مشاغل عجیب

حالت شب

مشاغل عجیب ،شغل هر انسانی بخشی از هویت اوست که از طریق آن هم امرار معاش می‌کند و هم با جامعه ارتباط برقرار می‌کند اما خیلی از آدم‌هایی که با ما در این شهر زندگی می‌کنند، برای کسب روزی از هر راه شغل عجیب البته حلالی کسب درآمد می‌کنند؛ شغل‌هایی که شاید برای ما در ظاهر خنده‌دار باشد یا حاضر نباشیم حتی درصورت بیکاری خیلی از این کارها را انجام دهیم. برای شناخت مشاغل عجیب در ایران و جهان با فارسی خوان همراه باشید.

در کار هم مانند زندگی عادی همه ما آدم‌ها دچار تکرار و یکنواختی می‌شویم. ساعت‌های متمادی پشت میز نشستن و انجام اموری که هر روز باید تکرارشان کنی از سویی برای ما خیلی دلچسب نیست و باعث می‌شود با علاقه خیلی زیاد کار نکنیم و از سوی دیگر مجالی برای ایده نو و بروز خلاقیت برایمان باقی نمی‌ماند. با وجود این، برخی مشاغل اینگونه نیستند؛

مشاغلی که شاید عجیب به نظر برسد اما افراد زیادی این شغل‌ها را انتخاب کرده‌ و از آن لذت می‌برند.

شغل عجیب گریه‌کن برای مراسم ترحیم

با توسعه شهرنشینی و وجود ترافیک و در حاشیه قرار گرفتن قبرستان‌ها، دیگر مراسم تشییع جنازه یا حتی برگزاری مراسم ختم، هفتم و چهلم مثل سابق با حضور فامیل‌های چند دست دورتر امکان‌پذیر نیست و ممکن است سالن‌های عزاداری خلوت‌تر از گذشته باشد.اما برخی افراد سنتی همچنان علاقه‌مند هستند که در مراسم آنها جمعیت قابل توجه و پرشوری حضور داشته باشند. برای پاسخگویی به این نیاز موسسات خاصی وجود دارند.
این موسسات توانایی این را دارند که مراسم عزا و تشییع را پر‌سوز و گداز برگزار کنند

به نحوی که اطرافیان با خود بگویند فرد متوفی چقدر شناخته‌شده و محبوب بوده است. افراد حاضر در صحنه در این‌گونه مجالس دو دسته‌اند؛ دسته‌ای که مثل سیاهی لشگرها، فقط محیط را پر‌ می‌کنند که ساعتی حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان گیرشان می‌آید. دسته‌ای دیگر هم گریه‌کن‌ها و شلوغ‌کن‌ها هستند که بسته به توانایی‌شان ساعتی از ۲۵ هزار تومان به بالا نصیب‌شان می‌شود.

برگزاری چنین مجلسی از حدود یک میلیون تومان تا هر قدر که صاحب عزا مایل باشد، جگر‌خراش‌تر می‌شود.

شغل عجیب فال تلفنی

یکی از عجیب‌ترین مشاغل که در کشور ما رواج دارد فال‌گیری تلفنی است.

به نحوی که دیگر نیازی به حضور طالب فال نیست و تنها با یک تماس می‌تواند از فال خود مطلع شود. در این شغل انواع فال ورق، تاروت، پاسور و شمع به صورت تلفنی انجام شده و به اطلاع صاحب فال می‌رسد. قیمت فال به صورت تلفنی متفاوت است اما با گشت و گذاری که انجام شده عرف بازار به این شکل است که هر فال ۲۰ هزار تومان، دو فال ۳۰ هزار تومان، سه فال ۵۰ هزار تومان و چهار فال ۷۰ هزار تومان است.

روش پرداخت به دو صورت آنلاین یعنی از طریق سیستم برخط بانکی و از طریق شارژ تلفن است.

در روش شارژ تلفن طالب فال کارت شارژی خریداری کرده برای فالگیر کد را می‌خواند یا از طریق تلفن همراه ارسال می‌کند و او پس از اطمینان کارش را شروع می‌کند.

این فالگیرها از همه روش‌های تبلیغات اینترنتی استفاده می‌کنند و عمدتا وبلاگ و صفحه فیس‌بوک دارند.

شغل عجیب نوبت‌گیرها

نوبت گیر ها

نوبت‌گیرها در کار خرید و فروش زمان هستند. آنها از زمان خود می‌زنند.
از وقت استراحت خود می‌زنند. صبح علی‌الطلوع نوبت می‌گیرند و نوبت گرفته شده اول را به افرادی که مشغله دارند و نمی‌توانند ساعت‌ها در صف بایستند می‌فروشند. در واقع کار آنها خرید و فروش زمان است.

نوبت‌گیرها در بانک‌ها حضور دارند و برای اینکه شما یک ساعت در صف نایستید نوبت خود را به شما می‌فروشند و در ازای فروش آن بین پنج تا ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

مثالهای رایج نوبتگیرها:

 • این افراد را در صف‌های طویل سبد کالا هم می‌شد دید.
 • بهمن‌ماه که می‌شود در صف بلیت جشنواره می‌ایستند.
 • نوبت‌گیرها در زمان برگزاری دربی بزرگ پایتخت هم فعال می‌شوند.

یا نوبت خود را به شما می‌فروشند یا بلیتی را که خریده‌اند به چند برابر قیمت به کسی که فرصت ایستادن در صف یا نوبت را ندارد می‌فروشند.

همچنین بخوانید : کشور ماشین های سفید
 • هم فوتبال می‌بینند و هم کسب درآمد می‌کنند.
  هم فیلم می‌بینند و هم کسب در‌آمد می‌کنند.
  هستند افرادی که اگر کاری هم نداشته باشند در خانه نمی‌مانند و برای کسب درآمد هر کاری می‌کنند.
  هر چیزی می‌فروشند حتی زمان.

شغل عجیب مهندس شکلات

بعضی‌ها حتی از نام این شغل خنده‌شان می‌گیرد اما بعضیها پول خوبی به دست می‌آورند.

افرادی که در رشته مهندسی و تکنولوژی تحصیل کرده‌اند، می‌توانند به عنوان مهندس شکلات مشغول به کار شوند. در واقع مهندس شکلات همان مغز متفکر پشت تمام ابزارها، دستورالعمل‌ها و طراحی شکلات است. این افراد باید به تجهیزات ساخت شکلات، شرایط حمل و نقل، بهترین روش ساخت شکلات و مزه‌ای که باید داشته باشد مسلط باشند. اگر هم مهندس آی تی هستید و هم عاشق شکلات، این شغل برای شما ساخته شده است.

شغل عجیب مراقب خشک شدن رنگ

اگر به دنبال شغلی راحت و مرتبط با رشته تحصیلی خود یعنی مهندسی شیمی هستید صنایع رنگ و لاک به افرادی نیاز دارند که بتوانند مراقب مواد شیمیایی در حال خشک شدن باشند، بنابراین مهندسان به صورت روزانه به دیوار تازه رنگ شده خیره می‌شوند و هر از چند گاهی دیوار را لمس کرده و خشکی آن را آزمایش می‌کنند.

شغل عجیب

طرفداران خاص خود را دارد و افرادی برای استخدام در آن با هم رقابت می‌کنند.

شاید مشاغلی که در فهرست بالا آورده شد برای ما خنده‌دار و تا حدی عجیب باشد، اما با نگاهی گذرا می‌توان فهمید که چرا کشورهایی که برای هر کاری نیروی مخصوص به خود را استخدام می‌کنند و همچنین فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی از داشتن چنین مشاغلی ابایی ندارد، نرخ بیکاری پایین و اقتصاد شکوفایی دارند.

شغل عجیب شغل دادزن

دادزن‌ها را همه جا دیده‌اید از خیابان انقلاب گرفته تا مقابل سینما‌ها و حتی اگر مشهد رفته باشید عکاسی‌های اطراف حرم.
دادزن‌ها در مشهد بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در روز پول می‌گیرند.

ممکن است بعضی روزها با صدای داد‌زن‌ها از خواب بیدار شوید. داد‌زن‌ها داد می‌زنند و از صدای بلند خود نه برای آواز بلکه برای جذب و جلب مشتری برای یک دکان و حجره استفاده می‌کنند. برخی از آنها یک حقوق ثابت می‌گیرند و مابقی به صورت درصدی است. هر چه مشتری بیشتری بیاید پول بیشتری کاسب هستند.به گزارش تالاب قدیم‌ترها دادزن‌ها مردم را برای دیدن فیلم هم دعوت می‌کردند.

 1. اگر سر خیابان حافظ برای سوار شدن تاکسی منتظر شده باشید حتماً آن پیرمرد قد‌کوتاه با عینک دودی را دیده‌اید که با صدای بلند داد می‌زند: «مستقیم ته شاپور».
 2. میوه و تره‌بار‌فروش‌ها هم دادزن استخدام می‌کنند.
 3. یا شب عید که می‌شود خیابان‌های تهران پر است از داد‌زن‌هایی که برای فروش بیشتر تلاش می‌کنند.

شغل عجیب پلاک مخفی کن

طرح ترافیک زوج و فرد، دستوپای رانندهها را بسته و مانع از تردد همه‌روزه در برخی خیابان‌ها شده است.

راننده‌ها برای فرار از دوربین‌ها و ثبت برگه جریمه به روش‌های مختلفی از جمله پاشیدن برف شادی یا چسباندن برگه روی پلاک متوسل می‌شدند اما این روش‌ها قدیمی شده و پلیس با شناسایی پلاک، جریمه‌های سنگینی برای متخلفان صادر می‌کند اما کم کم کسانی به فکر افتادند که طرحی نو دراندازند، اگر قرار باشد از یک دوربین رد شوید، کسانی هستند که دستشان را مقابل پلاک می‌گیرند و همراه با ماشین می‌دوند و ماشین را تا لحظه رد شدن از موقعیت ثبت تخلف مشایعت می‌کنند. اما اگر مسیر طولانی باشد، دویدن پشت ماشین راهکار خوبی نیست. اینجور وقت‌ها موتوری‌ها وارد عمل می‌شوند. آنها موتور را به نحوی پشت ماشین می‌رانند که دوربین نتواند پلاک خودرو را ثبت کند.

برای این کمک البته رقمی بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان نیز دریافت می‌کنند.

شغل عجیب پلاک مخفی کن

شغل عجیب آدرس پارکینگ بده

پارک در محل‌های خاص مثل جلوی ایستگاه اتوبوس، زیر علامت پارک ممنوع وغیره تخلف است.

با اینهمه برخی افراد که عجله دارند خواسته یا ناخواسته در این محل‌ها پارک می‌کنند. مثل همیشه شرایط سخت، مشاغل عجیب می‌سازد. اینجور وقت‌ها افرادی هستند که در این محل‌ها به اصطلاح کمین می‌کنند و زمانی‌که راننده می‌رود با جرثقیل تماس می‌گیرند تا ماشین از آن محل به پارکینگ انتقال داده شود راننده که به محل پارک ماشین برمی‌گردد و متوجه می‌شود ماشینش نیست، جلو می‌آیند و می‌گویند:

«ماشین را جرثقیل برد، بیا با موتور به محل پارکینگ ببرمت»

و هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ تومان برای این کار از راننده‌ها می‌گیرند.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید، همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام