چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم

حالت شب

چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم

امیدوارم منظورم را اشتباه برداشت نکنید. برای اینکه بدانیم چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم نیلوفر به شما میگوید در دوران کاری ام چیز‌های زیادی یاد گرفته و با انسان‌های بسیار خوبی همکاری داشته است، اما قلبا به انسان‌هایی که از شغلشان لذت می‌بردند حسادت می‌کردم و آرزو می‌کردم که مانند آن‌ها باشم. بالاخره خودم را برای آن روز آماده کردم.

پشتوانه مالی مناسبی برای خودم در طی سال‌ها جمع آوری کردم و با داشتن این حاشیه امنیت کسب و کار خودم را راه اندازی کردم. با تمام پستی و بلندی‌هایی که در راهم وجود داشته است، امروز با اعتماد به نفس کامل می‌گویم که از تصمیمی که گرفتم کاملا راضی هستم.با فارسی خوان همراه باشید.

کنفسیوس فیلسوف مشهور چینی می‌گوید:

اگر کاری را که عاشقش هستید به عنوان شغل برگزینید دیگر هیچ روز کاری در طول زندگی نخواهیدداشت.

این توصیه‌ای بسیار ناب است، اما عملی کردن آن به سادگی ممکن نیست چرا که فهم این که انسان قلبا به چه کاری علاقه دارد و تبدیل این علاقه به شغلی مناسب بسیار دشوار است. در اینجا برنامه‌ای گام به گام برای تشخیص تمایلات قلبی و تبدیل آن به شغلی مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم

چگونگی شناسایی و دنبال کردن امیال درونی

بعد از این که این نکات را مرور کردید، به کار‌هایی که به خوبی بلد هستید، فکر کنید.

تمرکز خود را علاقه داشتن به کاری توام با خوب بودن در انجام آن قرار دهید. لیستی از این کار‌ها تهیه کنید و براساس اولویت سه یا چهار مورد را روی یک کاغذ بنویسید. این کاغذ را به همراه داشته باشید و هر از گاهی آن را مرور کنید.

مطالعه درباره زمینه درسی مورد علاقه

کمی از وقتی آزاد خود را صرف مطالعه و فهم این که به چه زمینه‌های درسی علاقه دارید، بکنید. اگر می‌توانستید در دانشگاه تحصیل کرده و یا تدریس کنید، چه رشته‌ای را انتخاب می‌کردید؟ از کدام رشته‌ها در حد مرگ تنفر دارید؟

انجام این کار شما را به سمت تشخیص علاقه حقیقی تان و دستیابی به آن راهنمای می‌کند.

شغل

مشورت گرفتن از اطرافیان

از میان همه کسانی که می‌شناسید (چه نزدیک و چه دور) از بازیگر مورد علاقه تان گرفته تا پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید. با داشتن فهم دقیقی از وظایف آن‌ها دوست دارید که شغل کدامیک را تقلید کنید؟ تلاش کنید بفهمید که چطور به این جایگاه رسیده است؟ درباره واقعیت (سختی و آسانی ها) شغل او مطالعه کنید.

تبیین اهمیت پول در زندگیتان

اگر پول در زندگی تان اهمیت نداشت چکار می‌کردید؟ به مسافرت می‌رفتید؟ تمام وقتتان را به خانواده سپری می‌کردید؟ آیا یک سازمان خیریه برای حمایت از فقرا راه اندازی می‌کردید؟ البته پول نمی‌تواند نادیده گرفته شود. اما اجازه ندهید که فشار‌های مالی انتخاب‌های شما را تعیین کند. سرانجام شغل شما بایستی امنیت مالی را برای شما به ارمغان آورد.

اما اگر امنیت مالی به انگیزه اصلی تبدیل شود بعید است که شما به شغلی که دوست دارید، دست بیابید.

شغل

اهمیت شناخت خود

از افرادی که با شما بسیار صمیمی هستند، بپرسید که از دیدگاه آن‌ها شما چه زمان‌هایی و در حین انجام چه کار‌هایی بسیار شاد به نظر می‌رسید. ممکن است از شنیدن جواب آن‌ها شگفت زده شوید.

همچنین بخوانید : نکاتی برای نویسندگی

اغلب احساسات حقیقی ما در دوران کودکی ظهور می‌کنند که فشار‌های زندگی در دوران بعدی باعث می‌شوند ما این احساسات را فراموش کنیم؛ بنابراین سعی کنید علایق قلبی خود را در دوران قبل از ورود به سختی‌های زندگی به یاد آورید. نویسندگی؟ تحقیقات تجربی؟ مراقبت از دیگران؟

بازگشت و برقراری تماس با آن غرایز گامی مهم برای شناخت تمایلات درونی شما است.

نقطه شروع شغل مورد علاقه

مشاورین شغلی به دیگران کمک می‌کنند تاب فهمند که از یک کسب و کار دقیقا چه انتظاری باید داشت و تمام حواس فرد را بر جزییات کار متمرکز می‌کنند و همچنین می‌توانند ایده‌هایی را برای یافتن شغل متناسب با علایق و روحیات هر فرد به وی پیشنهاد دهند.

شغل

بیش از هر زمان ما توسط شبکه‌های اجتماعی احاطه شده ایم. وقتی که شما متوجه شدید چه شغلی را دوست دارید، به سراغ شبکه‌های اجتماعی بروید، فیس بوک، توییتر و اینستاگرام را بگردید و با افرادی که علایق مشترکی با شما دارند ارتباط برقرار کنید. نوشته‌های صفحات مجازی را مطالعه کنید و سعی کنید متوجه شوید که علاقه حقیقی شما برای انجام دادن چیست؟

زمانی که قاطعانه تصمیم به قدم گذاشتن در مسیر جدید گرفتید، شروع به پس انداز کنید. هر قدر که شما ذخیره پس انداز بیشتری در بانک داشته باشید، مشکلات مالی کمتری در آینده پیش روی شما خواهدبود و با ترس کمتری شغل قبل خود را رها کرده و پا در مسیر جدید می‌گذارید.

پیدا کردن شغل مورد علاقه خود

تا زمانی که شما با تمام وجود دست به کار جدید نزنید، متوجه نخواهید شد چه کاری را دوست دارید؟

تا زمانی که فقط مشاغلی دیگر را سرسری امتحان کنید، گمانه زنی کرده اید. من می‌توانستم علایق واقعی خودم را در زمینه کاری بیابم و به همین دلیل نیز بسیار خوشحال هستم. این نکات و راهنمایی‌ها هنوز هم راهگشای من در طی مسیر کاری هستند چرا که مهم است که من به کار‌های جدیدتری مطابق با علایقم دست بزنم.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام