درمان پوستهای کدر

حالت شب

پیش از دانستن روشهای درمان پوستهای کدر بهتر است بدانیم مهم ترین عواملی که موجب کدر شدن پوست میشود و می‌تواند موجب بد رنگی پوست شود، بیماری های مزمن، غم، ترس، ناامیدی، نفرت، حسد، زیاده روی در نزدیکی با همسر و استفاده بیش از حد از مسهل هاست. این روزها توجه به زیبایی چه در خانم ها و چه در آقایان خیلی بیش از گذشته اهمیت دارد. لذا اگر پوست کدری دارید  برای درمان پوست خود با فارسی خوان همراه باشید.

دلایل تیره شدن پوست

سلامت پوست و زیبایی و شفافیت پوست صورت در زیبایی و اعتماد به نفس انسان بسیار موثر است ، بنابر این باید سعی شود به بهترین نحوه ممکن از پوست صورت مراقبت کرد تا از تیره شدن پوست جلوگیری شده و پوستی شاداب داشته باشیم.

 تیره شدن پوست 

تغییرات رنگ پوست باعث ایجاد مشکلات روحی و اجتماعی در افراد شده و به خصوص در کسانی که به دلیل نوع شغل خود تماس چهره به چهره و مستمر دارند میتواند موجب افسردگی یا تاثیر گذاری بر فعالیت فرد شود. از این رو شناخت علل این اختلالات رنگدانه ای و درمان صحیح آنها بسیار مهم است و گاه درمانهای ناصحیح میتواند مشکل بیمار را زیادتر کند.

از دیگر عواملی که می تواند روی میزان و کیفیت رنگدانه ها و سلول های رنگدانه ساز تاثیر گذاشته و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد لک های تیره صورت شود عبارتند از : بیماریها و اختلالات ارثی و ژنتیکی، بیماریهای سوخت و ساز سلولی ،بیماریهای هورمونی ،بیماریهای التهابی، عفونت های موضعی پوست ، عوامل شیمیایی، داروها ،علل تغذیه ای شامل کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه و بالاخره بدخیمی های پوستی.

رنگ طبیعی پوست به سه عامل ،هموگلبین ،کاروتنوئید و پیگمان ملانین بستگی دارد ، که عامل سوم عامل اصلی تعیین کننده رنگ پوست است و اختلافات نژادی و جغرافیایی در رنگ پوست مربوط به این رنگدانه است .

همچنین بخوانید : جراحی زیبایی بینی

علل متفرقه که ملانیسم یا لک ارثی منتشر در بدن و لک اطراف دهان یا لک پوست اطراف چشم و لکهای کوچک قهوه ای که در نقاط مختلف بدن ممکن است همراه با علایم یا بدون علایم دیگر باشند از علل دیگر لک تیره پوست هستند.

استفاده از عطرها و ادوکلن ها که حاوی ۵ متوکسی پورالن و برگاموت هستند اگر پس از استعمال روی پوست در معرض نور آفتاب قرار گیرند باعث لکهای تیره در پشت گوش، گردن و صورت میشوند. لک های شغلی نیز در اثر تماس با ترکیبات حاوی تار مانند آسفالت و روغن های معدنی و تماس با نور آفتاب بوجود می آیند.

علل بسیار زیاد دیگری برای ایجاد لک روی صورت و بدن وجود دارند که به دلیل نادر بودن ذکر آنها در این نوشته ضروری نیست ولی حتما بایستی توسط پزشک در موقع مراجعه مد نظر قرار گیرد.

 تیره شدن پوست 

درمان کدر شدن پوست 

از مهم ترین عوامل مؤثر بر سلامت پوست ، داشتن خواب کافی و به وقت است. پوست گردن به دلیل هورمون ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر عوامل و شرایط مرتبط با پوست همواره مستعد تیره شدن است.گرچه اغلب علل سیاهی گردن به دلیل شرایط اضطراری پزشکی نیست اما همیشه بهتر است به پزشک برای تشخیص مناسب علت مراجعه شود.

گردن سیاه یا کدر شدن پوست گردن می تواند مشکل ساز باشد ، اما اغلب قابل درمان است. اگر فرد مطمئن نیست که سیاهی گردن یا علائمی مانند خارش و درد در آن ناحیه چیست ، باید به پزشک مراجعه کند.

تغییرات رنگ پوست 

۱- رنگ پوست ذاتی که عبارتست از میزانی از پیگمانتاسیون ملانین که به صورت ژنتیکی تعیین شده و در غیاب هرگونه تماس با نور خورشید یا تاثیرات دیگر وجود دارد.

۲- رنگ پوست اکتسابی که به علت تماس با نور آفتاب یا هورمونال (همانند حاملگی ) به وجود می آید. در بعضی بیماری ها نیز مثل ملاسما (لک صورت) و آدیسون در اثر هر دو عامل، یعنی تداخل بین عوامل هورمونال و نور آفتاب به وجود می آید.

خوب است بدانید از مهم ترین عوامل مؤثر بر سلامت پوست داشتن خواب کافی و به وقت است. کم خوابی، پرخوابی، به وقت نخوابیدن، کم نوشی و بدخوری تاثیرات سوئی بر سلامت پوست و زیبایی دارد.

روشهای درمان متعددی برای درمان لک صورت وجود دارد که پزشک پس از بررسی های اولیه انجام می دهد. استفاده از داروهای موضعی مثل هیدروکسین،تره سنیونین،اسید های الفا هیدروکسی

اسید کوجیک،اسید آزلاتیک و کراترکسی ها مثل اسید ساسبک ،اسید لاکتیک و اقدامات درمانی مانند پلیگیک های شیمیایی مثل tca ، فنل ،محلول جستر و پا ارم بریزن ، کوتر کرایو و بکار گیری لیزر های اربیوم یاک، لیزرC20 و لیزر روبی مواردی هستند که پزشک با توجه به وضعیت بیمار،نوع لک و علت آن در درمان از آن استفاده می کنند.

تغییرات رنگ پوست

راههایی برای روشن کردن پوست تیره

در کنار قرار گرفتن در معرض خورشید، تیره شدن بخش هایی از پوست می تواند در نتیجه آلودگی، گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر شکل بگیرد. بیشتر مردم توجه چندانی به زیبایی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر زیبایی صورت متمرکز هستند. اما مراقبت از کل بدن ضروری است و به پیشگیری از تیره شدن پوست و آسیب آن کمک می کند.

تیره شدن بخش هایی از دست ها و پاها ظاهر چندان خوشایندی ندارد و می تواند احساس شرمندگی را در فرد ایجاد کند. خوشبختانه روش هایی طبیعی برای روشن کردن و احیای رنگ طبیعی پوست این اندام های بدن وجود دارند که در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم.

آب لیمو

آب لیمو محبوب است، طبیعی است و سالهاست به عنوان یک عامل سفید کننده برای کمک به روشن و درخشان کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.اگر چه آب لیمو تنها کمی پوستتان را روشن تر می کند اما نتایج ظریف روشن شدن پوست خیلی زود ظاهر می شود.

ماسک خمیر بادام

ماسک خانگی خمیر بادام نه تنها به عنوان یک روشن کننده عمل می کند، بلکه پوستتان را پاک سازی کرده و نرم می کند. برای درست کردن این ماسک ۶ عدد بادام را از شب قبل خیس کنید و روز بعد آنها را خرد یا آسیاب کرده و برای اینکه به خمیر تبدیل شود به آن شیر اضافه کنید.

همچنین بخوانید : لیزر چیست

۱- ماسک را در طول شب روی صورت و گردن خود بگذارید.

۲- صبح روز بعد پوستتان را با  آب سرد بشویید.

۳- ابتدا این کار را به مدت چند هفته هر روز و بعد از آن فقط دو بار در هفته انجام دهید.

لوسین های ضدآفتاب

۱- با استفاده از لوسیون های ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن، از تیره تر شدن پوست تان جلوگیری کنید.

۲- اگر نور خورشید مستقیم به شما می تابد هر ۳۰ دقیقه یک بار آن را تجدید کنید.

۳- اگر چه ویتامین D موجود در نور خورشید مفید است، اما می تواند به پوستتان آسیب برساند و باعث شود پوست ناصافی داشته باشید.

کرم های سفید کننده

۱- با کرم های سفید کننده می توانید قسمت های تیره پوستتان را محو و روشن تر کنید.

۲- انواع مختلفی از آنها وجود دارند و مواد تشکیل دهنده آنها نیز متفاوت است.

۳- این محصولات به شما برای رسیدن به پوست مطلوبتان کمک می کنند و لکه ها و ناهمواری های پوستتان را محو می کنند.

روغن نارگیل مرطوب

روغن نارگیل غنی از مواد مغذی است که می‌توانند پوست شما را هیدراته نگه دارد. پوست خشک می‌تواند ظاهری کدر و بی‌روح داشته باشد. کافی بودن میزان رطوبت در پوست شما ظاهر و سلامتی آن را بهبود می‌دهد. شما می‌توانید روغن نارگیل ولرم را به طور روزانه روی صورت و بدن‌تان ماساژ بدهید و به این ترتیب آنها را عمیقا مرطوب نگه دارید.

روغن نارگیل مرطوب

ماسک روغن نارگیل

روغن نارگیل و عسل را هر کدام به میزان ۲ قاشق غذاخوری با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را روی صورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد باکتری روغن نارگیل به بهبود پوست آسیب‌دیده کمک می‌کند. این روغن همچنین پوست را نرم می‌کند، و راه را برای برگرداندن شفافیت و درخشش طبیعی به پوست هموار می‌سازد. عسل موجود در این ماسک صورت دارای خواص روشن‌کننده ی پوست است، و به پوست شما درخششی تازه می‌دهد.

 اسکراب گردو

برای داشتن پوست سالم و درخشان، هر روز مقداری گردو بخورید. گردو سرشار است از اسیدهای چرب ضروری که رطوبت پوست را حفظ می‌کنند. آهن و روی موجود در این مغز، کلاژن پوست را حفظ می‌کند، در حالی که اسید های چرب امگا ۳ به انعطاف پذیری پوست کمک می‌کنند. همراه با صبحانه‌تان ۶ عدد گردو بخورید. شما همچنین می‌توانید مخلوطی از پودر پوسته‌ی گردو، گوشت پاپایا و آب لیمو را روی صورت‌تان به عنوان یک عامل لایه برداری استفاده کنید.

ماسک خیار و پرتقال

در حالی که خیار بدن شما هیدراته می‌کند، پرتقال آنتی‌اکسیدان های مورد نیاز بدن تان را تامین می‌کند. و هنگامی‌که این دو به هم می‌پیوندند، اثرات و نیرو بخشی آنها شگفت‌انگیز است. استعمال آب خیار می‌تواند لکه های تیره را روشن کند. با اضافه کردن ۲ قاشق چایخوری آب پرتقال و آب خیار به ۱ قاشق غذاخوری آرد برنج یک اسکراب آماده کنید. با استفاده از این اسکراب سلول‌های مرده را از بین ببرید و درخشش پوست‌تان را پدیدار کنید. برای جوان سازی فوری پوست نیز می‌توانید خیار رنده شده را روی صورت تان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشوید.

آب پرتقال را روی صورت تان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه شستشو دهید تا درخششی طلایی روی پوست‌تان پدیدار شود،شما همچنین می‌توانید پودر پوست پرتقال را با آب خیار مخلوط کنید و آن را به عنوان ماسک یا اسکراب روی پوست‌ صورت تان استفاده کنید تا تیرگی پوستتان رفع شود.

 جوانسازی پوست

۱- آب آلوئه‌ورا بنوشید تا بدرخشید یک فنجان آب آلوئه‌ورای خالص و بدون شکر را هر روز صبح با معده‌ی خالی بنوشید تا پوستی با طراوت داشته باشید. آلوئه‌ورا سرشار است از خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدعفونی‌کننده، ضد باکتری، ضد التهابی و ضد پیری، و تمام این خواص سبب می‌شود که از شر تیرگی پوست خلاص شوید.

اگر پوست شما به علت چرب بودن، کدر باشد،یک ماسک آلوئه‌ورا و عسل می‌تواند نجات‌بخش شما باشد. کمی برگ آلوئه‌ورای بدون خار را در آب به مدت ۱۰ دقیقه خیس بگذارید و بعد آنها را له کنید تا یک خمیر نرم و یکدست آماده شود. این خمیر را با حدود ۲ قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و ترکیب حاصل را روی صورت بمالید و پس از خشک شدن، آن را بشویید. این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا پوست چرب و کدرتان را درمان کنید.

۲- پوست‌تان را با استفاده از زردآلو روشن کنید زردآلو می‌تواند برای درمان تیرگی پوست شگفتی بیافریند. زردآلو که سرشار از ویتامین آ است علاوه بر این‌که پوست را روشن می‌کند، می‌تواند آن را نرم و انعطاف پذیر کند. زردآلو همچنین می‌تواند به عنوان یک عامل رویه‌ساب برای از بین بردن منافذ بسته‌ی پوست استفاده شود.

زردآلوهایی که به مدت یک شب در آب خالص خیس خورده باشند را له کنید و با اضافه کردن چند قطره روغن زیتون یک ماسک صورت آماده کنید. ماسک را روی صورتتان بمالید و از پایین به بالا ماساژ بدهید. به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید که خشک شود و بعد آن را با آب شیر بشویید.

۳-  با توت‌فرنگی درخشان شوید توت‌فرنگی غنی از فیبر است و قند کمی دارد، به همین دلیل می‌تواند یک میان‌ وعده‌ی عالی باشد. این میوه‌ی خوش عطر و طعم همچنین ویتامین C فراوانی دارد، آنتی‌اکسیدانی که برای دور نگه داشتن چین و چروک، خطوط ظریف و لکه‌های تیره و در عین حال حفظ انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست ضروری است.

اسید آلفا هیدروکسیل موجود در این توت های خوشمزه می‌تواند به حذف سلول‌های مرده‌ی پوست کمک کند و راه را برای ایجاد سلول‌های تازه فراهم کند. توت فرنگی تازه را له کنید و چند قطره عسل به آن اضافه کنید. ماسک حاصل را روی صورت تان پخش کنید و پس از ۲۰ دقیقه صورت تان را با آب سرد بشویید شما همچنین می‌توانید گلاب را با توت‌ فرنگی له شده برای افزایش درخشش پوست استفاده کنید.

۴-  با ماست به تیرگی پوست بدرود بگویید ماست یک جزء ضروری از برنامه‌ی مراقبت از پوست در هند است. ماست به عنوان یک کرم ضد آفتاب و عامل پاک‌کننده‌ی طبیعی، می‌تواند پوستی ابریشمی و صاف برایتان فراهم کند. این ماده‌ی خوراکی را به عنوان بخشی از رژیم روزانه‌ی خود مصرف کنید و اجازه دهید کار خود را انجام دهد. یا می‌توانید با اضافه کردن حدود ۱ قاشق چایخوری ماست و عسل به نصف یک موز له شده یک ماسک آماده کنید. آن را روی صورت تان پخش کنید و پس از ۱۵ دقیقه شستشو دهید.

۵- با استفاده از آب لیموی شیرازی پوست تان را سم‌زدایی کنید صورتی که سم‌زدایی شده، درخشش طبیعی و برق قابل مشاهده‌ای را حفظ می‌کند. آب لیموی شیرازی، مانند آب لیمو، خواص ضد باکتری و ضد عفونی‌کننده دارد. گفته می‌شود که آب این نوع لیمو روزنه های پوست را می‌بندد و سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برد. یک لیوان آب لیمو به طور روزانه مصرف کنید تا از فواید آن بهره‌مند شوید. استفاده‌ی موضعی از آب لیموی شیرازی همراه با آب آلوئه‌ورا و گوشت انبه سبب می‌شود که پوستی درخشان و سالم داشته باشید.

۶-  پوستی درخشان با استفاده از آناناس،با بالا رفتن سن یا بیش از اندازه قرار گرفتن در معرض شرایط نامناسب، پوست می‌تواند کدر شود. آناناس دارای آنزیمی است که می‌تواند سلول‌های مرده را از بین ببرد. در حالی که ویتامین C موجود در آب این میوه به مبارزه با آکنه کمک می‌کند و منافذ را پاک‌سازی می‌کند.

آنتی‌اکسیدان های موجود در آن به صورت آشکاری سبب درخشان و جوان شدن پوست می‌شود. یک تکه پنبه را در آب آناناس تازه خیس کنید و آن را روی صورتتان بمالید. اجازه دهید خشک شود و سپس صورتتان را آبکشی کنید. مخلوطی از آب آناناس و هویج، به نسبت ۱ به ۱، نیز می‌تواند پوست کدر را روشن کند.

۷-  درخششی بی‌نظیر با استفاده از چریش که یک تونر طبیعی پوست و عامل ضد آکنه است. این گیاه دارویی نه تنها درمان موثری برای رفع لکه‌ها و نقاط تیره‌ی روی پوست ارائه می‌دهد، بلکه از پوست نیز محافظت می‌کند. استفاده از روغن چریش پوست را تمیز می‌کند و سبب روشن شدن آن می‌شود.

ترکیبی از پودر ریحان هندی خشک‌ شده و برگ چریش همراه با ۱ قاشق چایخوری عسل و ۱ قاشق چایخوری پودر چوب صندل می‌تواند به عنوان یک ماسک صورت استفاده شود. خیلی ساده این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید، بعد کمی پوست را ماساژ بدهید و در نهایت صورتتان را بشویید. این ماسک پوست را لایه برداری می‌کند و سبب روشن شدن آن می‌شود، و در عین حال پودر چوب صندل موجود در آن سموم بیش از حد پوست را جذب می‌کند. عسل پوست را روشن‌تر می‌کند و ریحان هندی به آن درخشش می‌دهد.

 جوانسازی پوست

 مبارزه با تیرگی پوست

برای داشتن پوستی سالم که از داخل می‌درخشد، ملانین‌ها همان رنگدانه های تعیین‌کننده رنگ پوست ما هستند که هر قدر میزان این رنگدانه در پوست بیشتر باشد پوست تیره‌تر خواهد بود. حالا چه به‌طور ژنتیکی و چه به‌صورت اکتسابی که بر اثر تداخل عوامل مختلف پوست روشن به مرور تیره می‌شود.تغییرات زیر را در سبک زندگی‌تان اعمال کنید و تفاوت را ببینید.

۱- هیدراتاسیون

برای خشک و کدر یا سالم بودن پوست، آب مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. اگر پوست به طور مناسبی هیدراته نشده باشد، خشک و کدر می‌شود، اما پوستی که به طور مناسبی هیدراته شود، سفت و درخشان است. بزرگسالان باید دست کم هشت لیوان آب در روز بخورند تا رطوبت کافی را به همه‌ی ارگان های بدن برسانند.

بزرگ‌ترین ارگان بدن انسان و همچنین قابل رویت‌ترین ارگان پوست است. بنابراین اگر پوست تان را به اندازه‌ی کافی هیدراته نکنید، احتمالا یک پوست خشک و کدر خواهید داشت. در طول روز به میزان زیادی آب بنوشید تا پوستی انعطاف‌پذیر و مرطوب داشته باشید. البته یادتان باشد که بهتر است در طول روز کم‌کم آب بخورید تا این‌که به یک باره میزان زیادی آب بنوشید.

۲-  با استفاده از آب میوه‌ها و سبزیجات، پوستی نازپرورده داشته باشید

انواع مختلفی از مایعات بنوشید نه فقط آب هرچند نوشیدن ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب بسیار ضروری است، اما باید پوست‌تان را با مصرف نوشیدنی‌های پر از مواد مغذی، نیز تغذیه کنید.چای سبز، آب میوه‌های تازه، آب‌میوه های سبز، آب سبزیجات و آب نارگیل نرسیده همگی برای هیدراته نگه داشتن پوست و تغذیه‌ی آن به صورت داخلی ایده‌آل هستند.

با این حال، در مصرف چای و قهوه اعتدال را رعایت کنید، زیرا مصرف بیش از حد این نوشیدنی ها می‌تواند پوست شما را خشک و کدر کند. آب و سایر مایعات، هنگامی ‌که بدون قند افزوده باشند، به دفع سموم از بدن کمک می‌کنند، و سبب می‌شوند که پوستی روشن داشته باشید. خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدان های موجود در این مایعات از پیری زودرس هم جلوگیری می‌کند.

همچنین بخوانید : جراحی گونه

شما همچنین می‌توانید یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با یک فنجان شیر گرم مخلوط کنید و برای داشتن پوستی درخشان و مرطوب آن را هر روز صبح بنوشید.

۳-  برنامه‌ی غذایی درستی داشته باشید

شما همان چیزی هستید که می‌خورید چیزی از این درست‌تر تا به حال گفته نشده‌است رژیم غذایی مناسب سبب می‌شود که پوستی روشن داشته باشید. دست از خوردن نودل و بیسکویت بردارید. در عوض، میوه های تازه‌ی سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان، از جمله ویتامین C و ویتامین A را مصرف کنید.

مزایای مصرف میوه ها و سبزیجات عبارتند از: حذف سموم از بدن، از بین رفتن رادیکال های آزاد، و ترمیم سلول ها و بافت های آسیب‌دیده. به طور خلاصه، پوست تان یک فرآیند جوان‌سازی و تجدید حیات کامل را سپری خواهد کرد و در نتیجه پوستی نرم، انعطاف پذیر، و درخشان خواهید داشت.

مبارزه با تیرگی پوست

۴- خوب بخوابید

خوب بخوابید تا ظاهر خوبی داشته باشید. هرچند آدم‌ها با هم فرق دارند، اما به طور متوسط، شما به ۸ ساعت خواب در روز نیاز دارید. در روزهایی که پر از موعد تحویل کار و تعهدات اجتماعی است، پیدا کردن ۸ ساعت زمان برای خواب شاید غیر ممکن به نظر برسد، اما شما باید برای داشتن پوستی زیبا و درخشان هر کاری که لازم است را انجام بدهید. صبر کنید،۸ ساعت به این معنا نیست که می‌توانید در ساعت ۳ صبح به رخت خواب بروید و ساعت ۱۱ صبح از خواب بیدار شوید.

به موقع بخوابید، یعنی نهایتا تا ساعت ۱۱ شب به رخت خواب بروید و صبح پر طراوت و پر انرژی از خواب بیدار شوید. سلول‌های پوست هم زمانی را برای آرامش و جوان‌سازی خود نیاز دارند. هنگامی‌که خواب هستید، پوست آسیب‌ دیده‌ی شما مشغول کار است تا سلول‌هایی جدید و سالم ایجاد کند. یک لیوان شیر گرم را همراه با عسل بخورید یا خیلی ساده دوش بگیرید و مانند بک بچه بخوابید. به طور کامل ریلکس کنید، ۱۰ دقیقه مراقبه کنید و بعد بخوابید.

۵- الکل مصرف نکنید

الکل می‌تواند پوست شما را خشک کند، و سبب شود که کدر و بی‌روح به نظر برسد. سیگار کشیدن نیز می‌تواند منجر به نتایج مشابهی شود. بنابراین یکی از نکات مهم برای داشتن پوستی سالم و درخشان عدم مصرف الکل و ترک سیگار است.

۷- به طور منظم ورزش کنید

اگر می‌خواهید آن درخشش زیبا را به پوست‌تان بدهید، ورزش یک ضرورت است. ورزش کردن به طور منظم، گردش خون را بهبود می‌دهد.یک رژیم تناسب اندام خوب، جذب مواد مغذی و خروج ناخالصی‌ها را از طریق تعریق بهبود می‌بخشد. هنگامی‌که بدن شما به طور درونی تغذیه می‌شود، پوست‌تان زیبایی خود را آشکار می‌کند.

بدنی که رها از سموم است نیز به طور خودکار درخشان خواهد بود. فرقی نمی‌کند که یوگا کار کنید یا انواع ورزش های دیگر را انجام بدهید، این بستگی به خودتان دارد. اگر امکان ورزش کردن را ندارید، یک پیاده‌روی سریع ۴۵ دقیقه‌ای به طور روزانه می‌تواند مزایای مشابه ۲۰ دقیقه راه رفتن روی تردمیل را به شما برساند.

۷- چربی‌های سالم را مصرف کنید

اسیدهای چرب امگا برای سلامتی ما مفید هستند، اما ما نمی‌توانیم خودمان آنها را تولید کنیم بنابراین مجبوریم این چربی‌های امگا را از یک منبع خارجی دریافت کنیم. منابع طبیعی اسیدهای چرب امگا عبارتند از ماهی سالمون، گردو، نارگیل، تخم کتان و آووکادو.این اسیدهای چرب نقش مهمی را برای سلامت پوست و مغر ایفا می‌کنند و می‌توانند پوست و مویی سالم را برای ما به ارمغان بیاورند.

آنها همچنین خواص ضد التهابی دارند و پوست را مرطوب، نرم و سالم نگه می‌دارند. اسید های چرب امگا «چربی‌های سالم» نامیده می‌شوند، زیرا این اسید های چرب نه تنها چرب هستند، بلکه مزایای مثبتی نیز برای سلامتی ما دارند.

۹-  پوست‌تان را رویه‌سابی کنید

داشتن پوستی درخشان آن‌طورها هم که فکر می‌کنید کار دشواری نیست. یک رویه‌سابی ساده‌ی پوست نیز می‌تواند به شما در از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست و رفع تیرگی پوست کمک کند. شما می‌توانید از یک کرم اسکراب یا حتی یک لیف نرم برای لایه‌برداری پوست تان استفاده کنید که می‌توانند سلول‌های مرده‌ی پوست را که در سطح پوست انباشته می‌شوند، از بین ببرند.

سلول‌های مرده‌ی پوست نیز می‌توانند ظاهر پوست را کدر کنند و مانع از این شوند که پوستی سالم و درخشان داشته باشید.بنابراین، باید دست کم یک بار در هفته پوست تان را رویه‌سابی کنید تا لایه‌ی رویی سلول‌های مرده‌ی پوست برداشته شوند. رویه‌سابی همچنین می‌تواند رشد سلول‌های جدید را تحریک کند و به شما کمک کند تا پوستی درخشان و براق داشته باشید.

۹- از مرطوب‌کننده استفاده کنید

مرطوب کردن پوست به طور منظم نیز بسیار مهم است زیرا استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده پس از حمام کردن به حفظ درخشش پوست ما کمک می‌کنند. البته بسیار مهم است توجه داشته باشید که استفاده از کرم‌های دارای کیفیت خوب بسیار بهتر است زیرا برای انواعی از پوست ها با رنگ های متفاوت، مناسب خواهند بود. مرطوب کردن پوست کمک می‌کند که پوست درخشان باشد، و به این ترتیب اعتماد به نفس را در بانوان بالا می‌برد.

همچنین بخوانید : لیفت پلک و ابرو

امیدواریم نکات قید شده در این نوشتار برای درمان کدری پوست بتواند به شما کمک کند چهره‌ای پرطراوت و درخشان به‌دست بیاورید. همچنین یادتان باشد که باید پوست صورتتلن را یک یا دو بار در هفته ماساژ دهید تا جریان گردش خون در این ناحیه بهبود بیابد. و همین‌طور می‌توانید از یک دستگاه بخور برای تمیز کردن پوست به طور کامل، استفاده کنید. استفاده از بخور باعث می‌شود که پوست از شر سموم و لوازم آرایشی که می‌توانند آسیب‌رسان باشند، خلاص شود.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام