آموزش انواع برنامه ریزی برای سال جدید

آموزش انواع برنامه ریزی برای سال جدید

حالت شب

همه ما می دانیم که برنامه ریزی در کارها باعث می شود تا آسان تر به اهدافمان برسیم.در این مطلب فارسی خوان می خواهیم شما را به آموزش انواع برنامه ریزی برای سال جدید آشنا کنیم. برخی افراد توانسته اند با برنامه ریزی خوب و کارآمد در رسیدن به اهدافشان موفق شوند. در اینجا میخواهیم به یادگیری برنامه ریزی برای سال آینده بپردازیم. به طور کلی آموزش برنامه ریزی باعث میشود در وقت،انرژی و هزینه های ما صرفه جویی شود.

آموزش برنامه ریزی برای سال جدید

سال جدید در راه است و همه ما برای سال آینده اهدافی داریم که برای رسیدن به این اهداف باید یک برنامه ریزی خوب و درست داشته باشیم. در این روزها که چیزی به سال تحویل نمانده فرصت مناسبی است تا کارهایی که در سال گذشته انجام داده ایم را مرور کنیم و لیست مهم ترین کارها و اهدافی که میخواهیم در سال آینده داشته باشیم را یادداشت کنیم. و با یک برنامه ریزی کارآمد و دقیق به اهدافمان برسیم.

در اینجا میخواهیم خیلی کلی مواردی را برای یادگیری برنامه ریزی موفق برای سال جدید بیان کنیم .

 استفاده از اپلیکیشن های مدیریت زمان برای برنامه ریزی درست و کار آمد

برای یادگیری و تعیین اهدافتان می خواهیم راه هایی پیشنهاد دهیم.

یکی از ارزشمند ترین سرمایه های زندگی انسان وقت است اگر بدون هیچ برنامه ریزی و هدفی وقتمان را بگذرانیم قطعا زندگی خسته کننده ای را پشت سر میگذاریم. اگر میخواهید در سال آینده زندگی هدفمندی داشته باشید باید با آموزش انواع برنامه ریزی برای سال جدید با مدیریت زمان آشنایی پیدا کنید.

تمام افراد موفقی که می شناسید با یک برنامه ریزی اصولی به اینجا رسیده اند.

آموزش برنامه ریزی کارآمد

در عصر حاضر مدیریت زمان برای ما آسان نیست و میبینیم که باید زمان زیادی را صرف کارهای کوچک کنیم امروزه با گسترش دنیای وب و استفاده از گوشی های هوشمندی که در دسترس همه افراد قرار دارد میتوان با استفاده از اپلیکیشن های مربوط به مدیریت کار و زمان یک برنامه ریزی درست و کار آمد و زندگی آسانتری داشته باشیم.

در اینجا میخواهیم چند اپلیکیشن برتر برای یادگیری برنامه ریزی خوب برای آینده به شما معرفی کنیم.

 • اپلیکیشنAny.Do
 • اپلیکیشن PlanMyDay
 • اپلیکیشن TimeTune Schedule Planner

معرفی اپلیکیشن های زمان برای یادگیری برنامه ریزی خوب و موفق

یکی از پرکاربرد ترین اپلیکیشن های مدیریت کارها Any.Do میباشد که به شما امکان ایجاد لیست های روزانه و یادداشت برداری را میدهد همچنین با این اپلیکیشن میتوانید تماس و پیامک داشته باشید و کارهایتان را برنامه ریزی کنید.

اپلیکیشن PlanMyDay هم از جمله برنامه‌ هایی است که کمکتان می‌کنند کارهایتان را براساس درجه اهمیت اولویت‌ بندی کنید.

برنامه ریزی خوب برای آینده همچنین می‌توانید مدت زمانی را هم که صرف انجام دادن هر کاری می‌کنید در این اپلیکیشن ثبت و ضبط کنید. در این اپ امکان اتصال به اپلیکیشن‌ های دیگر مانند Google Tasks ،Toodledo و Google Calendar نیز وجود دارد.

اپلیکیشن TimeTune Schedule Planner یکی از اپلیکیشن هایی است که می تواند شما را در داشتن یک برنامه ریزی درست کمک کند. با استفاده از این برنامه و امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهد همیشه یک پله جلو‌تر از برنامه‌ریزی‌ های روزانه خود خواهید بود.

نکاتی که باید برای داشتن آموزش انواع برنامه ریزی برای سال جدید رعایت کنیم

در داشتن یک برنامه ریزی موفق باید به نکات زیر توجه کنیم تا بتوانیم یک برنامه ریزی هدفمند برای خود بسازیم مثلا نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

اولین قدم این است که بدانید باید برای زندگیتان هدف داشته باشید

باید هدف را برای برنامه ریزی بخش های مختلف زندگیتان  استفاده کنید تعیین اهداف،مهارت مهمی است که بسیاری از افراد موفق برای کمک به افزایش انگیزه‌ آن را به‌کار می‌گیرند. تعیین هدف، شما را قادر می‌سازد تا با آموزش برنامه ریزی کارآمد آشنا شوید و بهتر بر جزئیات یک کار تمرکز کنید و در‌عین‌ حال به شما کمک می‌کند تمام ابزارهای موردنیاز برای به‌ انجام‌ رساندن هدف‌ را به‌کار بگیرید.

یکی از بهترین قسمت‌های موفق هدف، احساس افزایش اعتماد به‌ نفس و خود‌کارآمدی در هنگام رسیدن به هدف‌ است.

آموزش انواع برنامه ریزی خوب برای آینده

برنامه ریزی انواع مختلفی دارد مثلا برنامه ریزی برای شغل،تحصیل ،تعیین محل زندگی،چگونگی گذراندن وقت و …

اگر بتوانید برای زندگیتان برنامه ای بنویسید و تعیین کنید که میخواهید چه بخش هایی از زندگیتان تغییر کند با آموزش برنامه ریزی کارآمد ،درست و موفق می توانید به اهدافتان برسید. و راز های موفقیت در اهدافتان را بدانید .از جمله نکاتی که باید در آموزش برنامه ریزی برای سال جدید بدانید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در دستیابی به اهداف خود پایبند باشید
 • تلاش و پشتکار برای اهدافتان داشته باشید
 • صبر و امید دو عامل مهم برای موفقیت در اهدافتان است
 • هرگز خسته نشوید و همواره به سوی اجرای هدف قدم بردارید

به‌عنوان‌مثال، اگر برنامه‌ی زندگی شما شامل سالم‌ترشدن است، ممکن است اولین گام، آشنایی با روش‌های آشپزی و غذا های سالم تر باشد و سپس تصمیم گیری برای خوردن یک وعده سبزیجات در روز.

همچنین بخوانید : آداب غذا خوردن

مثال دیگر، داشتن برنامه‌ای است که شما را به رژیم‌ غذایی سالم‌ هدایت می‌کند. برای انجام این کار، باید منابع موردنیازتان را شناسایی کنید، مانند کتابهای تغذیه، میزان بودجه برای انواع مختلف مواد‌غذایی و کمک‌ خواستن از خانواده‌، چون تغییر در مواد غذایی روی آنها نیز اثر خواهد گذاشت.

برنامه ریزی و طبقه بندی اهداف و چگونگی رسیدن به این هدف ها

برنامه ریزی، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانیم همین الان کاری برای آن انجام دهیم.

وقتی هدفی را به طور روشن برای خود تعیین میکنیم آن هدف ما را مجبور میکند تا با تمام نیرو و توان خود در جهت بدست آوردن آن هدف تلاش کنیم.اگر با یادگیری برنامه ریزی خوب  برای آینده آشنا باشیم قطعا میتوانیم آینده بهتری داشته باشیم یا اگر بخواهیم در سال آینده تغییری در زندگیمان ایجاد شود باید بصورت مکتوب یک برنامه ریزی خوب برای سال آینده در هر زمینه ای که میخواهیم تغییر داشته باشیم بنویسیم و اهدافمان را طبقه بندی کنیم.

یادگیری برنامه ریزی موفق و خوب

بعنوان مثال اگر بخواهیم در سال جدید روحیه خود را تقویت کنیم باید موارد زیر را رعایت کنیم.

 •  از چیزهای ساده و کوچک لذت ببریم و خود را از بی نظمی دور کنیم.
 •  تلاش کنیم با افراد شاد و هدفمند معاشرت کنیم.
 •   به آهسته غذا خوردن عادت کنیم و جویدن را تمرین کنیم.
 •   بهتر است هرماه برای خودمان هدیه ای که دوست داریم بخریم.
 •  به نیاز های خودمان بیش از نیازهای دیگران اهمیت دهیم.
 • گاهی شب ها به خاطرات شاد روز خودمان فکر کنیم و آنرا بنویسیم تا مغزمان بسمت مثبت اندیشی تغییر کند.
 • هر هفته زمانی را به قدم زدن اختصاص دهیم و با نگاه کردن به زیبایی های طبیعت لذت و شادی را تجربه کنیم.

توصیه هایی برای آموزش برنامه ریزی کار آمد برای سال جدید

مسئولیت هرکاری که در زندگی انجام می دهید به عهده شماست اگر شما هدفی را درنظر داشته باشد باید بدانید که چگونه به هدفتان دست پیدا کنید از جمله نکاتی که باید برای آموزش برنامه ریزی برای سال جدید به آن توجه داشته باشید عباتند از:

 • بدنبال اهداف دست یافتنی و واقعی باشید.
 • بی حوصله و تنبل نباشید.
 • خستگی را از خود دور کنید و با انگیزه باشید.
 • تصمیم جدی بگیرید و به نه گفتن عادت کنید.
 • در انجام کارها به زمان توجه داشته باشید.

هنگامی که می خواهید یک برنامه ریزی کارآمد برای سال آینده بنویسید سعی کنید برای مشکلاتی که در سال گذشته داشته اید بتوانید راه حل بیاورید و دیگر آنها را تکرار نکنید. با اینکار به هدف و موفقیت های خود دست یافته اید.این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری شده است،امیدواریم که از این مطلب استفاده کرده باشید.شما میتوانید نکاتی را که در زمینه آموزش برنامه ریزی برای سال جدید میشناسید در بخش دیدگاه نظرات برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام