تنظیم ساعت ویندوز ۱۰

حالت شب

تنظیم ساعت ویندوز ۱۰

در این پست از سایت فارسی خوان می خواهیم به شما نحوه تنظیم ساعت ویندوز ۱۰ را آموزش بدهیم، تمام نکات مورد نیاز را در این پست توضیح خواهیم داد اما در صورتی که با مشکل مواجه شدید در بخش نظرات همین مطلب مشکل خود را بفرستید تا در اسراع وقت پاسخ داده شود.

تفاوت تنظیم ساعت در ویندوز ۷ و ۸ با ویندوز ۱۰

همونطور که می دانید در ویندوز ۷ و ۸ وقتی از قسمت پایین و راست صفحه ( روی تسک بار یا نوار وظیفه ) روی ساعت کلیک می کنید یه کادر کوچیک باز می شود که Change date and time settings نام دارد می توانید تاریخ و ساعت کامپیوتر و لب تاب تان را در این بخش تنظیم کنید، اما متاسفانه در ویندوز ۱۰ این گزینه وجود ندارد که هنوز دلیل این قابلیت نا مشخص است.

روش تنظیم ساعت سیستم در ویندوز ۱۰

■ از قسمت پایین صفحه روی دکمه Start کلیک کنید و بعد از قسمت چپ منوی استارت روی آیکن چرخ دنده یا Settings کلیک کنید تا صفحه تنظیمات یا Settings ویندوز ۱۰ باز بشود.

منو استارت ویندوز 10

■ حالا در صفحه تنظیمات ویندوز یا Windows Settings روی گزینه Time & language کلیک کنید .

منو تنظیمات ساعت ویندوز 10

همونطور که ملاحظه می کنید تمام تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت سیستم نمایش داده می شود، حالا تنظیماتی را که در ادامه خدمتتان عرض میکنیم در این صفحه اعمال کنید.

■ گزینه « تنظیم خودکار ساعت » یا Set time automatically رو فعال کنید.

بخش تنظیمات ساعت ویندوز 10

اطلاعات تکمیلی
این گزینه وقتی که آبی باشد یعنی فعال می باشد این قابلیت این امکان را به ویندوز می دهد که وقتی به اینترنت متصل شد به صورت اتوماتیک و طبق منطقه ی جغرافیایی که تنظیم کردید ساعت و تاریخ سیستم را تنظیم می کند.

بخش تنظیمات ساعت ویندوز 10 برای تنظیم منطقه جغرافیایی

■ گزینه Set time zone automatically منطقه جغرافیایی تان را به صورت اتومات تشخیص می دهد بهتر است این گزینه رو غیرفعال کنید چون وقتی ویندوز را نصب می کنید روی یه کشور دیگر تنظیم شده است با غیرفعال کردن این گزینه می توانید منطقه جغرافیایی تان را به صورت دستی انتخاب کنید.

■ حالا از منوی کشویی Time zone منطقه جغرافیایی تان رو انتخاب کنید . برای مثال ما گزینه Tehran را انتخاب می کنیم .

بخش تنظیمات ساعت تابستانی ویندوز 10

نکات تکمیلی تنظیم ساعت ویندوز ۱۰
قالبیت Adjust for daylight saving time automatically:

این گزینه فعال سازی امکان ساعت شش ماهه یا به قول معروف ساعت تابستانی و زمستانی می باشد، که در صورت فعال بودن این گزینه به صورت خودکار ساعت در زمان مشخص عوض می شود.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید. همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

  1. سلام عالی بود مشکل مال رو حل کردی خدا خیرت بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام