راهنمای خریدن کفش مردانه

حالت شب

برای پسران و مردان امروزی، تیم فارسی خوان امروز مقاله ای در خصوص راهنمای خریدن کفش مردانه به شما ارایه میدهد. در این مطلب امروز نکاتی را فرا میگیرید که شاید تابحال به آن دقت نکرده باشید. نکات مهمی مانند توجه به سایز کفش و همچنین انتخاب جنس و رنگ کفش را در نظر میگیریم. شاید اصلا به این موضوع توجه نکرده باشید که چه موقع به دنبال خرید کفش برویم اما به شما میگوییم که بهترین زمان خریدن کفش چه موقعی است. برای دنیای امروز که صنعت مد همه جا را فرا گرفته خالی از لطف نیست که با ما همراه باشید.

راهنمای سایز کفش مردانه

برای انتخاب سایز کفش مردانه میتوانم بگویم که این مورد مردانه و زنانه ندارد. اگر واقعا کفشی نیاز دارید که مدت زمان طولانی آن را به پا دارید روی اندازه آن حساسیت زیادی به خرج دهید.

 1. کفشی که انتخاب میکنید ترجیحا نوک تیز نباشد. زیرا به مرور زمان فرم پا را تغییر میدهد.
 2. بهترین راه برای سنجش سایز کفش پوشیدن آن و در نظر گرفتن راحتی انگشت بزرگ پا است.
 3. برای اینکه عرض کفش مناسب باشد، پهنای پا یعنی فاصله انگشت کوچک تا انگشت بزرگ را در نظر میگیریم.
 4. حتما هر دو پای آن را امتحان کنید. زیرا معمولا اندازه پاها باهم تفاوت دارد.
 5. هنگام امتحان کفش ها حتما چند قدم راه بروید،تا از اندازه بودن آن مطمئن شوید.
 6. برای امتحان سایز کفش حتما از جوراب استفاده کنید.

جنس کفش مردانه

برای انتخاب جنس کفش مردانه قبل از هر چیز این را در نظر بگیرید، برای چه موقعیتی میخواهید استفاده کنید.

جنس کفش مردانه

برای داشتن راهنمای خریدن کفش مردانه باید بدانید امروزه با توجه به تنوع بالای انواع مختلف کفش، تا حدودی حساسیت انتخاب کفشها برای مناسبتها و موقعیت های مختلف کاهش یافته و اکثرا دیده شده که مخصوصا جوانان در محیطهای رسمی، کفشهای غیررسمی انتخاب میکند. اما برای آقایان خوش پوش این حساسیت مرزهای ظریفی دارد که حتما به آن توجه میکنند.

نحوه ست کردن و خریدن کفش مردانه

عموما رنگهای مورد استفاده برای کفش های رسمی آقایان رنگ های تیره هستند رایجترین رنگهای مشکی، خاکستری، سرمه ای و قهوه ای هستند. اما قضیه برای کفش های اسپورت کاملا متفاوت است. عملا میتوان گفت که برای انتخاب رنگ کفشهای کتانی محدودیتی وجود ندارد و میتوان هر رنگی را با هر رنگ دیگر ست کرد.

مشکی را عموما با انواع رنگهای لباسها میتوان ست کرد. رنگ کفش قهوه ای برای لباسهای با تم رنگی خاکی یا عدسی یا کرم میتوان هماهنگ نمود. رنگ سرمه ای نیز بهتر است با رنگهای تیره ست کرد. کفشهای با رنگ خاکستری را میتوان با رنگهای خنثی پوشید.

بهترین زمان خریدن کفش مردانه

 1. کفشهای چرم براق را با کمربند ست میکنند.
 2. کفشهای چرم مصنوعی با کراوات قابل ست کردن است.
 3. کفشهای با رویه ورنی با دکمه سر آستین میتوانند هماهنگ خوبی ایجاد کنند.
 4. در همه موارد دسته ساعت مچیتان را فراموش نکنید.
 5. برای کفشهای اسپورت بهتر است همه لباسها اسپورت باشند.
 6. در فصلهای سرد سال نیم بوت با شال گردن و پالتو انتخاب خوبی است.

مشخصات کفش خوب مردانه

برای انتخاب اینکه از هر لحاظ کفش مناسب پوشیدن باشد باید تمام ویژگیهای خود فرد را در نظر گرفت.

بطور مثال اگر فرد مبتلا به قند خون باشد شرایط کمی متفاوت است. به دلیل شرایط حساس این بیماران، پاهای آنها بسیار در معرض جراحت، توسط کفشهای نامناسب است. لذا حساسیت انتخاب کفش برای این دسته افراد بالاست. همچنین کسانی که کف پای صاف یا شصت پای کج دارند، باید از کفش طبی مخصوص استفاده کنند.

مشخصات کفش مردانه بهترین زمان خریدن کفش مردانه

شغل و محیط کار نیز از جمله مواردیست که برای انتخاب کفش باید به آن توجه کرد. بطور مثال در مشاغلی که نیاز به ایستادن های طولانی مدت دارند باید از کتانی های راحت و سبک با کفه نرم استفاده کنند.

تا اینجا با ویژگیهای مناسب کفش آشنا شدید و بهتر است از این به بعد وقتی که برای خرید میروید برای انتخاب کفش دقت بیشتر به خرج دهید تا نه تنها کفش مناسب خود را پیدا کنید بلکه با استفاده درست آن عمر کفشتان را طولانی تر کنید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام