اول مرغ بوده یا تخم مرغ

حالت شب

ذهن انسان کنجکاو بسیاری از مسائل است و برای یافتن آن پیگیر موضوعات بسیاری است. موضوعی که امروز تیم فارسی خوان بیان میکند تا مشکلات و مشغله های فکری افراد کمتر شود، پاسخ به این سوال که اول مرغ بوده یا تخم مرغ ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است که ابتدا کدامیک وجود داشته اند که دیگری بوجود آمده است و توانسته اند پیدایشی گسترده در بین مردم داشته باشند. البته که مرغ و تخم مرغ امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

مرغ یا تخم مرغ

مرغ بوده یا تخم مرغ ؟؟؟؟؟؟

بله این سوالی است که گاهی به سراغ ذهن انسان می آید و برای چند ساعت، چند روز و یا حتی چند سال به آن فکر کند تا بتواند پاسخی قانع کننده پیدا کند تا خود و ذهنش را آرام کند.

اول مرغ بوده یا تخم مرغ

بسیاری از افراد بر این باورند که ابتدا باید تخمی وجود داشته باشد تا رشد کند و مرغ بوجود آید و پاسخ این سوال را اینگونه میدهند که ابتدا تخم مرغ وجود داشته و پس از آن مرغ بوجود آمده است و اما بعضی دیگر بر این باورند که همان ماجرای همیشگی و تخم گذار بودن مرغ که حتما باید مرغی وجود داشته باشد تا تخم بگذارد و پاسخ به این سوال را اینگونه میدهند که، مرغی وجود داشته است که تخم گذاشته و اول مرغ بوده است که پس از آن تخم مرغ بوجود آمده است.

پاسخ علمی به اینکه اول مرغ بوده یا تخم مرغ

اما وقتی که سوالی مطرح میشود که استقبال فراوانی در بین مردم دارد و پاسخی قطعی برای آن وجود ندارد.

پژوهشگران و محققان بیکار نمینشینند و در جستجوی پاسخی قاطع کننده برای آن مسئله میباشند تا هم بار علمی خود را افزایش دهند و هم اینکه به مردم پاسخی دقیق و مطمئن دهند.

پژوهشگران با انجام تحقیقات گسترده و پیشرفته به این نتیجه رسیدند که ابتدا مرغ وجود داشته است و بعد از پیدایش مرغ، تخم مرغ به وجود آمده است. علت علمی این پاسخ را اینگونه بیان کردند که برای ساخته شدن پوسته تخم مرغ به یک پروتئین نیاز دارد، تا بتواند شکل بگیرد و پوسته آن ساخته شود که این پروتئین توسط خود مرغ ساخته میشود و بدون وجود این پروتئین پوسته تخم مرغ ساخته نمیشود. نام این پروتئین ovocledidin-17 میاشد.

برای ساخته شدن تخم مرغ به پروتئینی نیاز است که این ماده پروتئینی در تخمدان مرغ موجود است و که غده های داخلی مرغ ۲۴ ساعت قبل از تخم گذاری این پروتئین را تولید میکنند تا ابتدا پوسته ساخته شود و سپس تخم گذاری کند.

مرغ و دایناسور

مرغ و دایناسور

از بزرگان مرغ ها، دایناسورها میباشند پس در نوع برخورد و پخت مرغ و تخم مرغ مراقب باشید که خشم آنها برانگیخته نشوند.

هر تخمی ابتدا باید در آن تخمدان حضور داشته باشد تا آن پروتئین را جذب کند و تبدیل به یک تخم مرغ شود. درنتیجه به این موضوع دست یافتند که ابتدا مرغ بوجود آمده است و بعد از آن و با تشکیل پروتئین های موجود در مرغ، تخم مرغ به وجود آمده است. جالب است بدانید که مرغ از نسل دایناسورها میباشد و با آن هیکل ریز و ظریفش، اجداد بزرگ جثه ای دارد و در بین پرندگان بیشترین ژننتیک شبیه به دایناسورها را دارد.

اول مرغ سرسفره بوده یا تخم مرغ

اما از مسئله جدی این سوال که بگذریم به بحث شوخی آن میرسیم که این موضوع نیز طرفدار بسیاری در بین مردم داشته است و عده ای به شوخی این سوال را مطرح میکنند که اول مرغ سرسفره بوده یا تخم مرغ؟

 

پاسخ این سوال بسیار ساده است چرا که بودن مرغ یا تخم مرغ هر دویشان بستگی به جیب پدر خانواده دارد که بتواند هردو را با هم تهیه کند و یا اینکه هیچکدام. اما نظر بسیاری از افراد این بود که اول مادرها مرغ را سر سفره بیاورند و همان تخم مرغ ها را در یخچال قرار دهند.

پاسخ فضای مجازی به اینکه اول مرغ بوده یا تخم مرغ

فضای مجازی امروزه در هر چیزی اظهار رای و نظر میکند و افراد بسیاری به این سوال پاسخ دادند.

پاسخ هایی از قبیل:

 • پرسیدن این سوال از ریشه اشتباس
 • مرغ و تخم مرغ هر دو ساخته شده اند توسط پروردگار
 • ابتدا مرغ بوده بعد تخم مرغ
 • ابتدا تخم مرغ بوده بعد مرغ
 • مرغ توسط سایر پرندگان بوجود آمده است.
 • اصلا نه مرغی بوده نه تخم مرغی همش شیمیایی
 • مرغ وجود داشته بشر تخم مرغ رو ساخته
 • کاش همش مرغ میشد تخم مرغ نخواستیم
 • بهتر بود ارزون میشدن حالا هر کدوم اول بودن
 • کاش توی قیمت، رقابت اول بودن میزاشتن
 • اینجوری که پیش میره اول مرغ بعدم تخم مرغ از بین میرن
 • نسلشون دیگه رو به اتمامه

هر روزه ذهن انسان خلاق و کنجکاوتر میشود و به دنبال اطلاعات بیشتر سوق پیدا میکند. مخاطبان عزیز شما نیز سوالات و پرسش های این چنینی خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید، تا تیم فارسی خوان در مورد آنها تحقیقاتی انجام دهد و پاسخی مطمئن و درست برای شما و همگان به اشتراک بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام