بهترین قهرمانان تاریخی چه کسانی بودند

بهترین قهرمانان تاریخی چه کسانی بودند

حالت شب

بهترین قهرمانان تاریخی چه کسانی بودند ؟ مسلما این سوال در بسیاری از مواقع برایتان پیش آمده که بهترین قهرمانان چه کسانی هستند و چه کارهایی در طول تاریخ انجام داده اند که به این قهرمانی ها رسیده اند تیم فارسی خوان در بخش تاریخی مجله خود تصمیم دارد بهترین قهرمانان تاریخی را به شما معرفی کنید و از شاهکارها و خلقت های آنان برای شما بگوید تا شناخت بیشتری نسبت به آن ها پیدا کنید.

قهرمانان تاریخی

در طول تاریخ همواره اتفاقات بسیاری توسط افراد متفاوت صورت گرفته، که توانسته اند فتح ها و پیروزی های بسیاری در تمام زمینه ها بدست آورند و نام خود را جز لیست بهترین قهرمانان تاریخ قرار دهند و نسل ها بعد از نام و عمل آن بزرگمردان یاد کنند.

قهرمانان تاریخی

 

بهترین قهرمانان تاریخی چه کسانی بودند آنان پاسخ به همین سوالند.این همان خوی و خصلت و مرام آنهاست که در کودکی، انسان ها داستان های بسیاری از بزرگمردی این قهرمانان شندیده اند و همیشه در یاد و خاطره تمامی انسان ها مانده اند آنان همان قهرمانان تاریخی هستند.

کوروش بزرگ یکی از قهرمانان تاریخی

کوروش کبیر اولین بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشیان بود که توانست ۳۰ سال پادشاهی کند وآن را در سه قاره توسعه دهد.

همچنین بخوانید : تاریخچه جنگهای صلیبی

او چنان قدرتی داشت که حتی پس از مرگش تا چندین سال امپراطوری او پابرجا بود، کوروش کبیر انسان بسیار ظالم و خشمگینی بود اما در بین خشونت های بسیار خود توانسته بود با انجام کارهایی رضایت مردم را جلب کند و نام خود را در بین مردم رواج دهد. مهم ترین کار های خوب و بد تاریخی کوروش عبارتند از:

 • شکست ماد ها و فتح هگمتانه
 • تسخیر سرزمین های پارت و جرجان و ارمنستان
 • فتح بابل
 • فتح سارد
 • قتل عام مردم نینوا
 • نجات یهودیان از اسارت ۷۰ ساله
 • جنگجو بودن کوروش و فتح سرزمین های بسیار
 • بخشندگی های کوروش و….

جین دو کلیسون یکی از بهترین زنان قهرمانان تاریخی

دو سیکلون یک زن فرانسوی بود که به خاطر انتقام خون شوهرش یکی از بهترین قهرمانان تاریخ شد.او با حس انتقام خون شوهر خود و فروختن تمام اموال شوهرش ۳ کشتی خرید و راهی دریا شد و به عنوان یک دزد دریایی سال های زیادی کشتار های زیادی را انجام داد و با تبر خود سر از تن بسیاری جدا کرد.

کوروش بزرگ یکی از قهرمانان تاریخی

 

داستان قتل شوهرش از این بابت بود که بخاطر اینکه پادشاه فرانسه شوهرش را اعدام کرده و سر از تن او جدا کرده بود جین دو کلیسون با خود عهد کرده که انتقام خون شوهرش را بگیرد. او با فروش اموال خود ۳ کشتی خرید و راهی دریا شده و به عنوان دزد دریایی کشتی های فرانسوی را بازداشت میکرد.

مهم ترین سلاح جین دو کلیسون

مهم ترین سلاح جین دو کلیسون

تبر او مهم ترین سلاحش بود که سر را از تن جدا میکرد

او با تبری که همیشه به همراه خود داشته سر از تن تمام کارکنان آن کشتی جدا کرده و آنان را به قتل میرساند. این کار را ۱۳ سال ادامه داد اما بعد از پایان ۱۳ سال بخاطر ازدواج با یک مرد انگلیسی این کار را ترک کرد.

ناپلئون بنا پارت یکی از بهترین قهرمانان تاریخی

ناپلئون یک ژنرال موفق بود و همین موفقیت او در ژنرال بودنش پیروزی های دیگری برایش بدنبال داشت و به امپراطوری فرانسه رسید. او در ارتش فرانسه تحصیل کرده بود و در زمان حکومت خود از علم و هنر پشتیبانی بسیاری میکرد. مهم ترین دستاورد ناپلئون، قانون مدنی فرانسه بود و سیستم قضایی فرانسه را ساده تر کرد، او دچار بیماری سرطان روده بود و همین بیماری باعث مرگ او شد.

چنگیز خان یکی از بهترین قهرمانان تاریخی

بهترین قهرمانان تاریخی چه کسانی بودند ؟ چنگیز خان مغول موسس بزرگترین امپراطوری پیوسته در جهان یکی از بهترین قهرمانان بود که توانست فتح ها و پیروزی های بسیاری بدست آورد و نام خود را جز لیست بهترین قهرمانان تاریخ قرار دهد.

 

فتح سرزمین های بسیار توسط چنگیز خان مغول و وسعت دادن به سرزمین های امپراطوری خود باعث معروف شدن او شد او توانست با متحد کردن عشایر و قبیله های چادر نشین بتدریج بیشتر سرزمین چین را به تصرف خود در اورد و بخش های زیادی را از اروپای شرقی و آسیای مرکزی و خاورمیانه را تحت سلطه خود در آورد.

آدولف هیلتر یکی از بهترین قهرمانان تاریخی

هیلتر در اتریش متولد شد و صدر اعظم آلمان بود و به عنوان یک دیکتاتور رهبری نازی ها را به عهده داشت.

بهترین قهرمانان تاریخی

هیلتر در زمان صدر اعظمی خود به قدرت فراوانی رسید و با سرکوب و کشتار یهودیان، کنترل کامل بر قوه مقننه و مجریه دولت آلمان در آن زمان و سرکوب مخلفان سیاسی خود باعث شد، که حزب ها و ستاد های متفاوت را دگرگون کند و تنها حزب نازی ها که خود آن موسسش بود بر جای بماند. حزب نازی ها تنها حزب قدرتمند سیاسی آلمان شناخته شد.

شعار هیلتر برای پاک نگه داشتن جسم
همچنین او یک گیاهخوار بود که از خوردن شراب و گوشت حیوانات اجتناب میکرد و شعارش پاک نگه داشتن جسم و بدن از این آلودگی ها بود.

هیلتر بخاطر ترس از شکست آلمان در جنگ و پس از شنیدن خبر مرگ موسیلینی یک روز بعد از ازدواج خودش اقدام به خود کشی کرد.

جورجی ژوکوف یکی از بهترین قهرمانان تاریخی

جورجی یکی از بزرگترین قهرمانان روسیه و شوروی سابق است.

ژوکوف از فرماندهان توانا و قدرتمند ارتش سرخ بود، که در جنگ جهانی دوم پیروزی های فراوانی را بدست آورد. باعث پیشروی بسیاری در سرزمین های اروپای شرقی شد و همچنین برلین را نیز محاصره کرد و باعث پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم شد. او فرمانده منطقه اشغالی شوروی در آلمان پس از سقوط آلمان بود.

سوفی ژرمن یکی از بهترین زنان قهرمانان تاریخی

چه کسانی بهترین قهرمان تاریخ بودند. قهرمانی شامل مردان نمیباشد زیرا زنان بسیاری وجود دارند که جز قهرمانان تاریخ میباشند.

 

در آن زمان که ممنوعیت های بسیاری برای زنان وجود داشت و حتی درس خواندن برای همه ی افراد رایج نبود، سوفی با داشتن علاقه بسیار به ریاضی و هوش خود توانست یک ریاضیدان خود تربیتی شود.

او با حضور در کتابخانه پدرش و استفاده از کتابهایش توانست در سن ۱۳ سالگی ریاضیات را یاد بگیرد و علاوه بر ریاضی دو زبان یونانی و لاتین را یاد گرفت و توانست کتابهای نیوتن و اویلر را بخواند. او اولین زنی است که توانست از آکادمی علوم پاریس برای تحقیقاتش در نظریه الاستیسیته جایزه بگیرد.

جوزیفن بیکر از بهترین قهرمانان تاریخی

جوزیفن در یک خانواده یهودی و سیاه پوست به دنیا آمد.

آنها بخاطر رنگ پوستشان مورد بی توجهی مردم آمریکا قرار گرفته اند و به خاطر تضاد نژادی آمریکا را ترک کردند و به فرانسه رفتند. مادر جوزیفن یک زن خانه دار و پدر او یک نوازنده بود، که توانستند در فرانسه بمانند و مورد احترام مردم آن کشور قرار بگیرند. جوزیفن در جنگ بین فرانسه و آلمان فعالیت جاسوسی خود را آغاز کرد و توانست یه جاسوس موفق و کار آمد برای روسیه باشد و بعد ها به او به عنوان بهترین جاسوس زن غیر فرانسوی مدالی اهدا کردند.

جوزیفن بیکر

او جز بهترین جاسوسان فرانسوی قرار گرفت.

ادامه بهترین قهرمانان تاریخی

قهرمانان تاریخی بسیاری از زنان و مردان وجود دارد که هر کدام موفقیت ها و پیروزی های بسیاری را در زمینه های متفاوت بدست آورده اند که برای شرح آنان وقت بسیار زیادی میخواهد اسامی مختصری از این قهرمانان در طول تاریخ عبارتند از:

 1. رانی لاکشمی بای، به عنوان ملکه آتشین در جنگ اول آزادی هند
 2. چینگ شی، به عنوان موفق ترین زن دزد دریایی
 3. لیودمیلا پاورچنکو، موفق ترین تک تیر انداز زن
 4. ویرجینیا هال، موفق ترین جاسوس زن آمریکا
 5. نانسی ویک، موفق ترین جاسوس بریتانیا
 6. خوتولون، نوه چنگیز مغول یک زن جنگجو
 7. آتیلا هون، بخاطر ستمگری و پیروزی در جنگ ها
 8. ویلیام فاتح، در دستگیری حکومت انگلستان
 9. هانیبال بارکا، حمله به امپراطوری روم از طریق کوه های آلپ
 10. ژولیوس سزار، کنترل کامل جمهوری روم

تیم فارسی خوان قهرمانان تاریخی متعددی را معرفی کرد شما عزیزان نیز اگر قهرمان تاریخی را میشناسید و از آن ها اطلاعاتی دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام