8 شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید

۸ شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید

حالت شب

آیا با ضررهای شکر که میتواند سلامت بدنمان را بخطر بیندازد آشنایی دارید؟ در اینجا میخواهیم ۸ شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید ، برای آشنایی شما با این هشت ماده شیرین کننده جایگزین شکر که خوشبختانه طعم شیرین را به سفره های شما خواهد آورد با تیم فارسی خوان در ادامه مطلب همراه باشید. همه ما قطعا طعم شیرین را دوست داریم و از خوردن هر چیز شیرینی لذت میبریم، بنظر شما بهتر نیست شیرین کننده های سالم و طبیعی دیگری بجز شکر که میتوانند سالم باشند و همان لذت طعم شیرین را به ما بدهند جایگزین شکر کنیم؟

شاید باورتان نشود اما بجز شکر، جایگزینهای زیادی وجود دارد. اما باز هم دلیل اینکه ما ایرانی ها اینقدر به شکر وفاداریم را نمیدانم. با اینکه از ضررهای آن به خوبی آگاه هستیم.

وقت آن رسیده ۸ شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید تا پای آنها را به آشپزخانه تان باز کنید.

انواع شیرین کننده سالم

شیرین کننده های طبیعی:

  1.  شهد آگاو
  2. عسل
  3. شربت درخت افرا

انواع شیرین کننده های طبیعی بجز شکر را بشناسید

در اینجا به شما چند جایگزین سالم برای شکر  معرفی میکنیم. بدینگونه ۸ شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید .

شهد آگاو جایگزین مناسب شکر

کسانی که به شیرینی علاقه دارند و در عین حال دوست ندارند چاق شوند، میتوانند ازشهد آگاو که میتواند جایگزین سالم و مناسبی برای شکر باشد استفاده کنند. شهد این گیاه علاوه بر خاصیت چربی سوزی همچنین میتواند برای افراد دیابتی مفید باشد و قند خون را کنترل میکند.علاوه بر این کاهش دهنده کلسترول نیز میباشد.

 عسل

کمتر کسی پیدا میشود که عسل را دوست نداشته باشد تقریبا همه ما با خاصیت های فوق العاده عسل آشنایی داریم.

شیرین کننده های طبیعی شیرین کننده سالم

عسل برای سلامتی بدن بسیار مفید بوده و حاوی بسیاری  ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است.سعی کنید عسل را همیشه مهمان سفره های خانه تان کنید و از طعم دلپذیرش لذت ببرید.

شیرین کننده سالم شربت درخت افرا

این شربت خوشمزه که طرفداران خود را دارد از شیره درخت افرا درست میشود و جایگزین سالم و شیرین کننده ای بی نظیر است. این یکی از همان ۸ شیرین کننده دیگر بجز شکر را بشناسید. شیره درخت افرا رفصل زمستان به دست می آید و مزه ای شبیه به عسل دارد اما از نظر قیمت از عسل خیلی گرانتر است. از مواد معدنی موجود در آن به سدیم و پتاسیم اشاره می کنیم.

سالم شربت درخت افرا

این شربت میتواند همانند شکر نیاز شما به شیرینی برای پخت و پز را رفع کند.

انواع شیرین کننده های مصنوعی بجز شکر را بشناسید

قبل از معرفی شیرین کننده های مصنوعی این را یادآور میشویم که این دسته کالری کمتری نسبت به شکر معمولی دارند. ما در اینجا به تعدادی از این شیرین کننده های مصنوعی که این روزها موارد استفاده آنها بیشتر شده را معرفی میکنیم.احتمالا نام این دسته از شیرین کننده ها را در روی جلد و پاکت اکثر مواد غذایی آماده ای که از فروشگاه ها خریداری میکنید دیده اید.

همچنین بخوانید : چه غذاهایی سرطانزا هستند

شیرین کننده های مصنوعی:

  1.  آسپارتام
  2. ساخارین
  3. سوکرالوز
  4.  آلیتام
  5.  سیکلامات

آسپارتام جایگزین شکر

مقدار شیرینی آسپارتام چندین برابر شکر است و در نتیجه مقدار کمتری از آن نیاز ما را رفع میکند. این شیرین کننده مصنوعی برای زنان باردار توصیه نمیشود. آسپارتام انرژی را بالا میبرد.

سالم

آسپارتام یکی از ۸شیرین کننده دیگر بجز شکر است که باید بشناسید.

 ساخارین

این شیرین کننده جایگزین شکر مانند آسپارتام حاوی شیرینی چندین برابر شکر معمولی است.

 سوکرالوز 

سوکرالوز کالری ندارد و مقدار شیرینی چند برابر دو مورد بالا را دارد و جایگزین مناسبی برای شکر میباشد

شکر

چرا که نسبت به سایر شیرین کننده های مصنوعی ایمن تر از لحاظ سلامت بدن میباشد.

آلیتام جایگزین شکر

این جایگزین شکر نیز دارای مقدار شیرنی چندین برابر بیشتر از شکر میباشد.

 سیکلامات

برخلاف شیرین کننده های مصنوعی که در بالا نام بردیم سیکلامات شیرینی چندانی ندارد و در مواردی به کار میرود که شیرینی کمی نیاز دارند. بیشتر هم برای ترکیب با ساخارین مورد استفاده قرار میگیرد.

کمتر استفاده کردن از شکر

همه ما با عوارض شکر آشنا هستیم.

برای کاهش آسیب های جدی که شکر میتواند بر سلامت بدنمان داشته باشد، بهتر نیست جایگزینی سالم برایش انتخاب کنیم که هم شیرینی شکر را داشته باشد و هم ضرر کمتری نسبت به شکر داشته باشد؟

عادت دادن بدن به شیرین کننده های سالم طبیعی

با اینکه شیرین کننده های مصنوعی زیادی این روزها وارد بازار شده،ما پیشنهاد میکنیم تا جایی که میتوانید از شیرین کننده های طبیعی استفاده نمایید،تا هم از طعم شیرین آنها لذت ببرید و هم سلامتی هر چه بیشتر بدنتان کمک کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام