۱۰ ورزش پر درآمد جهان

حالت شب

۱۰ ورزش پر درآمد جهان

مردم دنیا ورزش های بسیاری انجام می‌دهند؛ برخی برای سرگرمی و برخی هم برای تناسب اندام. در این میان، تعدادی نیز وجود دارند که ورزش را به‌عنوان حرفه‌ی اصلی خود انتخاب کرده‌اند. رشد بعضی از این ورزش‌ها به قدری بالا بوده که توانسته هواداران زیادی به خود اختصاص دهد.

این ورزش‌ها از هیجان بالایی برخوردار بوده و در مقیاس بین‌المللی مدیریت می‌شوند. اغلب این ورزش‌ها، شامل بازی‌های المپیک هم می‌شود که در آن، ورزشکاران کشورهای مختلف به رویارویی با یکدیگر می‌پردازند. شایان ذکر است که این ورزش‌های پرطرفدار، به ویژه در کشورهای توسعه یافته، بسیار پول‌ساز است و میلیاردها دلار نصیب ورزشکاران و مسئولان امر می‌کند. اکنون اجازه دهید تیم فارسی خوان نگاهی اجمالی بر ۱۰ ورزش پر درآمد جهان داشته باشد.

ورزش پر درآمد فوتبال

بر اساس تخمین‌ها و برآوردهای انجام شده، نیمی از جمعیت جهان خود را هوادار ورزش فوتبال می‌دانند. این ورزش حدودا ۴ میلیارد طرفدار در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است. قدمت فوتبال کهن، به قرن دوم میلادی و سرزمین چین باز می‌گردد. همچنین رومی‌ها، یونانی‌ها و ژاپنی‌ها نیز از جمله اولین بازیکنان فوتبال دنیا بوده‌اند. اما فوتبال نوینی که اکنون می‌شناسیم، برای اولین بار در انگلستان دیده شد که به سرعت طرفداران بسیاری در سراسر جهان پیدا کرد. این ورزش، بیشتر از هر جای دیگری، در قاره‌های اروپا و آمریکا هوادار دارد.

برای قرار گرفتن در گروه ورزشکاران ثروتمند دو راه پیش روی ورزشکارها وجود دارد

  • تبدیل شدن به یکی از برترین های رشته های انفرادی
  • تبدیل شدن به یک فوتبالیست با هر سطح و میزانی از توانایی

در واقع ستاره های درخشان و بهترین های رشته هایی همچون بوکس، گلف، تنیس و غیره، در مقایسه با سرشناس ترین چهره های دنیای فوتبال، دستمزدهای بیشتری دریافت می کنند، اما این مقایسه میان همه ورزشکاران این رشته ها انجام می شود، فوتبال با اختلافی نجومی در بالاترین رده بندی پردرآمدترین ورزشکاران جهان دیده می شود؛ به همین سبب است که ورزشکاران ناکام مانده در راه تبدیل شدن به یکی از بهترین های رشته های مختلف، از انتخاب نکردن فوتبال به عنوان رشته ورزشی شان ابراز پشیمانی می کنند.

فوتبال

ورزش پر درآمد کریکت

کریکت با ۲٫۵ میلیارد هوادار در جهان، دومین ورزش پرطرفدار دنیا و ۱۰ ورزش پر درآمد جهان محسوب می‌شود که عمدتا در بریتانیا و کشورهای مشترک‌المنافع دیده می‌شود. کریکت در انگلستان و قرن شانزدهم ابداع شد که در قرن هجدهم به‌عنوان ورزش ملی این کشور نیز انتخاب شد.

ورزش پر درآمد هاکی روی چمن

هاکی روی چمن ورزشی محبوب و پرطرفدار است که توانسته چیزی در حدود ۲ میلیارد هوادار در سطح جهان به خود اختصاص دهد. عمده حامیان این ورزش در اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا هستند. ورزش هاکی روی چمن برای اولین بار در انگلستان و صده‌ی ۱۸۰۰ میلادی پا به عرصه گذاشت. این ورزش شباهت زیادی به فوتبال دارد، با این تفاوت که بازیکنان به جای پاهایشان، باید با استفاده از چوب، توپ را هدایت کنند.

همچنین بخوانید : تفریح بانجی جامپینگ

ورزش پر درآمد تنیس

تنیس با ۱ میلیارد نفر هوادار در سراسر جهان، یکی از ورزش‌های پرطرفدار عصر حاضر به شمار می‌رود. گفته می‌شود، انواع مختلف تنیس در کشورهایی نظیر مصر، روم و یونان انجام می‌شده است، اما بازی تنیس نوینی که اکنون در دنیا وجود دارد، اولین بار در فرانسه دیده شده است. تنیس از فرانسه به اروپا و سپس دیگر کشورهای جهان وارد شد.

ورزش پر درآمد والیبال

والیبال چیزی حدود ۹۰۰ میلیون هوادار در سراسر جهان به خود اختصاص داده که بیشترین آن‌ها در کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی هستند. این ورزش توسط «ویلیام جی مورگان» در سال ۱۸۹۵ و در آمریکا ابداع شد. او یکی از اعضای سازمان «جامعه جوانان مسیحی» بود که برای ابداع والیبال، عناصری از ورزش‌های بسکتبال، تنیس، هندبال و بیسبال را به عاریت گرفت.

ورزش پر درآمد تنیس روی میز

تنیس روی میز از جمله ورزش‌های پرطرفدار جهان محسوب می‌شود که حدودا ۸۷۵ میلیون هوادار در سراسر دنیا دارد. این ورزش برای اولین بار در انگلستان و قرن نوزدهم دیده شد که نمونه‌ا‌ی کوچک‌شده از تنیس روی چمن بود. این ورزش به‌طور گسترده با عنوان «پینگ پنگ» نیز شناخته می‌شود.

بسکتبال

ورزش پر درآمد بسکتبال

بر اساس تخمین‌های انجام شده، ورزش بسکتبال در حدود ۸۲۵ میلیون هوادار در سراسر جهان دارد. این ورزش توسط دکتر جیمز نای‌اسمیت در ماساچوست آمریکا ابداع شد. او بسکتبال را به‌عنوان جایگزینی برای فوتبال (آمریکایی) معرفی کرد؛ چرا که این ورزش قابلیت انجام در محیط‌ها و سالن‌های بسته را داشته و خطرات احتمالی کمتری نیز دارد.

ورزش پر درآمد بیسبال

بیسبال حدود ۵۰۰ میلیون هوادار در سراسر جهان دارد که بیشترینشان در آمریکا، جزایر دریای کارائیب و ژاپن زندگی می‌کنند. در بازی بیسبال هر تیم دارای ۹ بازیکن است. بازیکنان برای کسب امتیاز، بایستی با چوب به توپ ضربه زده و طرف مقابل نیز توپ را بگیرد. در قرن نوزدهم، تا قبل از ظهور بیسبال در آمریکا، ورزش‌های بسیاری در این کشور وجود داشت. این ورزش از آمریکا به دیگر نقاط جهان گسترش یافته و کم‌کم تکامل پیدا کرد.

ورزش پر درآمد راگبی

راگبی برای اولین بار در بریتانیا و کشورهای مشترک‌المنافع دیده شد. تعداد تخمینی هواداران این ورزش، چیزی در حدود ۴۷۵ میلیون نفر در سراسر جهان است. بنیان این ورزش در انگلستان و دوره‌ی قرون وسطی پایه‌گذاری شد. راگبی از بریتانیا به کشورهای مستعمره‌ی آن یعنی استرالیا و نیوزلند نیز وارد شد.

ورزش پر درآمد گلف

طبق برآوردها، ورزش گلف حدودا ۴۵۰ میلیون هوادار در سراسر جهان دارد که عمده‌ی آنان در اروپای غربی، آسیای شرقی و آمریکای شمالی هستند. بازی گلف به این صورت است که در آن، طی مدت زمانی مشخص، بایستی با کمترین تعداد ضربات ممکن، توپ را وارد هدف کرد. این ورزش نوین برای اولین بار در اسکاتلند ظهور کرد و سپس وارد بریتانیا شده و از آن‌جا نیز به دیگر نقاط جهان پخش شد.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام