کتاب های موثر بر زندگی

حالت شب

کتاب های موثر بر زندگی

یک سری از کتاب ها ما را سرگرم می کنند. یک سری از کتاب ها به ما آگاهی می دهند. کتاب هایی هم هستند که ما را شیفته ی خودشان می کنند. این دسته از کتاب ها با ذهن و احاساسات ما ارتباط برقرار می کنند، ولی کتاب هایی نیز هستند که روح ما را لمس می کنند، این کتاب ها زندگیتان را متحول می کنند و باعث می شوند در مورد عقاید نهادینه تان بیشتر فکر کنید. با فارسی خوان همراه باشید تا شمار ا با تعدادی از کتاب های شگفت انگیز که زندگیتان را تغییر میدهند آشنا کنیم.

کتاب قرآن کریم

کتاب خداوند که معجزه پیامبر اسلام نیز می ‌باشد، بیشتر از هر کتاب دیگری در دنیا وجود دارد. شمار این کتاب بیشتر از ۳ میلیارد جلد است و به ۵۰ زبان مختلف ترجمه شده است.

کتاب قرآن کریم

کیمیاگر

در این داستان الهام بخش که به خودشناسی می انجامد با سانتیگو همراه می شویم. پسری اهل آندلس ( منطقه ای درجنوب اسپانیا ) که چوپان است و برای یافتن جواهری در سفر است. اما این کاوش او را به مسیری بسیار متفاوت و رضایت بخش می برد تا یاد بگیرد چطور به ندای قلبش گوش دهد و رویاهایش را دنبال کند. این کتاب سرشار از توصیفات است و خواندنش بسیار ساده. شاهکاری است الهام بخش که به شما جسارت می دهد تا رویاهایتان را دنبال کنید.

ترسو

جان اکاف از طریق آموختن و تجربه، ما را به سفری می ‌برد که در طول آن، شغل فعلی منفور شما به شغل رؤیاییتان تبدیل می‌شود. اکاف به ما می ‌آموزد که خیلی سریع یا خیلی دیر چیزی را رها نکنیم و این مسیر درست زندگی است. ترسو، کتابی بسیار جالب و مفید برای آن دسته افرادی است که می‌ خواهند در زندگی جهش کنند و رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

قدرت عادت

نکته‌ی جالبی که در مورد عادت ‌ها وجود دارد این است که ما می ‌توانیم آن‌ها را ایجاد کرده و توسعه دهیم. برای مثال ما به ‌عنوان راننده‌ی اتومبیل، به چگونگی رانندگی خود فکر نمی‌ کنیم بلکه فقط کاری را از روی عادت همیشگی انجام می ‌دهیم. سیگار کشیدن هم یک عادت است. کتاب  قدرت عادت به شما می ‌آموزد که چگونه به ‌طور آگاهانه، عادت ‌های بهتر را ایجاد کنید و آن‌ها را در جهت پیشرفت زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به خدمت بگیرید.

هنر عاشقی

(هنر عاشقی) روانشناسی و معنویت را به هم پیوند می دهد. این کتاب غیر داستانی مجموعه ای است از عقل و بینش که ویژگی های یک انسان کامل را بر میشمارد. با نثری شیوا و به کمک مفاهیمی انسانی مثل نظم و عشق، پک ،در مسیر خودشناسی ۴ مرحله ی مختلف رشد معنوی انسان را بیان می کند.این نقل قول همه چیز را در مورد کتاب می گوید: مشکلات عقل و جسارت مارا بیدار می کنند. آن ها خرد و جسارت را در ما به وجود می آورند.

هفت عادت مردمان مؤثر

دکتر کاوی معتقد است که برای رهبری و مدیریت مؤثر، ابتدا باید از عهده‌ی رهبری و مدیریت خویشتن برآمد. روش آموزش او (رهبری مبتنی بر اصول) و هدفش این است که به افراد و سازمان ‌ها این توانایی را ببخشد که خودشان به خود بیاموزند. به همین دلیل همواره به این گفته ‌ی لائوتسه اشاره می‌کند که (اگر به انسانی یک ماهی بدهید خوراک یک روز او را داده‌اید و اگر به او ماهیگیری بیاموزید خوراک همه‌ی عمرش را داده‌اید. )

هفت عادت مردمان مؤثر به‌ روشنی نشان می ‌دهد که مؤثر بودن خواه در زندگی شخصی خودمان و خواه در زندگی دیگران محصول (منش) ماست نه ثمره‌ی قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران.

چون صرفاً حاصل اوضاع و شرایط یا نحوه‌ ی تربیت و توارث خویش نیستیم، می‌ توانیم از طریق این هفت عادت ، عناصر اساسی مؤثر بودن را در درازمدت بیاموزیم و درونی کنیم. این عادت ‌ها برنامه‌ ای برای ایجاد تغییری بنیادی و پایدار و مادام ‌العمر هستند مشروط بر اینکه متعهد شوید آن ‌ها را هرروز در زندگی روزانه‌ تان به کار ببرید. به عبارت بهتر، با آن ‌ها زندگی کنید تا بخشی از وجودتان شوند.

کار پول و دگرگونی

بیش از ۲۰ سال است که دیو رمزی مشاور مالی شخصی و گوینده‌ی رادیو، مشاوره ‌های فوق ‌العاده‌ی خود را به ‌صورت یک راهنمای ساده و راحت در اختیار مردم قرار می ‌دهد. قدم‌های کوچک و ساده‌ی وی برای ایجاد یک سرمایه‌ی اضطراری برای روز مبادا، کاملا رایگان در اختیار مردم قرار گرفته‌اند.

کار پول و دگرگونی

تئوری ضرورت و پیشرفت

هر چه کمتر، بهتر؛ همین. این روشی عالی‌ است که گرگ مک کیون مورد استفاده قرار می‌ دهد و فیلتری برای انتخاب کارهایی است که در زندگی خود انجام می ‌دهیم. اگر انتخابی که قرار است انجام دهید، نمره‌ای بین ۹ یا ۱۰ ندارد (۱۰ چیزی است که حتما باید انجام دهید)، پس آن کار را انجام ندهید. من قویا توصیه می‌ کنم برای جمع ‌و جور کردن زندگی خود و ایجاد یک نظم و ترتیب مناسب در کارهایتان حتما این کتاب را بخوانید.

انگیزه

این کتاب، هر آنچه را که باید در مورد ایجاد و توسعه‌ ی عادت خود انگیزی بدانید را در اختیار شما قرار می‌ دهد. به‌ عبارت‌ دیگر، شما با درس ‌های آموزنده‌ای از قدرتمندترین رهبران آشنا خواهید شد. دنیل پینک در این کتاب توضیح می ‌دهد که ما چگونه می‌ توانیم به بهترین شکل ممکن به خودمان انگیزه دهیم و از محرک ‌های درونی برای ایجاد انگیزه بهره بگیریم.

همچنین بخوانید : کشور ماشین های سفید

شما هرگز قادر نخواهید بود زندگیتان را به‌طور موفق هدایت کنید مگر اینکه عادت خود انگیزی را در خودتان ایجاد کنید و کتاب بنیادی ( انگیزه) نوشته دانیل پینک می ‌تواند به شما برای ساختن این عادت، به شکلی محکم و پایدار کمک کند.

تأملات

این کتاب حدود ۱۸۰۰ سال پیش نوشته ‌شده است. اصول قدرتمندی که در قرن دوم نوشته‌شده است، در زندگی امروز نیز همچنان قابل ‌اجرا است. فقط این نقل ‌قول را بخوانید تا بهتر متوجه شوید: (چگونه می‌ توانیم کاری که مستلزم اجرای عدالت است را انجام دهیم اگر خام، ساده ‌لوح، بی ‌ثبات و نگران مسائل بی ‌اهمیت باشیم).

رواقیون، همیشه بانظم خاص خود برای دستیابی به تعالی شناخته می‌ شدند و برای حفظ ثبات عاطفی خود، در هر موقعیت و شرایطی تلاش می ‌کردند. این نوع از ثبات عاطفی یک‌ شبه ایجاد نمی ‌شود بلکه ساخته‌ی عادت است. آیا می‌ خواهید عادت ‌های بهتر و مفیدتری را به عادت ‌های قبلی خودتان اضافه کنید. پس یک نسخه از این کتاب را تهیه کنید.

کار را انجام بده

استیون پرسفیلد که بیش ‌تر برای نوشتن کتاب‌ های داستانی (افسانهٔ بگر ونس) و اولین کتاب تجاری ‌اش به نام (هنر رزم) معروف است، در این کتاب راهنمایی‌ هایی ارائه می‌ کند که برای موفقیت در پروژه‌های کاری می ‌توانید از آن ‌ها استفاده کنید.

این کتاب ساده و کوتاه الهام‌ بخش افرادی است که مدت‌ هاست قصد دارند از منطقهٔ امن خود خارج ‌شده و کاری را انجام دهند. پرسفیلد می‌گوید: (ترس در مقابل عشق قرار دارد. عشق به چالش، عشق به کار، شور و شوق رسیدن به آن و عملی کردن رویاهایمان).

کتاب ۱۹۸۴

کتاب ۱۹۸۴ یک رمان تخیلی محسوب می شود که در رد نظام ‌های تمامیت‌ خواه (توتالیتر) و کمونیسم نوشته شده است. ۱۹۸۴ در میان بهترین کتاب های دنیا قرار دارد. شخصیت اصلی کتاب ۱۹۸۴ وینستن اسمیت است که در وزارت حقیقت کار می ‌کند. وینستن تنها زندگی می ‌کند و با اینکه کارمند حزب است از آن تنفر دارد و بنابر یک سری از حوادث و اتفاقات که در کتاب نقل شده است، می‌داند که حزب، حیقیقت و باورهای مردم را تحریف می ‌کند و…

کتاب ۱۹۸۴

ساختن جهان مدرن

شاید پیش پا افتاده به نظر بیاید اما مسئله مواد، اینکه چقدر استفاده می کنیم و چقدر نیاز داریم، راه حل کمک کردن به مردم فقیر است تا زندگی شان را بهتر کنند. به رشد فوق العاده ی کیفیت زندگی در ایالات متحده و دیگر کشورهای ثروتمند در صد سال اخیر فکر کنید، ما این معجزه را برای تمام انسان های کره زمین در ۵۰ سال آینده می خواهیم. با دانش اینکه به کدام سمت حرکت می کنیم، باید پیش از آن بدانیم که کجا بوده ایم و اسمیل یکی از بهترین افرادی است که می تواند این موضوع را روشن کند.

چگونه دوست بیابیم و بر مردم تاثیر بگذاریم

این کتاب کلاسیک از سال ۱۹۳۰ تا الان منتشر شده است. این کتاب بر اساس آموزه‌ های کارنگی از مصاحبه‌ های انجام‌شده با غول ‌های دنیای کسب‌ و کار آن روز (از جمله اندرو کارنگی و توماس ادیسون) نوشته شد. این مؤلف روش ‌هایی را برای حداکثر سازی پتانسیل از طریق درک چگونگی رفتار و تقابل با دیگران معرفی کرده است. این کتاب اگر چه بیش از ۷۰ سال پیش نوشته شده است، اما برای دنیای امروز هم صدق می‌ کند.

همچنین بخوانید : مشاغل عجیب

قدرت اراده

هدف این کتاب، صحبت کردن در مورد موضوعی است که برای چندین دهه نادیده گرفته‌شده است. نقش اراده برای کمک به ما در مسیر رسیدن به اهدافمان چیست. پاسخ‌ هایی که برای این سؤال وجود دارد، شمارا شگفت ‌زده خواهد کرد. آن ‌ها بیانگر روش‌ های عملی برای تغییر عادت‌ های سبک‌ زندگی شما هستند به‌ طوری ‌که مسیر را برای ایجاد تغییر پایدار، پیشرفت و درنهایت موفقیت، هموار خواهند ساخت.

قدرت اراده

سال‌ هاست که محققان علمی به ما می‌ گویند که کلید شکل ‌گیری و حفظ عادت ‌ها، خود کنترلی است.(بانام مستعار اراده). اگر می ‌خواهید عضلات اراده‌ ی خود را تقویت کنید پس حتماً به مطالعه‌ی این کتاب نیاز پیدا خواهید کرد.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام