امن ترین شهر و کشور جهان

حالت شب

امن ترین شهر و کشور جهان

همه اینطور فکر میکنند که امن ترین شهر و کشور جهان در کشورهای اروپایی و ایالات‌متحده آمریکا از نظر ایمنی در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته باشند و کشورهای خاورمیانه درگیر جنگ و تروریسم. این درحالی‌ است که نتایج تحقیقات و پیمایش‌های بین‌المللی نشان می‌دهد بخش‌هایی از خاورمیانه و شمال آفریقا ایمن‌تر از برخی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری هستند. به‌ عنوان‌ نمونه، خطر جرم و جنایت در اردن کمتر از فرانسه، ایتالیا، آمریکا و تایلند است. خطر وقوع جرم‌ و جنایت و تروریسم در مراکش کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات‌متحده است.

امن ترین کشورهای جهان

رده‌بندی ۲۰ مقصد سفر از نظر نرخ جرم‌ و جنایت (از بهتر به بدتر) ایسلند امارات‌متحده‌عربی سنگاپور اسپانیا استرالیا کانادا ژاپن مراکش اردن باربادوس یونان ویتنام فرانسه ایتالیا ایالات‌متحده مکزیک هند تایلند ترکیه آفریقای جنوبی

شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری ۲۰۱۷│ ایران در گزارش «شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری ۲۰۱۷» از بین ۱۳۶ کشور از نظر ایمنی و امنیت در رتبه کلی ۸۷ قرار گرفته است. این رده‌بندی براساس نرخ جرم‌ و جنایت، خشونت و تروریسم انجام شده است و کشورمان به‌ترتیب از نظر هزینه کسب و کار در جرم و جنایت و خشونت در رتبه ۷۸، از نظر قابلیت اطمینان به خدمات پلیس در رتبه ۷۲، از نظر شاخص حوادث تروریسم در رتبه ۱۰۴ و از نظر نرخ قتل نسبت به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در رتبه ۸۴ از ۱۳۶ کشور قرار گرفته است.

همچنین بخوانید : دزد چه موقع دزدی میکند

رده‌بندی ۲۰ کشور با بیشترین خطر بلایای طبیعی (از بهتر به بدتر) باربادوس ایسلند امارات‌متحده‌عربی سنگاپور فرانسه کانادا اسپانیا ایالات‌متحده استرالیا ایتالیا اردن ترکیه آفریقای جنوبی مکزیک تایلند مراکش هند یونان ویتنام ژاپن

امن ترین شهر وکشور جهان

امن ترین شهرهای جهان

شاخص شهرهای امن ۲۰۱۷ چهار مقوله‌ امنیت را که در نسخه سال ۲۰۱۵ بررسی شده بود دنبال می‌کند که عبارتند از: امنیت دیجیتال، سلامت، زیرساخت‌ها و امنیت فردی (فیزیکی). باوجوداین ۶ شاخص جدید به آن اضافه شده و فهرست را از ۵۰ شهر در سال ۲۰۱۵ به ۶۰ شهر افزایش داده است.

۱ توکیو

۲ سنگاپور

۳ شیکاگو

۴ آمستردام

۵ هنگ‌کنگ

۶ تورنتو

۷ لس‌آنجلس

۸ سن‌فرانسیسکو

۹ نیویورک

۱۰ دالاس

توکیو، پایتخت ژاپن، هم در گزارش سال ۲۰۱۵ و هم در گزارش امسال در رتبه اول قرار دارد و به‌ویژه در بخش امنیت دیجیتالی بیشترین قدرت اجرایی را داشته است. باوجوداین، در مقوله امنیت سلامت هم در ۲۰۱۵ و هم امسال رتبه هفتم را کسب کرده درحالی‌که در مقوله امنیت زیرساخت‌ها از رتبه دهم در سال ۲۰۱۵ به رتبه دوازدهم در سال ۲۰۱۷ سقوط کرده است.

شهرهای آسیایی و اروپایی همچنان در راس این شاخص باقی مانده‌اند. به‌طوری‌که از ۱۰ رتبه نخست، چهار رتبه مربوط به شهرهای شرق آسیا شامل: توکیو، سنگاپور، اوزاکا و هنگ‌کنگ و سه رتبه از آن، شهرهای اروپا شامل: آمستردام، استکهلم و زوریخ است. در خاورمیانه دو شهر جده و ریاض هر دو از عربستان سعودی در رتبه‌های قبل‌از ۵۰ این فهرست قرار دارند. اکنون که با امن ترین مکانهای دنیا آشنا شدید بهتر است ترتیب سفری به همه نقاط یاد شده را بدهید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام