طرز صحیح مسواک زدن

حالت شب

همیشه این موضوع مطرح است که طرز صحیح مسواک زدن چگونه است . واقعیت این است که یک روش اشتباه مسواک زدن میتواند به دندان آسیب بیشتری بزند . پس با توجه به این نکته فارسی خوان اهمیت روش اصولی مسواک زدن و اینکه چجوری مسواک بزنیم را مد نظر قرار داده است .

طرز صحیح مسواک زدن

مسواک زدن صحیح از ارکان اصلی مقوله سلامت دهان و دندان می باشد. کمتر کسی را میشود یافت که در طی شبانه روز مسواک نزند، ولی چیزی که کمتر به آن توجه می شود طرز صحیح مسواک زدن می باشد. به طوری که در اکثر موارد مسواک زدن با مسواک نزدن زیاد تفاوتی نمی کند. یادگیری طرز صحیح مسواک زدن کمک شایانی در امر سلامت دهان و دندان خواهد داشت هر چند که آموزش طرز صحیح مسواک زدن حضوری بهتر است ولی خوب با توجه به امکانات محدود تصویری و نوشتاری سعی میکنم که به طور عملی به این مقوله بپردازم.

هدف اصلی از مسواک زدن را اگر بدانیم کمک بزرگی در عملکرد ما خواهد داشت، اولین هدف مسواک زدن صحیح پاک کردن کلیه مواد غذایی همراه با مواد رسوبی مختلف و میکروارگانیسم هایی که به طور طبیعی بر روی کلیه سطوح دندان جایگزین شده اند می باشد مسواک زدن وقتی تکمیل خواهد شد که مجاورت دندان با لثه و سطح زبان را نیز مورد توجه قرار گیرد.

پس به طور کلی سه نوع مواد است که در لا به لای شیار های دندان و لثه رسوب می کنند.
  1. مواد غذایی که در طی روز مصرف می شود.
  2. پروتین های بزاق و موادی که در طی شبانه روز بر اثر تجزیه مواد غذایی در محیط دهان توسط آنزیم ها و میکروب های موجود در دهان بوجود می آید.
  3. میکروب های که به طور طبیعی در محیط دهان وجود دارد.

طرز صحیح مسواک زدن – چگونه مسواک بزنیم

قبل از شروع مسواک زدن باید از تمیز و سالم بودن مسواک خود مطمئن شوید که در مقاله ای دیگر ویژگی یک مسواک خوب را توضیح خواهیم داد هدف اصلی مسواک زدن پاک کردن کلیه این مواد از سطوح مختلف دندانی است حال برای درک بهتر از ویدیوی زیر را مشاهده کنید که با طرز صحیح مسواک زدن آشنا شوید.

چند نکته در مورد طرز صحیح مسواک زدن

نقاطی از دندان که اکثر مردم آن را مسواک نمی زنند!

  1. ناحیه دندان عقل که معمولا به علت حالت تهویی که به ما دست میدهد، کمتر مسواک می زده می شود و به این علت است که دندان های عقل با اینکه دیرتر از همه دندانها در می اید زودتر از بقیه می پوسد.
  2. قسمت هایی که در قوس فکی قرار دارد بخصوص از قسمت داخل به خاطر اینکه مانور دادن در این نواحی سخت می باشد یعنی افراد قسمت دندان های عقبی را مسواک میزند و بعد به سراغ دندان های جلویی می روند و به همین دلیل قوس ها فک در ناحیه دندان نیش کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
  3. سطح روئیه زبان که حتما باید مسواک کشیده شود که بی توجهی میشود و لای پرزهای زبان نیز باید تمیز گردد.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

  1. مرسی از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام