چطور جذاب حرف بزنیم

چطور جذاب حرف بزنیم

حالت شب

همه ما دوست داریم دیگران به صحبت های ما توجه کنند و برای این کار کافی است بدانیم که چطور جذاب حرف بزنیم تا دیگران را آنچنان جذب خود کنیم که دوست داشته باشند وقت بیشتری برای گوش دادن به صحبت های ما اختصاص دهند. امروز فارسی خوان سعی بر این دارد راهکارها و نحوه جذاب حرف زدن را برای شما در این نوشته بیاورد. اگر روش های جذاب صحبت کردن را یاد بگیرید شک نکنید میتوانید در صحبت کردن با دیگران مسلط تر باشید.

اصول جذاب حرف زدن

حتما برایتان تا بحال پیش آمده باشد که دوست داشته اید وقتی در حال حرف زدن با کسی هستید،طرف مقابل به شما توجه کند و تا آخر پای صحبتهایتان بنشیند.

پیشنهاد من به شما این است که هیچوقت از صحبت کردن نترسید و خجالت نکشید.

چطور جذاب حرف بزنیم

هر چه شما از این موضوع هراس داشته باشید باعث میشود ذهنتان هنگام حرف زدن نتواند تمرکز کند و در واقع نتوانید قدرت بیان خوبی داشته باشید.

پیشنهاد فارسی خوان
با رعایت و بکار گیری نحوه جذاب حرف زدن میتوانید گفتگوهای دلنشین تری داشته باشید.

برای این کار لازم است روشهای جذاب صحبت کردن را بلد باشیم و به کمک آنها بتوانیم جذاب حرف بزنیم.

واضح صحبت کردن

یکی از قدمهایی که برای اینکه بدانیم چطور جذاب حرف بزنیم این است وقتی با هرکسی حرف میزنیم لازم است که کلمات را بدون ابهام و کاملا واضح به کار ببریم تا مخاطب پیش رویمان به درستی بتواند حرفهای ما را درک کند و از حرف زدن با ما لذت ببرد.

هر وقت به صراحت و بیانی روشن بتوانیم حرف بزنیم توانسته ایم قدمی به سوی جذاب حرف زدن برداشته باشیم.

شمرده حرف بزنیم

یکی از اصول جذاب حرف زدن و نحوه جذاب حرف زدن این است که از تند حرف زدن دوری کنیم و طوری حرف بزنیم که همه کلماتمان به طور مشخص و جدا به گوش طرف مقابل برسد.همانطور که گفتیم برای جذاب حرف زدن نباید تند حرف زد، در مقابل خیلی هم آرام حرف زدن در جذاب حرف زدن ما اثر منفی خواهد گذاشت.

روش های جذاب صحبت کردن

پس سعی کنیم حالت میانه را انتخاب کنیم،نه خیلی تند و نه خیلی آهسته.

نفس عمیق کشیدن

هنگام صحبت کردن هر چند دقیقه یکبار لازم است نفس عمیقی بکشید که ذهنتان هم استراحتی برای ادامه دادن به جفت و جور کردن کلمات و بیان آنها داشته باشد.مهم ترین اصل نحوه جذاب حرف زدن شاید همین نفس عمیق کشیدن حین صحبت کردن باشد، چرا که تند تند حرف زدنتان ممکن است باعث شود طرف مقابلتان یا حرفهایتان را متوجه نشود و یا اینکه تمایلی به ادامه صحبت با شما را نداشته باشد.

نفس عمیق کشیدن حین صحبت کردن باعث تمرکز هرچه بیشتر شما به ادامه مطلب میشود.

لبخند زدن حین صحبت کردن

یکی از روش های جذاب صحبت کردن این است که همیشه در حین حرف زدن لبخند به لب داشته باشید. با این حالت مخاطبتان احساس راحتی و خوشایندی خواهد داشت.

همین خودش باعث میشود صحبتهایتان دوستانه و صمیمانه به نظر بیایند.

ارتباط چشمی

یکی از راه هایی که برای اینکه بدانیم چطور جذاب حرف بزنیم این است که بهتر است هنگام حرف زدن به چشمهای طرف مقابلتان نگاه کنید،این روش باعث میشود که گفتگویتان صمیمانه تر بنظر بیاید و مخاطب روی حرفهایتان تمرکز بیشتری داشته باشد.

با برقراری ارتباط چشمی میتوانید گام بلندی در این زمینه بردارید.

رعایت ادب و احترام هنگام حرف زدن

هنگام حرف زدن باید احترام را رعایت کنید ،منظور این است که اگر در مورد مطلبی نظری ندارید با کمال پررویی درباره اش نظری ندهید و یا اینکه به نظر دیگران هم توجه کنید.

روشهای جذاب صحبت کردن

همینطور ادب را رعایت کنید.

شوخ طبع بودن

اگر خشک صحبت کنید قطعا گفتگوی کسل و خسته کننده ای خواهید داشت.

پس بهتر است گهگاهی حین حرف زدن برای بالا بردن جذابیت حرف زدنتان جملات و یا کلمات طنزی به کار ببرید.با استفاده از این روش ها  هم میتوانید مخاطبان بیشتری به خود جذب کنید و هم خودتان از صحبتهایتان لذت ببرید. با این کار میتوانید یاد بگیرید چطور جذاب حرف بزنید و یک قدم پیش بروید.

حتی اینگونه شوخیها شاید بتواند منظورتان را بهتر برای طرف مقابلتان روشنتر نماید.

صمیمیت

حتما برایتان پیش آمده است که وقتی با کسی که تازه آشنا شده اید پای صحبت نشسته باشید ولی از درون حس راحتی نداشته اید، چرا که طرف بیشتر از کلمات به قول خودمات کاملا کتابی استفاده کرده است.برای اینکه بتوانیم جذاب حرف زدن رو یاد بگیریم بهتر است که بتوانیم در حین حرف زدن از کلماتی بیشتر استفاده کنیم که ما را به طرف مقابلمان یک پله نزدیکتر کند.

جذاب حرف زدن

کلمات بیشتر یعنی اینکه سعی نکنیم فقط کد تحویل طرف مقابل بدهیم و انتظار داشته باشیم با هر یک کلمه رمزی مان یک جمله کامل را یا لااقل منظورمان را بفهمد. از ادبیات ساده تر استفاده کنید و عامیانه تر صحبت کنید. خواهید دید که خشکی حرف زدن سطح یک از بین رفته و کمی به سطح دو رسیده.

فکر کردن قبل از صحبت کردن

این نکته را همیشه در ذهنمان به یاد داشته باشیم که قبل از شروع هر صحبت و یا حرفی برای چند ثانیه هم که شده در موردش فکر کنیم. این کار باعث میشود از بیهوده پویی پرهیز کنیم و در واقع اگر جمله ای به نظرمان بهتر است بیان نشود از گفته هایمان حذفش کنیم تا بتوانیم جذاب حرف بزنیم.

بایدها و نباید های جذاب صحبت کردن

برای اینکه در حرف زدنمان با دیگران توجه آنها را به خودمان جلب کنیم و بدانیم چطور جذاب حرف بزنیم، باید کارهایی را انجام دهیم.

روش های جذاب صحبت کردن

  • با اعتماد به نفس حرف بزنید.
  • دایره لغات خود را بیشتر کنید.
  • شروع کننده حرف زدن با دیگران باشید.

 

کارهای اشتباه هنگام صحبت کردن

  • تکرار کلمات
  • غیبت کردن
  • با صدای بلند خندیدن
  • طولانی صحبت کردن

امیدواریم با رعایت اصول بالا تواسته باشیم روشهای جذاب صحبت کردن را به شما آموخته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام