معرفی شهر سانتیاگو د کوبا

حالت شب

شاید شما هم از آن دسته آدم هایی باشید که سفر کردن را دوست دارید و برای رفتن به سفر، مقصد برایتان خیلی مهم باشد . من در اینجا به معرفی شهر سانتیاگو د کوبا می پردازم و به شما قول میدهم که عاشق این شهر زیبا در کشور کوبا خواهید شد.این شهر زیبا و پر رمز و راز جاهای دیدنی زیادی از جمله جاهای تاریخی ، تفریحی، فستیوال ها و مکانهای دیدنی زیادی دارد که قطعاً دیدن آنها خالی از لطف نیست پس با فارسی خوان همراه باشید تا سفر کنیم به سانتیا د کوبا در کشور کوبا.

معرفی شهر سانتیاگو د کوبا

شهر سانتیاگو د کوبا دومین شهر بزرگ کوبا بعد از هاوانا به حساب می آید.

این شهر زیبا در قسمت جنوبی کشور کوبا قرار دارد آب و هوای گرمی دارد و شهر شلوغی به شمار می رود، این شهر نقش مهمی در تاریخ فرهنگی کشور کوبا دارد. در هیج جای از کوبا نمی توانید ترکیب مردم مختلف را به اندازه این شهر ببینید. این شهر محل تولد سبک های موسیقی در کوبا می باشد. سرآغازانقلاب کوبا با فیدل کاسترو و چه گوارا در این شهر بود.

معرفی شهر سانتیاگو د کوبا

پیشینه سانتیاگو د کوبا

سانتیاگو د کوبا در سال ۱۵۱۵ توسط دیگو ولاسکو دکوٍیار بنا شد.

این شهر به مدت ۳۳ سال پایتخت کشور کوبا بود، بندر سانتیاگو د کوبا محل ورود برده های آفریقایی بود و به همین علت اکثر مردم این شهر آفریقایی تبار هستند.

کشور کوبا بزرگترین جزیره کارائیب و به وسیله کریستف کلمب کشف شد.

همچنین بخوانید : مراسم آب بازی مردم تایلند

قلعه معروف سانتیاگو د کوبا

قلعه سان پدرو دل مورو در جنوب غربی سانتیاگو د کوبا یکی از دیدنی های شهر است.

این قلعه که توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شده است در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. و یکی از زیباترین قلعه های تاریخی جهان است. قلعه سان پدرو سانتیاگو دکوبا در ابتدا برای حفاظت شهر از دزدان دریایی ساخته شد و بعدها به عنوان دژ نظامی و موزه مورد استفاده قرار می گرفت.

قلعه شهر سانتیاگو د کوبا

پارک ملی سانتیاگو دکوبا

پارک ملی سانتیاگو د کوبا در فهرست زیست گاه های بین المللی یونسکو به ثبت رسیده است.

در  این شهر مناظر بسیار زیبا و حیرت انگیزی وجود دارد و کسانی که به طبیعت علاقه دارند می توانند از این طییعت بکر و زیبا لذت ببرند.

همچنین بخوانید : نکات جالب روستاهای سوییس

بزرگترین فستیوال سانتیاگو د کوبا

هر ساله بزرگترین فستیوال کوبا در شهر سانتیاگو د کوبا با همین نام برگزار می شود.

این فستیوال که به مدت هفت روز طول می کشد شهر را کاملا تحت تاثیر خود قرار می دهد،  خیابان های سانتیاگو د کوبا در شب و روز فضای یک مهمانی بزرگ را به خود می گیرند. در سطح شهر پخت انواع غذا های سنتی و مدرن، رقص و آواز و صحنه هایی جذاب از اجرای موسیقی در خیابان ها دیده می شود. در این فستیوال اجرای موسیقی بزرگ و زیبا در قلعه مونکادا رو نباید به هیچ وجه از دست داد.

فستیوال سانتیاگو د کوبا

فستیوال سانتیاگو د کوبا در حدود قرن هفده آغاز شد و در بین مردم کوبا محبوبیت بسیار زیادی دارد.

سایر دیدنی های سانتیاگو د کوبا

خلیج شهر سانتیاگو د کوبا از زیباترین دیدنی های خلیج های آمریکا است این بندر دیدنی ترین بندر دریای کارائیب می باشد.

آرامگاه پادمانی؛ گورستانی که محل دفن بزرگان تاریخ کوبا درشهر سانتیاگو دکوبا می باشد،فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا از جمله این بزرگان است.موزه های بسیار جالب و کلیسای جامع کوبا و کلیسای مریم مقدس ازسایر دیدنی های سانتیاگو د کوبا هستند.

سایر دیدنی های سانتیاگو د کوبا شامل  دانشگاه بزرگ آن، سالن شهر سانتی و میدان دمارتی می باشند.

کوبا

حیف است تا شهر سانتیاگو د کوبا  برویم و از کشور کوبا چیزی ننویسیم،کوبا کشور فرهنگ و تاریخ و ماشین های رنگارنگ است.

کوبا در ابتدا از مستعمرات کشور اسپانیا بود، بعدها آمریکای ها آن را تحت سلطه خود قرار دادند. اما سرانجام فصل تاریکی کوبا با فیدل کاسترو و ارنستو چگوارا  به سر رسید. آنها رهبران انقلاب کوبا بودند که موفق شدند باتیستا رو شکست دهند و کوبا را آزاد کنند.

زبان و مذهب مردم کوبا

زبان مردم کوبا اکثراً اسپانیای است

مذهب آنها تلفیقی از باورهای آفریقایی و کاتولیگ است

دو واحد پول دارد پزو و کوک

اکثریت مردم مسافر کشند و سطح درآمد در کوبا پایین است

سیستم بهداشت در کشور کوبا رایگان است

معرفی شهر سانتیاگو د کوبا

غذاها آداب و رسوم و پوشش مردم کوبا

سبزیجات و حبوبات واکا فریتا یا گاو سرخ شده از غذاهای مردم کوبا هستند،بشدت بستنی و شیرین جات دوست دارند.

مردم کوبا بسیار خونگرم و مهمان نوازند ساده زندگی می کنند و شادند، زنان کوبا بسیار شیک پوشند و مردان پیراهن های گشاد و شلوار جین می پوشند.

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود مردی، من بعد از سفر به سانتیاگو د کوبا اول به خودم و بعد به شما توصیه می کنم، مانند کوبایی ها باشیم آنها در طول تاریخ خود سختی های زیادی کشیده اند اما همواره مردم شادی بوده اند. آنها ساده زندگی می کنند و در خیابان های کوبا رقص و آواز دیده می شود.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است. امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام