پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید

حالت شب

پرنده ها جز حیوانات دوست داشتنی برای انسان ها هستند. زیرا آنان را به عنوان نوعی همدم برای خود میدانند پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا در انتخاب پرندگان مناسب برای نگهداری اطلاعات بیشتری داشته باشید. تیم فارسی خوان مطالب مفیدی درباره پرنده هایی که زیاد عمر میکنند ارائه میدهد تا در انتخاب پرنده مورد نظرتان بیشتر اطلاعات داشته باشید پرنده هایی که عمر بسیاری دارند قیمت و ظاهری متفاوتی دارند.

پرنده ها

پرنده، به جاندارانی میگویند که مهره دارند و بدن آنها پوشیده شده از پر میباشد. پرنده ها دارای دو پا و بال میباشند آنها راه میروند و توانایی پرواز یکی از مهمترین خصوصیاتشان میباشد. همچنین پرنده ها تخمگذار هستند. پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا نسبت به ویژگیها و خصوصیات آن آشنایی داشته باشید.

پرنده هایی که طول عمر بسیاری دارند

طوطی مکو بعنوان طولانی ترین عمر در بین پرندگان است و جز پرنده هایی که زیاد عمر میکنند میباشد. این پرنده با صد سال سن توانسته است، این امتیاز را داشته باشد. طوطی دم بلند با پر و بال های رنگارنگش برای همیشه در کنار جفت خود زندگی میکند، طوطی دم بلند ماده حکم مادر خانواده را دارد و از بچه هایش مراقبت میکند.

طوطی دم بلند نر مرد خانواده میباشد و به تهیه خوراک و غذا برای بچه هایش مشغول است. اگر این طوطی ها در حیات وحش زندگی کنند، از طول عمر آنها کاسته میشوند و حدود ۶۰ سال عمر میکنند، اما اگر در اسارت بمانند طول عمرشان افزایش پیدا میکند و تا ۱۰۰ سال عمر میکنند. متاسفانه با به خانه آوردن این پرندگان به خاطر نامناسب بودن محیط نگهداری باعث کاهش طول عمر و انقراض نسل این گونه پرندگان شده است.

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا بدانید طوطی مکو یکی از آنها در بین پرندگان جهان میباشد.

حیواناتی که طول عمر خود را میدانند

شاید برایتان جالب باشد که برخی از حیوانات وجود دارند که زمان مرگ و طول عمر خود را میدانند این حیوانات عبارتند از:

 1. شامپانزه، چند روز قبل از مرگش آرام میشود در گوشه ای میماند و شامپانزه های ماده اطرافش جمع میشوند و او را نوازش میکنند.
 2. فیل، در زمان مرگ با یکدیگر مهربان میشوند و چند تا از بقیه فیل ها برای مراقبت به فیل در حال مرگ سر میزنند.
 3. قو، در زمان مرگ به محل اولین جفت گیری میرود و آواز سر میدهند.

جاندارانی که بیشترین طول عمر را دارند

شاید بنظر برسد که انسان به خاطر اینکه اشرف مخلوقات میباشد، دارای طول عمر بسیاری نسبت به سایر جانداران است. اما باید بدانید که علاوه بر انسان جانداران دیگری وجود دارند که طول عمر بسیاری را دارند و حتی نسبت به انسان ها طول عمر بیشتری دارند و رکورد را نسبت به انسان ها از بین برده اند.

همچنین بخوانید : انواع روش پرورش شتر مرغ

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا بدانید که علاوه بر انسان ها پرندگان و جانداران دیگری با طول عمر بالا وجود دارد. لاک پشت ها گونه ای از این جانوران هستند که مانند انسان ها عمر بسیار زیادی دارند. پرنده هایی که زیاد عمر میکنند نیز جز جانداران با طول عمر بسیار محسوب میشوند. جاندارانی که طول عمر بسیاری دارند عبارتند از:

 • موریانه ملکه با ۵۰۰ سال طول عمر
 • صدف دو کفه ای کواهوگ اقیانوسی با ۵۰۰ سال طول عمر
 • کوسه ی گرینلند با ۵۰۰ سال طول عمر
 • لاک پشت غول پیکر با ۳۰۰ سال طول عمر
 • نهنگ قطبی با ۲۰۰ سال طول عمر
 • انسان با ۱۰۰ سال طول عمر
 • طوطی دم بلند مکو با ۱۰۰ سال طول عمر
 • ماهی کوی با ۵۰ سال طول عمر
 • سمندر غار نشین با ۱۰۰ سال طول عمر

پرندگان مناسب برای نگهداری را بشناسید

امروزه مردم به نگهداری حیوانات خانگی علاقه بسیاری نشان داده اند و علاوه بر نگهداری مرغ و خروس و سگ و خرگوش و گاو و….به پرندگان نیز علاقه بسیاری دارند. پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید ، تا بتوانید از انواع آن ها خرید کنید.

پرنده های که عمر زیادی دارند

آن ها طبق قیمت و زیبایی و آواز خواندنشان به پرورش آن ها مشغول میشوند، انسان ها پرندگان را به عنوان یک نوع همدم انتخاب میکنند و یا اینکه به عنوان جاندار های زینتی و خوش صدا برای منازل و محل کارشان میخرند به همین دلیل پرنده هایی که عمر زیادی دارند را استفاده میکنند. اما باید شرایط نگهداری را برای این پرندگان فراهم کنند تا بتواند طول عمر بیشتری داشته باشند و سلامت خود را حفظ کنند. محبوب ترین پرندگان که مردم آن ها میخرند عبارتند از:

 • فنچ
 • فنچ
 • قناری
 • طوطی خاکستری آفریقایی

اما بهترین نژادهای طوطی عبارتند از:

 1. مرغ مینا
 2. عروس هلندی
 3. طرقه
 4. طوطی رزیلا
 5. طوطی خورشیدی

پرنده ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام ویژگی ها و خصوصیات و شرایط نگهداری خاص خود را دارند در حفظ و نگهداری آن ها تلاش کنید تا بتوانند در سلامت کامل زندگی کنند و طول عمر بیشتری داشته باشند. پس پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید ، تا بتوانید نیاز های آن ها را هم شناسایی کنید.تیم فارسی خوان بخش علمی مجله خود را به پرندگان اختصاص داده شما مخاطبان عزیز نیز اگر از جانداران و پرندگان خاص با ویژگی های خاص میشناسید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام