عوامل کوچکی که باعث گرفتن وقت می شود

حالت شب

عوامل کوچکی که باعث گرفتن وقت می شود

وقفه های تلفنی وقفه های تلفنی در صدر لیست قرار دارد . تلفن زنگ می زند و رشته افکار شما را پاره میکند ، اینها همه از عوامل کوچکی که باعث گرفتن وقت می شود هستند . شما را از کار خود گسسته و سردرگم می‌کند. هنگامی که تلفن را برمی دارید حواستان پرت شده و بازگشت به کار قبلی دشوار است. دو ملاقات کننده های غیرمنتظره ملاقات کننده های غیر منتظره یا سر زده می توانند زمان زیادی را صرف کند .

این گونه افراد کسانی هستند که به طور سرزده از شرکت و یا خارج از آن به ملاقات شما می آیند. آنها کار شما را مختل کرده ،رشته افکار شما را گسسته و کار شما را دچار آسیب می کند . گاهی اوقات در مورد مسائل بی اهمیت بسیار صحبت کرده و شما را از کار باز می‌دارد.

عوامل کوچکی که باعث گرفتن وقت می شود

جلسات باعث گرفتن وقت می شود

جلسات جلسات برنامه ریزی شده و غیر برنامه ریزی شده ، ۴۰ درصد از زمان شما و یا حتی مقدار بیشتری از آن را صرف می‌کند .این جلسات می تواند رسمی یا ویژه به صورت گروهی در جلسات زمان بندی شده یا جلسات جداگانه از اداره ای به اداره دیگر یا در سالن ها صورت گیرد.

بسیاری از آنها غیر ضروری بوده و زمان زیادی را هدر می‌دهد. آتش نشانی و وضعیت های اضطراری یکی از عواملی که موجب صرف زمان و هدر رفتن آن می‌گردد آتش نشانی وضعیت‌های اضطراری و بحران های اجتناب ناپذیر است .

عوامل که باعث گرفتن وقت می شود

تمایل به تعلل

هنگامی که به کار مهمی پردازید رویدادهای کاملا غیرمنتظره ای روی می دهد که گاهی شما را از وظایف مهم دور می‌کند. تعلل یکی از عوامل مهم اتلاف وقت و زندگی تعلل دزد زمان است به دلایل مختلفی تمایل به تعلل همگانی است .

معاشرت و مکالمه ی بیهوده باعث گرفتن وقت می شود

معاشرت زمان زیادی صرف می کند . برآورد شده که بیش از ۷۵ درصد از زمان کاری صرف واکنش با سایر افراد می گردد. متاسفانه نیمی از این زمان صرف گفتگوهای بیهوده ای می شود که کار که برای بی فایده است معاشرت ، از زمان انجام کار را هدر میدهد . درنگ و تاخیر درنگ با روزنامه ،نامه،مسئولیت ها و افراد ،زمان بیشتری را نسبت به آنچه سایرین می پندارند صرف می‌کنند .درنگ و دودلی وقت شما و سایرین را هدر می‌دهد.

کارهایی که باعث گرفتن وقت می شود

از دیگر عواملی که باعث گرفتن وقت می شود

 انجام همزمان چند کار

بررسی زیاد ایمیل

سرگرمی با شبکه‌های اجتماعی

استفاده نکردن از راه‌های میان‌بُر

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام