آموزش آرایش دخترانه

حالت شب

در آموزش آرایش دخترانه می آموزیم که لوازم آرایش ابزاری برای بیرون کشیدن زیبایی های صورت ما که شامل گونه ها،چشم ها و لب ها هستند, می باشد. اما گاهی اوقات ما خیلی زیاد وکاملا غیر طبیعی از این وسایل استفاده می کنیم و این موضوع سبب می شود که نه تنها زیبایی صورت ما نشان داده نشود بلکه ظاهری زننده نیز داشته باشیم.

یکی از ویژگی های مهم آرایش دخترانه این است که کاملا ملایم و ساده باشد و در آن از روش هایی که معمولا خانم ها برای آرایش غلیظ استفاده می کنند، خبری نباشد. البته این هم به این معنا نیست که مثلا استفاده از رژلب هایی به رنگ قرمز و و کمی تیره در آرایش دخترانه ممنوع باشد، اما باید توجه داشته باشید که همه چیز در هماهنگی و تناسب خوبی با هم باشند. چه چیزی جذاب تر از یک آرایش زیبای دخترونه میتونه تیم فارسی خوان رو امروز به تحقیق وادار کنه؟

آموزش آرایش دخترانه

شما دختران جوانی که دوست دارید چهره ای همیشگی و عادی اما زیباتر بدون رنگ ولعابهای کاذبی که پس از چند ساعت صورت شما را خسته وگرفته نشان می دهد ، داشته باشید گاهی اوقات و بخصوص در سنین نوجوانی و جوانی دوست داریم به خودمان برسیم و البته کمی هم با آرایش زیباترشویم اما دوست نداریم این آرایش دخترانه ی ما آنچنان پر آب و رنگ باشد که هم چهره ی واقعی ما را تغییر دهد و هم گاهی حتی از زیبایی آن کم کند .

در اینجا می توانید با ایده گرفتن از یک آرایش ساده که در واقع مثل یک گریم تنها به چهره نقش داده و کاستیهای آن را بر طرف می کند آرایشی زیبا و ساده هنگام میک آپ خود داشته باشید :

ارایش1

۱- برای یک آرایش محو و نامرئی هیچگاه از کرم و کرم پودرهای براق و خیلی روشن استفاده نکنید.در این نوع آرایش لوازم آرایش پودری به همراه قلم موهای مخصوص آنها در سایزهای مختلف مورد نیاز است:

۲- با نازکترین قلم مو و با استفاده از پودرهای فشرده به رنگ دودی و مشکی مات خطی باریک و نازک لابه لای مژه های بالاکه گاهی عرض آن نیم سانت هم بیشتر نیست به اندازه ی خود چشم بکشید و سعی کنید این خط چشم از چشم بیرون نزند، نه در قسمت داخل و نه بیرون از آن، بسیار طبیعی به طوری که فقط حالت چشمها را کمی پر رنگ کند :

۳- از ریمل بدون خورده مژه و تنها برای تیره تر کردن و جداساختن مژه ها از هم استفاده کرده ، اول از عرض مژه ها و بعد از آن هم تنها مژه های بالا را ازطول ریمل بزنید

همچنین بخوانید : فرق ریمل اصلی با تقلبی

۴-ابروها را به سمت بالا شانه زده و خوب با انگشتان آنها را به طرف بالا بکشید و حالت دهید، سپس با برس پهن و مخصوص پودر های پوشاننده ی صورت همه ی نقاط را خوب بپوشانید که بهتر است برای یکدست شدن و محو شدن لکه ها و نقطه ها ی قهوه ای اول روی این نقاط پودر زده وسپس دوباره همه ی صورت را کامل و یکدست بپوشانید:

۵- برای اینکه جای اصلی رژگونه را پیدا کرده و خط گونه ی خود را برای رژگونه زدن در نظر بگیرید کاملا گونه ها را به داخل بکشید و سپس روی همان نقاط فرو رفته به سمت بالا با برس پهن و مخصوص رژ گونه بزنید :

۶- پس از رژگونه از برس قبلی پودر صورت دوباره استفاده کرده و پس از کشیدن روی گونه ها برای محو کردن رژگونه و مخلوط شدن دو رنگ صورت و گونه آن را روی تمام نقاط صورت حتی پشت چشمها نیز بکشید و تنها با یک براق کننده ی لب گلبه ای چهره ای شیک و طبیعی اما زیبا داشته باشید

۷- حال تغییر این دو چهره را با آرایشی ملایم تنها با پوشاننده ای متعادل و گاهی بسته به نوع سلیقه استفاده از همان پودر دودی رنگ برای خط چشم که می توان آن را در نیمه های چشم به عنوان سایه نیزپخش کرد ملاحظه کنید.

آرایش2

مراحل یک آرایش دخترانه

مرحله ۱ – کرم پودر

از اسفنج آرایش برای یکدست کردن کرم پودر یا مرطوب کننده بر روی پوست تان استفاده کنید. همچنین می توانید کرم پودر و مرطوب کننده را در پشت دست تان با هم ترکیب کنید، تا مرطوب کننده ی رنگی مخصوص خود را بسازید. اگر می خواهید درخششی خالص و زیبا به آرایش ساده و شیک صورت تان دهید، یک قطره هایلایتر هم به ترکیب تان اضافه کنید.

یک اسفنج را به کرم پودرتان آمیخته و آن را به طوریکنواخت به صورت تان بزنید، از مرکز صورت تان شروع کنید و به اطراف حرکت کنید؛ کمی از آن را بر روی پلک ها و زیر چشم هایتان هم بزنید. به آرامی اطراف گردن تان را هم براق کنید تا یک زیرسازی بی نقص داشته باشید.

مرحله ۲ – کانسیلر زیرچشم

چون قبلاً به زیرچشم هایتان کرم پودر زده اید، به کانسیلر کمتری نیاز خواهید داشت که آرایش سریع تان را سریع تر هم خواهد کرد! اگر سیاهی زیر چشم تان هنوز مشخص هستند، مقدار کمی کانسیلر برروی آن قسمت بزنید و با استفاده از یک براش با موی مصنوعی به خوبی آن را یکدست کنید.

همچنین بخوانید : فرق کرم پودر و کانسیلر

مهمترین چیزی که درمورد کانسیلر باید به یاد داشته باشید این است که: هرچه کمتر بهتر! وقتی صورت تان را آرایش می کنید، اول ازهمه باید مقدار مناسب و درست برای چهره تان را بدانید. استفاده ی بیش از حد از کانسیلر، به جای آرایش ساده و شیک صورت ، منجر به حالت کیکی شدن آن می شود که ما اصلا این را نمی خواهیم.

مرحله ۳ – پنکیک

برای زدن پنکیک به صورت تان می توانید از براش رژگونه استفاده کنید. با براش رژگونه، دسترسی به قسمت های کوچکی که می خواهید به آنجا هم پنکیک بزنید آسان تر است. در دنیای فشن، پنکیک به مقدار بسیار کم استفاده می شود تا طبیعی تر به نظر رسد. بالای استخوان های گونه تان را پنکیک نزنید و به جای آن کمی هایلایتر به این قسمت ها اضافه کنید.

آرایش3

مرحله ۴ – هایلایتر

هایلایتر کلید اصلی برای داشتن آرایش سریع و بی نقص و جذاب است. هایلایتر ها در فرم های مختلفی مثل پودری، کرم های مایع یا مدادی دردسترس هستند. این محصول به صورت تان درخشش و نور بیشتری می بخشد؛ همچنین به سرعت و به آسانی یکدست و یکنواخت می شود. به گفته ی متخصصین مد، باید به این ۴ قسمت از صورتتان هایلایتر بزنید:

به بالای استخوان گونه، گوشه های داخلی چشم تان، بر روی خط بالای لب تان و زیرابروهایتان. این کار کمک خواهد کرد تا چشم هایتان بزرگ تر به نظر رسد و ظاهرتان درخشان و شاداب شود.

مرحله ۵ – رژگونه

رژگونه را به برجستگی گونه هایتان بزنید. برای رسیدن به یک نتیجه ی طبیعی و بی نقص و یک آرایش سریع ، به گونه هایتان کمی رژگونه ی صورتی یا گلبهی بزنید. به یاد داشته باشید، باید جوری به نظر برسید که انگار خیلی کم رژگونه زده اید. نه جوری که انگار یک نفر به صورت تان سیلی زده است!

آرایش5
مرحله ۶ – خط چشم

یکی از بهترین رنگ های خط چشم، مشکی است. خط چشم مشکی را به پلک بالایی تان بزنید؛ تا جایی که ممکن است سعی کنید تا نزدیک به خط مژه هایتان باقی بمانید. به انتخاب خودتان رنگ خط چشم را انتخاب کنید و به آرامی و با دقت آن را بکشید. خط چشمی که به زیبایی کشیده شده است می تواند مژه هایتان را ضخیم تر نشان دهد. بعد از کشیدن خط چشم تان، می توانید با گوش پاک کن کمی آن را پخش کنید تا خطی ملایم تر داشته باشید.

مرحله ۷ – ریمل

سرتان را کمی کج کنید و پایین را نگاه کنید تا ریشه ی مژه تان را در معرض دید قرار دهید. مطمئن شوید که ریمل، اول به ریشه ی مژه هایتان برخورد می کند. سپس براش را به سمت نوک مژه ها حرکت دهید. به نوک مژه هایتان فقط یک یا دو لایه ریمل بزنید.

همچنین بخوانید : کاشت مژه

مژه های پایینی ممکن است کمی خرابکاری به همراه داشته باشد و سیاهی آن پخش شود. پس برای انجام آرایش سریع ، بهتر است یا خیلی کم به آنها ریمل بزنید یا اصلا از ریمل برای مژه های پایینی استفاده نکنید.

مرحله ۸ – رژلب

سریع ترین راه برای اضافه کردن رنگ به لب هایتان استفاده از یک رنگ دهنده ی لب، برق لب یا بالم لب است. با استفاده از هرکدام از این محصولات با یک حرکت ساده رطوبت، رنگ و محافظت را برای لب هایتان خواهید داشت. البته می توانید به جای این کار، از رژ لب محبوب تان هم استفاده کنید. تنها باید توجه داشته باشید که رنگ رژ لب تان خیلی تند نباشد.

آرایش

استفاده از رژ لب های ملایم (مثل کرم یا گلبهی ) آرایش تان را ساده تر خواهد کرد. اول رنگ موردنظرتان را به لب ها زده و سپس، انگشت تان را بر روی آن ها حرکت دهید تا کمک کنید که رطوبت و رنگ در لب هایتان پخش شود. اینگونه به لب هایی برجسته و به طور کلی یک آرایش ساده و شیک صورت دست خواهید یافت. در کیف تان همیشه یک برق لب رنگی یا یک بالم لب داشته باشید؛ اینطوری می توانید هروقت که دوست داشتید از آنها استفاده کرده یا تمدیدشان کنید.

مدل آرایش ساده امروزه یکی از پرطرفدارترین مدل های آرایشی است و بر خلاف گذشته که بیشتر خانم ها ترجیح می دهند که برای میکاپ خود از مدل آرایش های غلیظی مانند آرایش خلیجی استفاده نمایند امروزه مدل های میکاپ ساده مد است. این مدل ها برای شما زیبایی و وقار را به ارمغان می آورند.

اگر شما به دنبال مدل آرایش صورتی هستید که چهره تان را جوان تر نشان دهد و سن تان را بالا نبرد بهترین ایده برای انتخاب سبک مدل میکاپ تان انواع مدل های آرایش ساده و مدل آرایش ملایم هستند این مدل ها زیبایی و چهره طبیعی شما را حفظ می کنند.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام