حالت های نادرست خوابیدن

حالت شب

حالت های نادرست خوابیدن

بسیاری از ما به علت نا آگاهی و تربیت بد والدین با حالت های نادرستی می خوابیم که باعث کمردرد، زانو درد، گردن درد و … می شود تیم فارسی خوان در ادامه شما را با حالت های نادرست خوابیدن آشنا می کند و از شما انتظار می رود که دیگر این عادت را انجام ندهید.

حالت های نادرست خوابیدن ۱) دمر خوابیدن

دمر خوابیدن چه هنگامی که دست ها بالا باشند چه هنگامی که دست ها پایین قرار گرفته باشند و یا بالش کوچک باشه یا بزرگ و یا اصلا بالشی نباشد باعث ایجاد مشکل خواهد شد. به طوری که گفته میشود یک سوم مشکلاتی که برای کمر پیش می آید مربوط به دمر خوابیدن است. این حالت باعث میشود تا ماهیچه های شما طوری قرار بگیرند که قادر به استراحت کردن نباشند و مفاصل شما تحت کشش قرار میگیرند و نمی توانند در هنگامی که به خواب رفته اید خودشان را آزاد قرار دهند و این در نهایت منجر به احساس خستگی در صبح میشود و انرژی زیادی را در حین خواب شب از دست خواهید داد.

حالت های نادرست خوابیدن – دمر خوابیدن
حالت های نادرست خوابیدن - دمر خوابیدن

حالت های نادرست خوابیدن ۲) طاق باز خوابیدن

طاق باز خوابیدن (شکم و سینه رو به بالا ) هنگامی که دست های شما زیر سرتان قرار دارد ( یعنی هنگامی که بازو بالاتر از کتف قرار میگیرد ) هم یکی دیگر از نحوه های نادرست خوابیدن است. این حالت خواب باعث میشود عضلات کتف و گردن شما تحت کشش قرار بگیرند و هنگامی که بیدار شوید در نواحی گردن و کتف احساس درد و کوفتگی خواهید کرد.

حالت های نادرست خوابیدن – طاق باز خوابیدن
حالت های نادرست خوابیدن - طاق باز خوابیدن

حالت های نادرست خوابیدن ۳) به پهلو خوابیدن

به پهلو خوابیدن در وضعیتی که پای بالایی خم شده و با یک پیچش کمر به روی زمین قرار گرفته است. این وضعیت عضلات و مفاصل پشت و گردن شما را تحت استرس و کشش قرار داده و در دراز مدت باعث ایجاد بد فرمی و ناراحتی در این نواحی میشود.

حالت های نادرست خوابیدن – به پهلو خوابیدن
حالت های نادرست خوابیدن - طبه پهلو خوابیدن

تا اینجا عمده ترین حالت های خوابیدن را ذکر کردیم و شیوه های اشتباه را با هم دیدیم، سوالی که مطرح است این است که طرز صحیح خوابیدن چیست؟ چطور حالت نادرست خوابیدن که در بالا  ذکر شد را تصحیح کنیم؟ با خواندن مطلب قبلی به این سوال ها پاسخ خواهیم داد.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

  1. ممنون عالی بود مقاله مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام