آموزش ایندکس کردن در سرچ کنسول جدید

آموزش ایندکس کردن در سرچ کنسول جدید

هر بالاگر با سرچ کنسول یا گوگل وب مستر کار کرده است و با این ابزار آشنایی دارد اما گوگل به تازگی نسخه جدیدی از این ابزار را معرفی کرده و نسخه قبلی منسوخ شده در این مقاله تیم فارسی خوان می خواهد که نحوه ایندکس کردن مطالب وب سایت را در سرچ کنسول جدید آموزش دهد لطفا همراه ما باشید.

بسیار خوب، کار بسیار سختی نیست، همانطور که در Fetch کردن لینک در سرچ کنسول قدیمی ساده بود، Fetch کردن لینک در سرچ کنسول جدید برای ایندکس شدن صفحه در گوگل به همان سادگی است.

مراحل ایندکس کردن در سرچ کنسول جدید

۱- سرچ کنسول وب سایت خود را باز کنید.

۲- از منو سمت چپ گزینه سوم به نام URL inspection را انتخاب کنید.

۳- در صفحه جدید، در کادر بالای صفحه لینک کامل مطلب را قرار دهید همچنین می توانید مستقیم روی کادر بالا کلیک کنید و لینک را کپی کنید

۴- پس از آن اینتر بزنید و صفحه زیر را می بینید که به شما می گوید آیا این لینک در گوگل ایندکس شده است یا نه.

۵- اگر مطلب شما در گوگل ایندکس نشده بود، صفحه زیر را می بینید و برای ایندکس شدن صفحه وب سایت خود در گوگل روی گزینه Request Indexing را انتخاب کنید. اگر صفحه شما ایندکس شده بود، می توانید در صورت تغییر در آن صحفه، دوباره درخواست ایندکس بدهید.

۶- پس از درخواست دادن، شاید ۱ تا ۲ دقیقه باید صبر کنید (عموما کمتر) تا درخواست ایندکس لینک شما ارسال شود. در نهایت صفحه پایین را می بینید.

بعد از موفقیت آمیز بودن ایندکس کردن کنار گزینه indeing requested یک تیک خاکستری اضافه می شود که در عکس پایین مشاهده خواهید کرد.

به همین سادگی می توانید Fetch کردن لینک در سرچ کنسول جدید برای ایندکس شدن صفحه در گوگل را انجام دهید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.