معرفی ۱۰ خواننده کرد

حالت شب

زبان کردی یکی از زیباترین گویش های ایرانی است به همین دلیل خواننده های پرطرفدار و معروف زیادی در این زمینه فعالیت می کنند، مجله فارسی خوان در نظر دارد در این بخش به معرفی ۱۰ خواننده کرد بپردازد . بیشتر موسیقی دان های برتر کورد زبان،خوش صدا و معروف هستند و اغلب آنها شاد می خوانند. خواننده های قدیمی و کرد زبان زیادی داریم که پرطرفدار می باشند و خیلی خوب در این حرفه فعالیت می کنند. ما اعضای فارسی خوان در نظر داریم تعدادی خواننده کوردی خوش صدا را به شما معرفی کنیم امیدواریم از این مطالب استفاده کنید.

معرفی ۱۰ خواننده کرد

در این گفتگو می خواهیم به معرفی ۱۰ خواننده برتر کرد زبان بپردازیم.

موسیقی کردی یکی از شادترین موسیقی های جهان است این موسیقی شامل آهنگ ها و نغمه های زیبایی است که به زبان کردی خوانده می شود. در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین آهنگ ها در مجالس عروسی می باشد. در این مطلب می خواهیم ۱۰ خواننده برتر و معروف کورد زبان و خوش صدا را به شما معرفی کنیم.

ما در اینجا ۱۰ خواننده کرد را برای شما انتخاب کرده ایم که عبارتند از:

 • هیبت صلاحیان
 • سید علی اصغر کردستانی
 • عباس کمندی
 • عثمان هورامی
 • مسلم مرادی
 • دیار درسیم
 • شهریبان کردی
 • نوید زردی
 • امید رسول پور
 • روح اله کرمی

معرفی خواننده برتر کرد زبان و موسیقی دان هیبت صلاحیان

در اینجا میخواهیم به معرفی ۱۰ خواننده برتر کرد زبان بپردازیم.

هنرمندان زیادی وجود دارد که با زبان زیبا و گویش کردی به خوانندگی می پردازند.یکی از معروف ترین خواننده های کرد هیبت صلاحیان می باشد که موسیقی دان پرطرفدار و قدیمی کردستان است. هیبت صلاحیان  آهنگهای زیبایی سروده است از نمونه آهنگ های او میتوان به آهنگ سوره گل اشاره کرد.

این آهنگ با نوای زیبایی خوانده شده است و به زبان کردی میباشد.

معرفی موسیقی دان کرد زبان و قدیمی سید علی اصغر کردستانی

شاید تا بحال نام این خواننده معروف و قدیمی کرد را شنیده باشید اما اگر تابحال در مورد این موسیقی دان بزرگ چیزی نمی دانستید ما شما را با این خواننده کورد زبان آشنا خواهیم کرد.

موسیقی دان پرطرفدار و معروف

سید علی اصغر کردستانی یکی از خواننده های برتر کرد می باشد که در حال حاضر در قید حیات نمی باشد. لحن این خواننده آنقدر دلنشین است که حتی کسانی را که به زبان کردی آشنایی ندارند را مجذوب خود می کند. استاد سید علی اصغر کردستانی خواننده بزرگ و از افتخارات مردم کرد است.

ما به شما پیشنهاد می کنیم از شنیدن صدای دلنشین این خواننده غافل نشوید.

معرفی خواننده و نویسنده برتر و خوش صدا عباس کمندی

عباس کمندی یکی از خواننده های خوش صدا و پرطرفدار کردستان می باشد.

اکثر خوانندگان کرد نویسنده های ممتازی هستند. این خواننده نیز  علاوه بر خواندن به نویسندگی هم پرداخته است. از نمونه آهنگ های او می توان به هوهو کاله بی و گولی زرد اشاره کرد. این خواننده یکی از مشهورترین نویسنده ها در کردستان می باشد. این استاد عزیز هم چند سال پیش به دیار باقی شتافت. یاد و خاطره این موسیقی دان برتر در دل ها همچنان ماندگار است.

معرفی خواننده و موسیقی دان برتر کردی عثمان هورامی

یکی از مشهورترین خواننده های کرد زبان عثمان هورامی می باشد همانطور که از اسم او پیداست خواننده شهرستان هورامان یکی از شهرستان های استان سنندج می باشد. این خواننده پرطرفدار از همان دوران نوجوانی علاقه زیادی به خواندن آواز های هورامی داشت و خانواده او نیز در این هنر موفق بودند. این هنرمند تا اواخر دهه ۸۰ به خواندن پرداخت اما متاسفانه در حال حاضر،بدلیل عارضه حنجره دیگر نتوانست به خوانندگی ادامه دهد او اکنون ۸۴ سال سن دارد و در مریوان زندگی می کند.

امیدواریم خوانندگان خوش صدای کشورمان ایران همیشه سلامت و سرافراز باشند.

خواننده کردی شاد و خوش صدا مسلم مرادی

اما یک خواننده کوردی خوش صدا و پرطرفدار مسلم مرادی است که تمامی آهنگ های او شاد هستند بیشتر مردم با این خواننده آشنایی دارند زیرا یک خواننده قدیمی کردی شاد است و برای مجالس عروسی و جشن ها خیلی شاد آواز می خواند اگر می خواهید حال و هوایی تازه کنید حتما آلبوم آهنگ های این هنرمند را گوش دهید.

خواننده قدیمی کردی شاد

اکثر آهنگ های این خواننده قدیمی کردی شاد هستند و با نوای زیبایی خوانده شده اند که در حال حاضر در بیشتر مراسمات شاد در جای جای ایران به نمایش گذاشته می شوند. این هنرمند توانسته است هواداران زیادی به خود جذب کند.می توان گفت یکی از شادترین خواننده های برتر کرد مسلم مرادی می باشد.

در اینجا تعدادی از آهنگ های این خواننده قدیمی کردی شاد را برای شما آورده ایم که عبارتند از:

 • سلام سلام
 • گل وهار
 • رنگین دت
 • گول وه گول
 • بمارک بو
 • یوسف و زلیخا
 • شاد

معرفی خواننده برتر و کرد زبان دیار درسیم

یکی از ۱۰ خواننده کرد که انتخاب کرده ایم دیار درسیم می باشد.

دیار درسیم یا هوزان دیار خواننده کردی است که صدای دلنشین و با احساسی دارد و مضمون بیشتر ترانه هایش مربوط به کرد و کردستان و ظلم وستم دولت ترکیه است اما ترانه های عاشقانه هم می خواند و بیشتر ترانه هایش به زبان کردی کرمانجی می باشد همچنین چند ترانه ترکی هم سروده است.

پیشنهاد میکنم حتما ترانه هایش را گوش دهید پشیمان نمی شوید.

معرفی خواننده زن و موسیقی دان پرطرفدار و معروف کرد اهل ترکیه

اما در اینجا می خواهیم شما را با یکی از خواننده های خوش صدا و کرد آشنا کنیم.

شهریبان کردی یکی از خواننده های زن کوردی و خوش صدا می باشد که هم اکنون در آلمان زندگی می کند، شهریبان آثار  به یاد ماندنی از خود به جا گذاشته و به علت صراحت در گویش کردی ، یکی از پرطرفدارترین خواننده های کورد زبان می باشد. او با صدای زیبایش توانسته یکی از هنرمندان معروف در این رشته باشد.

خواننده پاپ کردی نوید زردی

در ادامه میخواهیم چند خواننده کرد که در هنر خود از گویش کردی استفاده می کنند را به شما معرفی کنیم.

کوردی خوش صدا و برتر کرد زبان

خوانندگان نسل جوان زیادی وجود دارند که بدلیل علاقه زیادی که به زبان کردی دارند ترانه های کرد را برای خواندن انتخاب می کنند و تابحال به خوبی در این عرصه توانسته اند موفق شوند. نوید زردی یکی از خواننده های جوان ایرانی می باشد او در آهنگی به نام ئاسمانی دلم به زیبایی هنر خود را به تصویر کشیده است و مردم کرد به او افتخار میکنند زیرا آهنگی به نام کردستان  را به مردم کرد تقدیم کرد و همچنان به آوازخوانی به گویش کردی علاقه مند است.

امید رسول پور

یکی از خواننده های پاپ ایرانی که به تازگی آهنگ  کردی نواخته است میتوانیم به امید رسول پور اشاره کنیم .

اگر از علاقه مندان به آهنگ های کوردی هستید حتما آهنگ بنام با زبان کردی را شنیده اید یکی از زیباترین آهنگ های امید رسول پور  بنام برو که با گویش کردی میباشد زیبایی خاصی به صدایش بخشیده است . این روزها او را  بعنوان یکی از خواننده های برتر و خوش صدا می شناسند و همچنان یکی  از پرطرفدار ترین خواننده های امروزی میباشد.

روح اله کرمی خواننده برتر و کرد زبان

روح اله کرمی که با خواندن آهنگ کردی بنام وفا نیاشتی این روزها یکی از پرطرفدار ترین خواننده ها است.

او توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند زیبایی سخن و احساسی بودن صدایش این روزها او را  به یکی از خوانندگان پرطرفدار نسل جوان تبدیل کرده امیدواریم از شنیدن این ترانه حال دلتان خوب شود. خواننده های زیاد دیگری هستند که با گویش های  زیبا و سنتی ایران  همچنان توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده اند که ما در اینجا فقط به معرفی ۱۰ خواننده کرد پرداختیم.

امیدواریم از شنیدن صدای دلنشین این گویش غافل نشوید هر چند خواننده های کرد آنچنان زیبا آواز میخوانند که نیازی به معرفی ندارند.

 1. Avatar

  عزیزویسی شاد ترین خواننده کورد است که موسیقی کوردی شاد با ساز شمشمال که فراموش شده بود زنده کرد

 2. نیلوفر افشاریان

  با سلام
  ممنون که به ما برای معرفی هنرمندان کردزبان کمک کردید. در مطالب آینده حتما از ایشان یاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

06633335770

پشتیبانی در تلگرام