رفع بوی بد دهان

حالت شب

رفع بوی بد دهان

رفع بوی بد دهان یک مشکل رایج در زندگی می باشد. احتمالا برایتان پیش آمده است که با کسی مشغول صحبت کردن هستید ولی بوی بد دهان او شما را اذیت کند، یا اینکه کسی از صحبت کردن با شما بخاطر بوی بد دهان اذیت باشد، این موضوع حتما باعث شرمندگی بعضی از مردم میشود. در اصلاح پزشکی به بوی بد دهان بیماری به نام هالیتوز گفته میشود.،که  علت ایجاد آن  بیشتر اوقات مشکلات دندان میباشد. و معمولا وقتی از خواب بیدار میشوند با آن مواجعه هستند. اگر میخواهید بوی بد دهان را رفع کنید، با این مطلب از فارسی خوان همراه باشید.

بوی بد دهان

 بوی بد دهان که طبق تحقیقات موسسه عمومی دندانپزشکان ، در بیش از ۹۰% موارد، این بو از دهان، گلو و لوزه ها می باشد. بوی بد دهان یک بیماری است که باعث درد و یا سایر مشکلات جدی نمی شود. هالیتوز نام پزشکی این مشکل است و می تواند باعث خجالت فرد و یا حتی منزوی شدن او شود اکثرا تصور می کنند که این بوی بد فقط از دهان ایجاد می شود و به همان جا نیز ختم می شود اما این موضوع می تواند بخاطر مشکلات مختلفی در زبان، بینی، لثه ها، لوزه ها، مجاری گوارشی ، معده اایجاد شود.

این بیماری  می تواند موقت باشد و یا می تواند به دلایل مختلف ادامه داشته باشد این مشکل یک بیماری دندان است. اما می تواند نشانه ای از یک شرایط پاتولوژیک جدی نیز باشد .در دهان هر فرد انواع مختلف باکتری ها که توسط تجزیه پروتئین به اسیدهای آمینه تشکیل شده اند، وجود دارد که این یکی از علل مستقیم بوی بد دهان می باشد.

علل شایع بوی بد دهان
۱.خشکی دهان ۲. بیماری های لثه ۳.مصرف سیگار و تنباکو ۴.باقی ماندن غذا روی دندان ها یا زبان ۵.رژیم غذایی کم ۶کربو هیدرات ۷.مصرف الکل ۸.پوسیدگی دندان ۹.بازگشت اسید به مری ۱۰.دیابت عفونت ریه ۱۱.مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد حساسیت و ضد افسردگی ۱۲.مصرف غذاهای خاصی مانند پیاز و سیر ، به دلیل وجود گوگرد در آنها
تنفس بدبو یک بیماری است که وقتی یک فرد دهانش را باز می کند و تنفسش را آزاد می کند بوی بدی می دهد و موقع صحبت کردن، حس ناخوشایندی را ایجاد می کند.گفته می شود که شایع ترین علل بوی بد دهان، به دلیل مشکلات مربوط به دندان است و ۲۰ درصد از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند.

 

رفع بوی دهان

چه زمانی به پزشک برای رفع بوی بد دهان مراجعه کنیم

اگر چه بوی بد دهان به بیماری جدی مرتبط نیست ، اما اگر شما همراه با آن تب مداوم ،ضعف لثه و دندان ، التهاب لثه داشته باشید و صحبت کردنتان با سختی مواجه شود، باید برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و در کل پیشنهاد می شود که حداقل دو بار در سال ،نزد دندانپزشک بروید.

درمان های خانگی و روش های موثر برای رفع بوی بد دهان

۱.  سرکه سیب

یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب سرد مخلوط کنید. به مدت ۳ الی ۵ دقیقه با استفاده از این مخلوط دهان خود را شستشو دهید و غرغره کنید و سپس دهان خود را با آب بشویید. این کار را صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها ، قبل از رفتن به رختخواب تکرار کنید.

۲. قرقره کردن سرکه سیب

قرقره کردن کمک میکند تا غذا های که در دهان باقی مانده پاک شود. اسید موجود در سرکه سیب آنتی باکتریال است و به جلوگیری از بوی بد دهان کمک میکند. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و به مدت ۵ الی ۷ دقیقه در دهان قرقره کنید و سپس با آب شستشو دهید.

۳.  سرکه سیب و جعفری 

جعفری حاوی مقدارزیادی کلروفیل است که دارای خواص ضد باکتریایی می باشد. علاوه بر این دهان را برای ترشح بزاق بیشتر تحریک می کند و خشک شدن آن جلوگیری می کند.

دستورالعمل:

مقدار کمی جعفری را درون یک لیوان سرکه سیب بریزید. بعد از مدتی آنرا بیرون بیاورید و بجوید.

پس از ۲ الی ۳ دقیقه جویدن می توانید آنرا ببلعید. اگر طعمش را دوست نداشتید می توانید آنرا بیرون بیاورید.

سرکه سیب و جعفری برای رفع بوی دهان

۴. سرکه سیب و جوش شیرین

جوش شیرین به خنثی کردن اسید در دهانو کشتن باکتری ها در دهان کمک می کند. بنابراین باعث کاهش و یا جلوگیری از بوی بد دهان می شود.

دستورالعمل:

یک قاشق چای خوری سرکه سیب و یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید.به خوبی هم بزنید و بنوشید. برای گرفتن بهترین نتایج ، این روش را بارها تکرار کنید.علاوه بر این،می توانید با استفاده از جوش شیرین و سرکه خمیردندان تهیه کنید.نصف قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید. به خوبی هم بزنید تا زمانی که یک خمیر به دست آورید. و سپس آنرا روی مسواک خود بریزید و به آرامی روی دندان ها بکشید.

۵. سرکه سیب و عسل

عسل نه تنها بوی بد دهان را درمان می کند، بلکه ضد باکتری است و برای درمان گلو درد نیز بسیار موثر است.

دستورالعمل:

یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب پگرم و یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و بنوشید. این روش را ناشتا قبل از صبحانه و شب ها قبل از خوابیدن تکرار کنید.

۶. سرکه سیب، شکر و آب

دو تا س قاشق چای خوری سرکه سیب را با سه تا چهار قاشق چای خوری شکر و یک فنجان آب ترکیب کنید. به خوبی هم بزنید. و یک فنجان از آن بنوشید.

احتیاط:استفاده مداوم از سرکه سیب و یا آب لیمو باعث تخریب مینای دندان می شود.

بنابراین آنها را کنترل شده استفاده کنید. و همیشه بعد از استفاده از سرکه باید دهان خود را بشویید.

۷.  سرکه سیب و دارچین

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک هشتم قاشق چای خوری پودر دارچین و یک فنجان آب ترکیب کنید. به خوبی هم بزنید ئ سپس بنوشید. این درمان را بارها تکرار کنید.

سرکه سیب و عسل برای بوی دهان

روش های طب سنتی برای رفع بوی بد دهان

۱. زغال چوبی فعال برای رفع بوی بد دهان: با استفاده از نصف قاشق چای خوری زغال چوب فعال دهان خود را بشویید و سپش با اب شستشو دهید.این درمان را ۲ الی ۳ بار در هفته تکرار کنید.

۲. از بین بردن بوی بد دهان با آدامس جویدن: دائما آدامس بدون قند بجوید؛ آدامس با افزایش و حفظ ترشح مقدار مناسب بزاق در دهان و گلو می تواند به درمان بوی بد دهان کمک کند. هم چنین، بیش تر آدامس های بدون قند حاوی طعم هایی نظیر نعناع هستند که دهان را خنک و شاداب می کنند و برای ساعت ها بوی بد را از آن دور می کنند.

۳. روغن نارگیل برای درمان بوی بد دهان: ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص را وارد دهان تان کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را در همه جای دهان تان بگردانید.سپس این روغن را از دهان خارج کنید.و بعد با آب ولرم دهان تان را کامل بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید تا بوی بد دهان تان از بین برود.گرداندن روغن نارگیل در دهان یکی از روش ها و درمان های خانگی محبوب برای حفظ سلامتی دهان و از بین بردن باکتری های آن به شمار می رود. این روغن دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است.

۴. رفع بوی بد دهان با نمک اپسوم:۱ قاشق چای خوری نمک اپسوم و یک لیوان آب ولرم را باهم ترکیب کنید.نمک اپسوم را در آب حل کنید و این محلول را غرغره نمایید.ابتدا این کار را هر روز انجام دهید. بعد از مدتی، این کار را یک روز در میان تکرار کنید.وقتی صحبت از دفع سموم به میان می آید، نمک اپسوم به عنوان یکی از برجسته ترین و مفیدترین مواد برای این کار تلقی می شود.نمک اپسوم هم چنین دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند با باکتری های دهان مبارزه کند و بوی بد آن را از بین ببرد.

روغن اوکالیپتوس از بین برنده بوی بد دهان

۵. روغن اوکالیپتوس از بین برنده بوی بد دهان

۱ فنجان آب و ۲ تا ۳ قطره روغن اوکالیپتوس را باهم ترکیب کنید. محلول آب و روغن اوکالیپتوس را غرغره کنیدو سپس دهانتان را با آب بشویید.این کار را هر روز تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

روغن اوکالیپتوس بر انواع مختلفی از باکتری ها تاثیر ضد باکتری می گذارد. این روغن هم چنین دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است که می تواند هر گونه درد و تورمی را در دهانتان تسکین دهد.

۶. درمان بوی بد دهان با دانه های رازیانه

۱ قاشق چای خوری دانه رازیانه را در دهان تان بریزید و بجوید؛ بعد از جویدن، آن را ببلعید.هر زمان که به این درمان خانگی نیاز داشتید، می توانید آن را انجام دهید.

ر

رازیانه
بخش اصلی فرهنگ آشپزی هندی، درمان خانگی بسیار موثری برای حل مشکل بوی بد دهان یا هالیتوز محسوب می شود.دانه رازیانه نفس را خنک می کند و هم چنین، هر گونه عفونتی را که ممکن است باعث بوی بد دهان شود، از بین می برد.

۷. زنجبیل رفع سریع بوی بد دهان

۱ قاشق چای خوری آب زنجبیل را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید.

دستورالعمل:

ریشه ی زنجبیل را رنده کنید و سپس آن را فشار دهید تا آب آن خارج شود.آب زنجبیل را به آب گرم اضافه کنید و دهانتان را با استفاده از آن بشویید. ابتدا این کار را بعد از هر غذا انجام دهید؛ بعد از مدتی، این کار را هر چند روز یک بار تکرار کنید تا بوی بد دها نتان از بین برود.خواص ضد میکروبی زنجبیل کمک می کند بوی بد دهان و هم چنین انواع مختلف عفونت های دهانی و گلو از بین بروند.

چای سبز برای درمان بوی دهان

۸. چای سبز برای درمان بوی بد دهان
دستورالعمل:

۱ عدد چای سبز کیسه ای و یک فنجان آب داغ و مقداری عسل (برای شیرین کردن چای) را باهم ترکیب کنید.کیسه ی چای سبز را برای چند دقیقه در آب داغ قرار دهید تا دم بکشد و سپس آن را خارج کنید.مقداری عسل به آن اضافه کنید تا خوشمزه تر شود و آن گاه چای سبز را به آرامی بنوشید.
روزی ۱ الی ۳ فنجان چای سبز بنوشید.نوشیدن چای سبز هنگام صبح، به جای نوشیدن چای سیاه یا قهوه به همراه شیر می تواند به شما در مبارزه علیه هالیتوز یا بوی بد دهان کمک کند.

مواد شیمیایی گیاهی موجود در چای سبز به طور طبیعی ضد میکروب هستند و باکتری های ایجاد کننده ی بوی بد دهان را از بین می برند.

۹. عصاره ی هسته ی گریپ فروت برای حل مشکل بوی بد دهان

۱ تا ۲ قطره عصاره ی هسته ی گریپ فروت را تهیه کنید.به شیوه ی معمول، دندان های تان را مسواک بزنید.مقداری عصاره ی هسته ی گریپ فروت را روی مسواک تان بچکانید و به آرامی روی دندان های تان بمالید.دهان تان را با آب بشویید.این کار را هر روز انجام دهید؛ ظرف یک هفته تغییر را احساس خواهید کرد. عصاره ی هسته ی گریپ فروت دهان تان را خوشبو می کند و هم چنین هر گونه باکتری را که در دهان تان در حال رشد است، نابود می نماید.

۱۰. جعفری برای رفع بوی بد دهان

مقداری برگ تازه ی جعفری را تهیه کنید.برگ های تازه ی جعفری را مستقیما بجوید یا آن ها را به عنوان تزیین غذاهای تان به کار ببرید.جعفری را در رژیم غذایی روزانه تان بگنجانید.جعفری نه تنها گوارش را موثر و آسان می کند، بلکه هم چنین درمان خانگی خوبی برای رفع بوی بد دهان به شمار می رود. سبزینه ی موجود در جعفری به عنوان یک عامل ضد باکتری عمل می کند و به از بین بردن باکتری های عامل بوی بد در دهان و گلو کمک می نماید.

۱۱. آب لیمو و ماست درمان کننده بوی بد دهان

۱ قاشق چای خوری آب لیموو ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری ماست ساده را باهم ترکیب کنید.این مواد را با هم مخلوط کنید و آن را به دهانتان بمالید.۵ تا ۷ دقیقه صبر کنید و آن گاه، دهانتان را بشویید.از این درمان خانگی می توانید بر حسب نیاز استفاده کنید.آب لیمو به طور طبیعی دارای خاصیت ضد باکتری است و باکتری های عامل بوی بد دهان را از بین می برد. باکتری های مفید موجود در ماست تعادل باکتری های دهانی را حفظ خواهد نمود.

رفع سریع بوی دهان با آب لیمو

۱۲.  آب لیمو

یک قاشق چای خوری آب لیمو را در یک لیوان آب ترکیب کنید و آنرا قرقره کنید.علاوه بر این ، می توانید کمی نمک نیز به آن بیفزایید. این ترکیب برای جلوگیری از خشکی دها و بوی بد آن بسیار موثر است. برای گرفتن بهترین نتایج ، این درمان را هر روز تکرار کنید.

۱۳. جوش شیرین راهی برای درمان بوی بد دهان

دو روش استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی بد دهان
روش ۱نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و روزی یکبار دهان خود را با آن شستشو دهید، تا زمانی که مشکل بوی دهانتان حل شود.روش ۲دندانهایتان را با جوش شیرین مسواک کنید تا به کاهش اسیدیته دهانتان کمک کند و از ساخت باکتری ها در دهان و زبانتان جلوگیری کند.

۱۴. رفع بوی بد دهان جوش شیرین و آب لیمو
جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری آب لیمو ترکیب کنید تا زمانی که یک خمیر به دست آورید.این خمیر را روی دندانهایتان بمالید و بعد از یک دقیقه دهانتان را با آب بشویید.این درمان را یکبار در هفته تکرار کنید.

۱۵. مبارزه با بوی بد دهان با آب نمک

۱ قاشق چای خوری نمک معمولی را با ۱ لیوان آب ولرم مخلوط کنید و سپس این محلول را غرغره نمایید.این کار را روزی یک یا دو بار تکرار کنید.

 تاثیر روغن کنجد

۱۶. تاثیر روغن کنجد

۱ قاشق غذاخوری روغن کنجد را با آب ولرم ترکیب کنید.روغن کنجد را برای چند دقیقه داخل دهان تان بگردانید.سپس این روغن را از دهان خارج کنید؛و بعد دهان تان را با آب ولرم بشویید.این کار را هر روز صبح انجام دهید.روغن کنجد نیز مانند روغن نارگیل دهانتان را به طور کامل پاک می کند و سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

۱۷. روغن درخت چای

۱ تا ۲ قطره روغن درخت چای و یک لیوان آب ولرم را باهم مخلوط کنید.به این محلول را به مدت ۳ الی ۵ دقیقه غرغره کنید.هم چنین می توانید چند قطره روغن درخت چای را روی خمیر دندان تان بریزید و با آن مسواک نمایید.این کار را هر روز تکرار کنید تا بوی بد از دهانتان خارج شودروغن درخت چای عامل آنتی اکسیدانی و ضد باکتری قدرتمندی است.این روغن علیه انواع مختلفی از باکتری مبارزه می کند و آن ها را نابود می نماید.

۱۸.  گواوا ، گواوای نارس

این میوه را هر زمان در طول روز نوش جان کنید.هم چنین می توانید این میوه را به تکه های کوچک برش بزنید و روی آن مقداری نمک و پودر فلفل سیاه بپاشید تا بسیار خوشمزه تر شوددر طول هفته چندین بار از این میوه بخورید.

گواوا سرشار از ویتامین C، اسید تانیک،اسید مالیک، و اگزالات است؛ به همین خاطر این میوه درمان خانگی مناسبی برای خونریزی و بیماری های لثه، بوی بد دهان، و حساسیت دندان ها به شمار می رود. برای بهبود کلی سلامت دهان و دندان تان این میوه ی شگفت انگیز را بجوید.

۱۹. از بین بردن بوی بد دهان با پراکسید هیدروژن یا آب اکسیژنه

۱ قاشق غذاخوری محلول آب اکسیژنه ی ۳ درصد و نصف فنجان آب را مخلوط کنید.و دهان تان را با این محلول بشویید. به آرامی دندان ها، لثه ها، و زبان تان را مسواک بزنید تا همه ی آلودگی ها پاک شوند.و بعد در انتها دهان تان را با آب بشویید.این کار را هر روز صبح بعد از مسواک زدن انجام دهید.برای رسیدن به بهترین نتایج، این کار را متناوبا در طول هفته انجام دهید.آب اکسیژنه محلول ضد میکروب قدرتمندی است که می تواند کمک تان کند به آسانی از شر بوی بد دهان ناشی از باکتری ها خلاص شوید.

درمان با هل

۲۰. درمان قطعی بوی بد دهان با هل

۱ عدد هل تهیه کنید و سپس پوست کنده یا کامل – در دهان تان بیندازید و بجوید.در ادامه می توانید هل جویده شده را ببلعید.بعد از هر بار مصرف سیر یا پیاز، یا هر غذای دیگری که بوی تند و قوی دارد، می توانید یک عدد هل را داخل دهان تان بیندازید و بجوید.سالیان دراز است که مردم هند، بعد از غذاهای شان از هل استفاده می کنند. هل دهان را خوشبو و معطر می کند و مثل یک خوشبو کننده ی حرفه ای بوی بد دهان را کاهش می دهد.

هل با بوی قوی و معطر خود بوی بد دهان را پنهان می نماید.

۲۱. زغال اخته موثر در درمان بوی بد دهان

اگر علت بوی بد دهان شما عفونت مجاری باشد، چای زغال اخته یک راه حل عالی می باشد.یک قاشق پر از دانه های زغال اخته را با یک لیوان ترکیب کنید. این مخلوط را بجوشانید و زمانی که خنک شد آنرا بنوشید.برای گرفتن بهترین نتایج این درمان را هر روز تکرار کنید.

۲۲.  مصرف دارچین

نصف قاشق غذاخوری پودر دارچینو ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری عسل (ترجیحا عسل مانوکا)و ۲ عدد لیمو و یک فنجان آب داغ را باهم ترکیب کند و در ظرفی بریزید که بتوانید درش را محکم ببندید.پودر دارچین و عسل را به آب لیمو اضافه کنید.آب داغ را نیز به آن ها بیفزایید؛ در ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا تمام مواد داخل اش با هم مخلوط شوند.بعد از مسواک کردن دندان ها، ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری از این مخلوط را داخل دهان تان بریزید و دهان تان را با آن بشویید.
و در آخر دهان تان را با آب بشویید.

مابقی دهان شویه ی دارچین را می توانید در همان ظرف در بسته نگهداری کنید و روز بعد از آن استفاده نمایید.این کار را به مدت چند روز به طور روزانه تکرار کنید.دارچین و عسل هر دو دارای خواص ضد میکروبی هستند که باعث ضد عفونی و پاکسازی دهان تان می شوند. لیمو نیز حاوی اسیدهایی است که تاثیر ضد باکتری دارند و pH دهان تان را نیز متعادل می کند.

۲۳. مصرف میخک

میخک ها دارای خواص ضد باکتری هستند و نفس شما را تازه می کنند.

دو روش استفاده از میخک
روش ۱. جویدن:ساده ترین راه این است که فقط چند تکه میخک را بجوید. برای راحت تر جویدن آن ابتدا میخک ها ر کمی بکوبید و بعد بجوید.روش ۲. چای گل میخک:یک لیوان اب رابجوشانید. بعد از اینکه جوش آمد، یک قاشق پر گل میخک به آن اضافه کنید. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید و زیر گاز را خاموش کنید. اجازه دهید کمی سرد شود و سپس آنرا بنوشید و لذت ببرید.

۲۴. غذاهای با فیبر بالابه تمیز کردن دندان ها کمک می کند و به خوبی با بوی بد دهان مبارزه می کند.خوردن یک عدد سیب پس از هر وعده غذایی یک انتخاب فوق العاده است.از غذا ها و نوشیدنی های که حاوی قند هستند اجتناب کنید.علاوه بر این ، اجتناب ازالکل و قهوه و سیگار یک راه خوب برای کم کردن بوی بد دهان و خشکی دهان است.

خوردن مواد غذایی با فیبر بالا

۲۵.  خوردن غذا های با ویتامین D بالا

غذا های که سرشار از ویتامین D هستند محیطی نامطلوب برای باکتری ها فراهم میکنند شما میتوانید مکمل های ویتامین D را با غذا یا نوشیدنی ها مصرف کنید. برخی از غذا های غنی از ویتامین D شامل :ماهی، قارچ ، پنیر ، تخم مرغ و ماست میشود.

۲۶. برای از بین بردن بوی بد دهان آب بیشتری بنوشید

این یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن بوی بد دهان است. کمبود آب یکی از شایع ترین عوامل بوی بد دهان میباشد.خشکی دهان ناشی از تجزیه سلول های مرده در دهان و زبان شما است.

۲۷.  پروبیوتیک مصرف کنید

پروبیوتیک ها معمولا جایگزین باکتری های مفیدی میشوند که به جلوگیری از بوی بد دهان کمک میکند.سیگار کشیدن را متوقف کنید. مطالعات نشان داده است که سیگاری ها در معرض بالای خطر ابتلا به بیماری دندان و خشکی دهان هستند که این موجب ایجاد بوی بد دهان میشود.

 دندان هایتان را به طور مرتب مسواک بزنید

۲۸. دندان هایتان را به طور مرتب مسواک بزنید

مسواک زدن دندان ها به درستی یکی از بهترین چیز های است که میتوانید برای مبارزه با بوی بد دهان انجام دهید. حداقل ۲ بار در روز و حداقل ۲ دقیقه تمام قسمت های دهانتان را بشویید.

۲۹.  از غذا های که نفس را بد می کند اجتناب کنید پیاز ، سیر ، جزء اصلی ترین آنها هستند که حتی با مسواک زدن هم درست نمیشوند پس سعی کنید از خوردن آنها اجتناب کنید.

به طور کلی جهت کاهش بوی بد دهان باید از سیگار کشیدن، نوشیدن نوشابه های بودار، ادویه زیاد، غذاهایی با گوشت زیاد و معطر شده با پیاز یا سیر، افراط در مصرف مواد چربی دار مثل شیر و کره و روغن اجتناب کرد. خوردن میوه های تازه و سبزیجات و به طور کلی رژیم غذایی غنی از فیبر و همین طور نوشیدن آب زیاد، ارجحیت دارد.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام