطه همانا و تعدد کاندوم های استفاده شده همانا.

 سطح بهداشت رو بالا ببرید و با هر تغییر در وضعیت قرارگیری بدنتان کاندوم را عوض کنید. اصلا حس خوشایندی نیست اگر بدانید که اگر بخواهید بعد از رابطه مقعدی، رابطه دهانی یا حتی واژنی داشته باشید چه اندازه میکروب و باکتری به نقاط دیگر بدنتان انتقال میدهید. اصلا اینگونه فکر نکنید که هر کاندوم فقط برای یک نوبت رابطه جنسی شماست.

طرز استفاده از انواع کاندوم

کاندومهای ساده: که فقط حاوی مواد روان کننده هستند.

کاندومهای تاخیری: جنس روان کننده درون آنها موجب بی حس شدن سر آ ل ت تناسلی مرد میشود.

کاندوم های طعم دار: با طعم های میوه ها و رایحه های مختلف برای ایجاد حس بهتر در رابطه.

کاندوم های طرح دار: شامل شیار یا برآمدگیهای ریز برای لذت بیشتر زنان.

کاندوم های عروسکی: در اشکال و رنگهای مختلف صرفا برای ایجاد تنوع.

انواع استفاده از کاندوم

کاندومهای زنانه: طراحی شده برای واژن با تعبیه حلقه بزرگ برای جلوگیری از حامگلی ناشی از تجاوز به زنان.

کاندومهای شکنجه: دارای شیارهای برنده و تیز و ایجاد آسیب جدی برای آ ل ت مردانی که قصد تجاوز دارند.

نکات بهداشتی استفاده از کاندوم

نکات بهداشتی استفاده از کاندوم

کاندوم را به دید وسیله ای نگاه کنید که به کمک شما آمده! صرفا یک هزینه نیست و همچنین قرار نیست تمام نیازهای بهداشتی و شما را برطرف کند.

فراموش نکنید که کاندوم ۱۰۰% راه حل نیست
اما با رعایت اصولی میتوان که این احتمال را افزایش داد.

فراموش نکنید که کاندوم استفاده شده را گره بزنید و حتما در دستمال یا مشما بپیچانید سپس دور بیاندازید.

جدای از بحث های اخلاقی که در یک کیسه زباله پاره شده، ممکن است کاندومها بیرون ریخته باشند چه صحنه زننده و چندش آوری برای شهر ایجاد میکند و چه بار روانی منفی روی عابران میگذارد، ممکن است باعث سرایت میکروبها به محیط اطرافشان شوند.

همچنین بخوانید : میل جنسی در دوران قاعدگی

آشنایی با انواع آسیبهای وارد بر کاندوم

هرگز از کاندوم با جلد مخدوش یا پاره استفاده نکنید. میدانید که منظور بنده فقط سوراخ بودن کاندوم نیست! جنبه دیگرش اینست که ممکن است جعبه این کاندومها حین بارگیری و انتقال به بازار دچار زدگی شده باشد. حتی ممکن است وسیله نقلیه آنها دچار سانحه شده باشد و کاندومها نیز توسط ضربه یا تحمل گرمای بالا مواد روان کننده شان فاسد شده باشد.

ادامه نکات بهداشتی استفاده از کاندوم

همیشه تاریخ تولید و انقضای آنها را بررسی کنید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که رابطه لذت بخش خود را به خاطر یک بی احتیاطی نابود کنید. جنس کاندوم و نیز ماده روان کننده آنها همگی از تولیدهای صنعتی هستند که با خصوصی ترین بخش زندگی هر انسانی سر و کار دارند.  خلاصه بگم که فرض کنید کاندوم مثل دستمال کاغذی یا دستکش جراحی یا اسپری ضدعفونی کننده دست شماست. از این وسایل چقد برای امور روزمره خود استفاده میکنید؟

با رعایت این نکات بهداشتی سلامت جنسی خود و شریکتان را بالا ببرید

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام