آموزش سوت زدن

حالت شب

آموزش سوت زدن. سوت زدن به عمل تولید صدا به وسیله تنظیم جریان هوای عبوری از دهان انسان را گویند. سوت زدن را می‌توان با درست کردن یک حفره بر روی لب و دمیدن یا مکیدن هوا از آن حفره ایجاد کرد. من اینجام که به شما سوت زدن بدون دست رو یاد بدم. دست های کثیف میتونه واستون ضرر داشته باشه.

سوت زدن با کمک دست برخی مواقع بسیار کاربردی است و می توانید مثلا شخصی که در فاصله دور از شما ایستاده را صدا کنید. یا حتی گاهی هیجان و شادی زیاد خود را به این طریق نمایش دهید. اما این کار چندان هم آسان نیست و برای یاد گرفتن آن باید حتما تمرین کنید تا مهارت لازم برای ساختن صدای موردنظر را پیدا نمایید.تیم فارسی خوان امروز شما را برای سوت زدن آماده میکند.در

ادامه با ویدیوی آموزش سوت زدن با ما همراه باشید.

توضیح گام به گام این آموزش در بخش بعدی مطلب

به همین خاطر در ادامه یکی از روش های سوت زدن با استفاده از دو انگشت اشاره و انگشت میانی و تا کردن زبان را برایتان آموزش داده ایم. امید که موردتوجهتان قرار بگیرد

سوت1

۱- انگشتان اشاره و میانی هر دو دست را کشیده و صاف کرده و بقیه انگشتان را در کف دست خود جمع کنید. دو دست را به سمت یکدیگر خم کنید تا شکلی شبیه حرف A انگلیسی با هم ایجاد کنند.

۲- لب های خود را با زبان کمی خیس کرده و سپس آنها را از هم باز کنید. به مرور و با تمرین یاد خواهید گرفت که دهان خود را تا چه اندازه باز کرده و لب ها را در کجای دندان ها ثابت نگه دارید.

۳- در این مرحله، نوبت به زبان می رسد تا در جای درست قرار بگیرد. با استفاده از انگشتان دست، پشت زبان خود را به سمت داخل دهان تا کنید. حدودا یک چهارم از انگشتان دست باید در داخل دهان قرار داشته باشند.

۴- در حالی که با انگشتان زبان را برگردانده و در جای خود ثابت نگه داشته اید، به بیرون فوت کنید تا جریان هوائی که از میان انگشتان و زبان عبور می کند، صدای سوت ایجاد کند. توجه داشته باشید که هوا فقط باید از لب پائینی بیرون بیاید. اگر متوجه شدید که هوا از لب بالائی نیز عبور می کند، مسیر عبور هوا را با لب و انگشتان دست مسدود کنید.

سوت2

امکان نداره که دفعه اول در سوت زدن بدون دست موفق بشید و باید حتما بارها و بارها تمرین کنید. وقتی حرفه ای شدید میتونید شدت و صدای سوتتون رو به دلخواه تغییر بدید. استفاده از انگشتان کثیف برای سوت زدن هیچ فایده ای نداره. با این روش میتونید این کارا رو بکنید.

یادتون باشه که باید خیلی تمرین کنین و ممکنه روزها زمان ببره تا سوت زدن بدون دست رو خوب یاد بگیرید و بتونید یک سوت درست حسابی بزنید.

در اکثر افرادی که سوت زدن بدون دست را بلدند ، معمولا از دوران بچگی یاد گرفته اند و یادگرفتن سوت زدن بدون استفاده از دست ها در بزرگسالی خیلی سخت تر از دوران کودکی هست. اما یادتون باشه که هیچ چیزی نشدنی نیست و با اراده و تمرین کافی من شک ندارم که شما میتونین سوت زدن بدون دست را یاد بگیرید و دیگر لازم نباشه که از انگشتان کثیف بای سوت زدن استفاده کنید.

بخش اول : فرم دادن لب‌ها و انگشت‌ها

سوت3
۱- قرار دادن لب‌ها بر دندان‌ها

لب‌هایتان را خیس کنید تا صدای سوت را آماده کرده باشید. به اصطلاح به این کار «خیس کردن سوت» هم می‌گویند. لب‌های خیستان را جوری روی دندان‌هایتان قرار دهید که پیدا نباشند. لب‌هایتان را در همین حالت در طول سوت زدن حفظ کنید.این که به چه اندازه باید لب‌هایتان را سفت نگهدارید همراه با تمرین به دست می‌آید.

۲- انگشت‌هایتان را زیر نوک زبانتان قرار دهید

بدون توجه به انگشت استفاده شده، قرار دادن نوک انگشت‌ها به زیر زبان شما را برای سوت زدن آماده می‌کند. این کار را با لطافت انجام دهید و فشار زیاد وارد نکنید. پیش از انجام این کار حتما دستانتان را بشویید.فشار بیش از حد خطرناک است و ممکن است سوت زدن را سخت تر کند.می‌توانید از انگشت اشاره و شست، انگشت‌های کوچک یا انگشت اشاره و انگشت میانی برای این کار استفاده کنید.

سوت4

۳- زبانتان را با استفاده از انگشت‌ها به عقب فشار دهید

با استفاده از انگشت‌ها، نوک زبانتان را به عقب فشار دهید تا جایی که یک چهارم آن به خودش پیچیده شود. به این کار ادامه دهید تا بند اول انگشتانتان داخل دهان قرار گیرند. انجام دادن این کار با فشار زیاد سوت زدن را سخت تر می‌کند و خطرناک است.این حرکت می‌بایست به لول شدن زبانتان کمک کند.

۴- لب‌هایتان را محکم به روی انگشت‌ها ببندید

بستن لب‌ها به دور انگشت‌ها برای تولید صدای رسا و شفاف مرحله مهمی است. فضای خالی و بازی نباید به غیر از محل برخورد انگشت‌ها با یک دیگر وجود داشته باشد. این فاصله محلی است که صدا در آن تولید می‌شود و اندازه آن با تمرین به دست خواهد آمد.

۵- از میان انگشت‌ها فوت کنید

تلاش کنید تا ابتدا از میان انگشت‌هایتان به آرامی فوت کنید. محل قرار گیری انگشت‌ها و سفتی لب‌ها را برآورد کنید و اگر باد از جایی فرار می‌کند آن جا را بپوشانید. از این که زبانتان از حالتش خارج نمی‌شود و مسیر خروجی هوا را نمی‌بندد اطمینان حاصل کنید.پس از آن که مشکلات بالا را برطرف کردید، می‌توانید محکم‌تر فوت کنید تا صدای سوت را تولید کرده و به مرور زمان تا هر چقدر که دوست دارید صدا را بلند کنید.

سوت5

۶- هر وقت ممکن بود تمرین کنید

به تمرین و آزمایش کردن ادامه دهید. زاویه‌های مختلف و فرم‌ های دیگر انگشت را امتحان کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید. به مرور زمان، می‌توانید محل دقیق و مناسب برای تولید یک سوت بلند و صاف را پیدا می‌کنید.نسبت به افراد اطرافتان آگاه باشید و به آن‌ها احترام بگذراید چون ممکن است صدایی که در ابتدا تولید می‌کنید خیلی مناسب و قشنگ نباشد.

۷- تکنیک‌ها و محل‌‌های قرارگیری دیگر را مورد آزمایش قرار دهید

نحوه‌های مختلف قرارگیری لب‌ها و انگشت‌ها را امتحان کنید. اگر برای ایجاد صدا مشکل دارید بهتر است راه‌ها و روش‌های مختلف را امتحان کنید تا بهترین راه برای خودتان را پیدا کنید.

سوت6

بخش دوم : آزمایش قرارگیری انگشت‌ها

۱- انگشت اشاره و میانی

این حال هر دو انگشت اشاره و میانی را به کار می‌گیرد. در هر دو دست این دو انگشت را به یک‌دیگر بچسبانید و دو انگشت دیگر را با شست نگه‌دارید. مچتان را بچرخانید تا انگشت‌های شست به سمت شما باشند و سپس نوک انگشت‌های اشاره را به یکدیگر بچسبانید تا شکل A انگلیسی را تشکیل دهند.

۲- انگشت‌های کوچک

انگشت‌های کوچک هر دست را با نگه داشتن دیگر انگشت‌ها توسط شست جدا کنید و مچتان را به سمت خود بچرخانید تا انگشت شست باز هم به سمت شما باشد. در آخر نوک انگشت‌های کوچک را به یکدیگر بچسبانید تا شکل A انگلیسی را تشکیل دهند.

۳- سوت زدن یک دستی

یک علامت OK با دستتان درست کنید. (تفاوتی بین استفاده از انگشت شست و اشاره یا شست و میانی وجود ندارد.) از انگشت شست و دیگرتان برای فشار دادن زبان استفاده کنید و از میان فضای باز فوت کنید. بهتر از ابتدا از دست اصلیتان برای شروع استفاده کنید و پس از یادگرفتن بر دست دیگرتان تمرین کنید

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام