آموزش بند انداختن صورت

حالت شب

آموزش بند انداختن صورت

شما برای از بین بردن مو‌های زائد صورتتان از چه روشی استفاده می‌کنید؟ اگر ترجیح می‌دهید هنوز هم مانند مادر‌بزرگ‌هایمان از روش بند انداختن صورت با نخ استفاده کنید، یا اگر هم دوست دارید که خودتان در خانه این موهای زائد صورت را از بین ببرید.  باید بدانید حرکت نخ چگونه باشد و روی هر قسمت از صورت چطور قرار بگیرد تا بیشترین کارکرد و کمترین آسیب را برساند.

علاوه بر این ها تمام نکات تکمیلی بند انداختن را که به سلامت پوست کمک می‌کند می‌ توانید اینکه چه نخی استفاده کنید، چه کرمی قبل و بعد از بند استفاده کنید و نکته‌هایی از این قبیل را بدانید. امرور فارسی خوان شما را با تمامی این مراحل بیشتر آشنا میکند.

آموزش روش بند انداختن صورت

۱. نخ کتانی را حدود ۴۵ سانتی‌متر ببرید: نخ مناسب برای بند انداختن صورت در بازار موجود است. بهترین نخ از جنس غیرپلاستیک و محکم است و باعث حساسیت تماسی در پوست نمی‌شود.  برای بند انداختن صورت بهتر است از نخ قرقره استفاده نشود چون این نخ‌ها باریک‌اند و باعث بریدگی و خراش پوستی می‌شوند. چون این نخ‌ها ارزان هستند تمام سالن‌های آرایشی می‌توانند این نخ‌ها را بخرند و در آرایشگاه استفاده کنند.

بند انداختن

یادتان باشد نخ بند شما باید تمیز باشد. حتما قبل از بند انداختن صورت با تکه‌ای پنبه آغشته به مواد ضدعفونی کننده بند را ضد عفونی کنید و اگر هم در آرایشگاه بند می‌اندازید از آرایشگرتان بخواهید این کار را انجام دهد. برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو، حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و به‌طور سطحی و مماس با پوست انجام می‌شود.

۲. دو سر آن را به هم گره بزنید و یک حلقه بسازید که در زیر دوراه کمکی بند انداختن صورت را به شما آموزش میدهیم.

دو روش کمکی آموزش بند انداختن صورت 

جدا از شیوه‌ای که در ۵ مرحله به شما ارائه شده از این ۲شیوه هم می‌توانید استفاده کنید:

روش اول آموزش بند انداختن صورت : یک سر بند ضدعفونی شده را به پایه میزی که روی آن آینه‌تان قرار گرفته، ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریبا میانه این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتما در آرایشگاه‌ها دیده‌اید، بپیچانید تا یک مثلث درست شود، حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.

روش دوم آموزش بند انداختن صورت: بنشینید و پاها را دراز کنید، یک‌سر نخ را به شست پا گره زده و بقیه را در حالی که قسمت انتهایی آن در دست چپ و قسمت میانی با دست راست مثلثی شکل شده روی صورت بلغزانید تا موهای صورت آرام آرام گرفته شوند.

۳. سپس با انگشتان شست و نشانه هر دو دست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به طوری که ضربدری در وسط ایجاد شود، با این کار شما یک پروانه درست کرده‌اید.

۴. چندبار تمرین کنید تا بتوانید یاد بگیرید که حلقه‌ها را به طرفین حرکت دهید. برای این کار باید انگشتان یک دست را از هم باز کنید و در همان حال انگشتان دست دیگر را ببندید.

بند انداختن صورت

۵. وقتی یاد گرفتید حلقه‌ها را کنترل کنید؛ پروانه درست شده را روی موهای زائدی که می‌خواهید بردارید و با باز و بسته شدن خود را اصلاح کنید. جهت حرکت دست‌ها باید خلاف جهت رویش موها باشد. شاید در ابتدا کار کمی برای‌تان سخت به نظر آید اما با تمرین، بسیار آسان و راحت خواهد شد.

چه کار کنیم بعد از بند انداختن صورت جوش نزنیم

یادتان باشد که حتما قبل از بند انداختن صورت یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضدعفونی‌کننده‌ها تمیز کنید. بعد از انجام اپیلاسیون یا بند انداختن صورت یا وکس صورت هم می‌توانید از موادی مانند ژل آلوورا یا روغن درخت چای یا کرم‌های مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید. این مواد خون‌های به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست می‌شوند و عامل ایجاد جوش هستند را خنک می‌کنند و قرمزی پوست را کاهش می‌دهند.

بهتر است بدانیم که
چه موها بلند و چه کوتاه با استفاده از بند انداختن از بین می روند، اما وقتی اندازه موها بیش از اندازه بلند باشد، احتمال التهابات پوستی بیشتر می شود.

همچنین بهتر است به محلی که بند انداخته‌اید دست نزنید و از کرم‌های آرایشی یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر است برای ٢۴ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب می‌کنند یا منافذ با مواد آرایشی گرفته می‌شوند.

روشی دیگر که برخی پزشکان توصیه می‌کنند این است که بعد از بند انداختن در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی، کالاندولا، بتامتازون و اکسید دوزنگ استفاده کنید. یادتان نرود اگر بند انداختن صورت را هر دو هفته یک‌بار پشت هم انجام می‌دهید موهایتان زیاد بلند نشده و پوست صورتتان کشیده نمی‌شود که این خود مانع جوش زدن می‌شود.

شما کدام روش را بعد از بند انداختن صورت انتخاب می‌کنید

۱. خانم‌های دارای موهای زیاد و تیره و ضخیم بهتر است برای رفع موهای زائد روش اول یعنی همان بند انداختن صورت را انجام دهند و در صورت مستعد بودن برای جوش‌صورت تمهیدات قبل و بعد از بند انداختن صورت از قبیل استفاده کردن از محلول‌های ضدجوش با استفاده از پنبه به بند و پوست را در نظر بگیرند که خود در پیشگیری از جوش زدن موثر خواهد بود.

روش های بند انداختن

۲. خانم‌های با موهای نازک اما زیاد بهتر است این کار را از طریق بند انداختن صورت اما دیر به دیر انجام دهند که حتی در مواقعی بین این زمان می‌توانند از روش اصلاح کردن نیز استفاده کنند.

۳- خانم‌هایی که موهای زیاد اما کمرنگ و بوری دارند، می‌توانند به‌ راحتی روش دوم یا بند انداختن صورت را مورد استفاده قرار دهند و نگران پر یا ضخیم شدن آنها نباشند.

بند انداختن صورت و برداشتن موهای زائد پشت لب و زیر ابرو را با شناخت جنس و ضخامت مو انجام دهید. به طور کلی روش های متعارف اصلاح موهای صورت در خانم ها بایستی مناسب با نوع مو انجام شود یعنی خانمی که صورتش موهای نرم و نازکی دارد نیاز به اصلاح با شمع و یا بند انداختن زیاد ندارند و برعکس.

۴- افراد با پوست‌های چرب و مختلط که صورت‌شان برای جوش زدن، بعد از بند انداختن صورت مستعدتر است و شاید به همین دلیل تمام صورت‌شان را بند نمی‌اندازند بهتر است بدانند که می‌توانند تیغ را جایگزین بند کنند.

۵- روش نهایی که بیشتر برای خانم‌هایی است که به طور طبیعی دارای موهای بسیار کلفت، ضخیم و تیره هستند که مجبورند زودبه‌زود برای رفع آنها اقدام کنند و به نوعی خسته شده‌اند، لیزر کردن است که حتما تحت نظر و با مشاوره پزشکان متخصص پوست و مو انجام گیرد که خود طی مراحلی چند تا رسیدن به نتیجه انجام خواهد گرفت.

روش های آموزش بند انداختن صورت بدون نیاز به دیگران

شاید خیلی وقتها برای یک بند انداختن ساده ساده صورت مجبور شوید مدت زمان طولانی را در سالنهای آرایش که البته اگر خودتان یاد بگیرید کمتر وقت شما را بگیرد اختصاص دهید، با سه روش ساده که در اینجا به شما ارائه می شود می توانید خودتان به راحتی این کار را در منزل انجام دهید.

همچنین بخوانید : آموزش آرایش دخترانه

چیزهایی که لازم دارید یک دوک نخ مخصوص اصلاح، مقداری الکل، پنبه ی تمیز و یک هد بند یا تل پهن جهت جمع شدن کامل موها در اطراف صورت می باشد.بهتر آن است برای شروع تمرین و یادگیری ابتدا این کار را روی پاها انجام دهید.

 صورت

راحت ترین راه برای بندانداختن این است که ۵۰-۶۰ سانت از نخ اصلاح را جدا کرده و آن را با پنبه ای که به الکل آغشته شده ضد عفونی کنید و انتهای نخ را به هم گره دهید تا یک خط بسته درست شود سپس با انگشتان شصت و نشانه ی هر دودست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به درست کرده اید. شاید در ابتدای کار کمی برایتان سخت به نظر آید اما با تمرین بسیار آسان و راحت خواهد شد.

 

یک سر بند ضد عفونی شده را به پایه ی میزی که روی آن آینه تان قرار گرفته ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریبا میانه ی این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتما در آرایشگاهها دیده اید بپیچانید تا یک مثلث درست شود حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.

کارهایی که قبل از بند انداختن صورت باید انجام داد

روز قبل از بند انداختن صورت بهتر است روی پوست لایه برداری انجام نشود. زیرا وقتی پوست لایه برداری می شود، حساس تر شده و احتمال بروز مشکلات بیشتری وجود دارد.قبل از این که پروسه بند انداختن شروع شود، بهتر است صورت با آب سرد و یا یخ شسته شده و یا با چند تکه یخ پوست ماساژ داده شود. این کار پوست را بی حس کرده و احتمال بروز التهاب را کاهش می دهد.

یکی از مهم ترین نکاتی که
از قرمزی پوست صورت جلوگیری می کند،نوشیدن آب است. زیرا آب زیاد احتمال قرمز شدن پوست را کاهش می دهد.

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی در صورتی که قبل از بند انداختن روی صورت خمیر دندان نعنایی زده شود پوست خنک شده و بند انداختن بی درد و بی التهاب خواهد شد.بهتر است هنگامی که پوست بند انداخته می شود، روی آن هیچ میکاپی وجود نداشته باشد و پوست به خوبی شسته شده و تمیز باشد.در آخر باید به خاطر سپرد که یکی از علل التهاب و یا بروز جوش روی صورت استرس است. بنابراین نترسید و نفس عمیق بکشید زیرا بند انداختن به سرعت تمام می شود.

آموزش بند انداختن

مراقبت های پوستی بعد از بند انداختن صورت

قسمتی که می خواهید بند بیندازید را بهتر است از قبل کمی خیس کنید تا بی حس شود.پس از بند انداختن صورت را با آب سرد شسته و در صورتی که پوست قرمز و یا ملتهب شده، روی آن یخ بگذارید.به هیچ وجه به پوست دست نزنید. زیرا در این مرحله پوست حساس است و ممکن است آلودگی های روی دست به منافذ پوست نفوذ کرده و باعث جوش و التهاب روی صورت شود.

همچنین بخوانید : لکه سفید روی ناخن

یکی از روش های مناسب برای جلوگیری از التهاب پوست بعد از بند انداختن صورت این است که پس از پایان بند، روی پوست یک کرم آبرسان پوست زده شود تا پوست خنک و آرام شود. البته این کرم بهتر است حاوی الکل یا عصاره های مختلف نباشد.به کار بردن گلاب و یا روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل یا آلوئه ورا نیز می تواند یک عامل کمکی برای از بین بردن قرمزی و التهاب پوست باشد.

بهتر است بعد از بند انداختن پوست به طور مستقیم زیر نور آفتاب قرار نگرفته و پوشیده شود.بعد از بند انداختن می توان از یک صابون ضد باکتریایی کمک گرفته و صورت را شست تا جوش نزند. البته استفاده از لوسیون نیز به نرمی بیشتر پوست کمک می کند.بعد از بند انداختن صورت پوست را نباید در معرض بخار گرم قرار داد زیرا پوست خود ملتهب بوده و قرار گرفتن در بخار گرم این التهاب را بیشتر می کند.در صورتی که کناره های ابرو بند انداخته شده بهتر است کمی صبر کرده و سپس ابروها را رنگ کرد زیر پوست ابروها حساس شده و ممکن است ملتهب شود.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام