راهنمای انتخاب رنگ لاک

حالت شب

انتخاب رنگ لاک مناسب  بسیار مهم است و از نکات ظریفی است که در عین سادگی بسیار مهم و تاثیر گذار است. راهنمای انتخاب رنگ لاک را مطالعه کنید تا متوجه شوید ایجاد هارمونی بین رنگ لباس، آرایش وزیور آلات با انتخاب رنگ لاک مناسب ، می تواند تاثیر آن را چند برابر کند. دانستن چگونگی انتخاب رنگ لاک ناخن مناسب شما به کمی تحقیق نیاز دارد، اما انتخاب رنگ مناسب با در نظر گرفتن کمی اختلاف خیلی ساده خواهد بود.

اهمیت این انتخاب کم نیست. لباس شما، رنگ پوستتان و حتی شکل دستانتان در این انتخاب دخیل هستند. به عنوان مثال اگر انگشتان کوتاهی دارید، نباید لاک ناخنی انتخاب کنید که انگشتان شما را کوتاه تر و پهن کند، باید انگشتان خود را کشیده تر نشان دهید. نگران نباشید، تیم فارسی خوان قبلا هر چیزی که برای انتخاب رنگ لاک ناخن احتیاج دارید پیدا کرده ایم.

عوامل تاثیر گزار در انتخاب لاک

۱- رنگ پوست

با توجه به منابع متعدد، یکی از موارد مهم هنگام انتخاب رنگ لاک ناخن رنگ پوستتان است. به طور کلی قوانین ساده ای برای انتخاب رنگ لاک بر اساس رنگ پوستتان وجود دارد. به عنوان مثال، پوست های روشن، با رنگ های تیره ظاهر خیلی خوبی پیدا می کنند، مخصوصا رنگ هایی که پایه ی آبی دارند. پوست های با رنگ معمولی، با انواع قرمز تیره ترکیب خوبی ایجاد می کنند، در حالی که پوست های تیره، تقریبا با هر رنگی همخوانی دارند.

لاک1

۲- هماهنگی با کل پوشش

این مورد کمی نیازمند مهارت بیشتری است. نظر برخی از متخصصین این است که رنگ لاک ناخن شما به هیچ عنوان نباید با ساز و برگ شما جور باشد، در صورتی که برخی دیگر می گویند نه مشکلی نیست! منظور از ساز و برگ، مجموعه ی لباس و لوازم همراهتان مانند کیف و عینک آفتابی و ساعت مچی تان است که رنگشان را باهم ست می کنید.

همچنین بخوانید : آداب لباس پوشیدن

به نظر من، زمانی که رنگ لاک ناخن خود را بر مبنای ترکیب رنگی لباس و جواهراتتان انتخاب می کنید، با غریزه تان این انتخاب را انجام دهید. در انتخاب یک رنگ مکمل، اما نه لزوما همان رنگ زیاد وسواس به خرج ندهید. حتی اگر عاشق رنگ خاصی هستید و سعی می کنید آن را در تاپ، دامن و کفش هایتان به کار ببرید، برای ناخن هایتان هم می توانید از همان رنگ استفاده کنید.

۳- مناسبت

زمانی که می خواهید یک رنگ مناسب برای ناخن های خود انتخاب کنید، باید روز یا مناسبتی که در آن هستید را نیز در نظر داشته باشید. در آن روز قرار هست چه کار کنید؟ اگر به خاطر دل خودتان می خواهید لاک بزنید، راحت باشید! لاک های رنگارنگ و حتی طرح های بامزه استفاده کنید. اگر می خواهید به سر کار بروید یا در یک جلسه ی کاری شرکت کنید یا یک چیزی شبیه به این، رنگ های خنثی را بر گزینید.

اما اگر می خواهید شبی را با دوستانتان در شهر پرسه بزنید، جسور باشید! قرمز رنگی عالی است، اما هر کاری که می کنید، سعی کنید آن را تیره نگاه داشته یا به تناسب رنگ جواهرات فلزی خود رنگ مناسبی را انتخاب کنید.

لاک2

۴- فصل

فصل نیز موردی قابل توجه برای انتخاب رنگ مناسب ناخن است. در زمستان، رنگ های تیره تر فوق العاده هستند. اما در بهار محدودیتی نیست، باید به موارد دیگر دقت کنید. تابستان زمان خوبی برای رنگ های گرم است، رنگ های روشن و جسورانه و لاک های نئونی. برای پاییز هم، برنزی، طلایی، قرمز، حنایی و برخی از رنگ های خنثی با شکوه جلوه می کنند.

۵– آرایش

در آرایش خود باید توازن در انتخاب ترکیب رنگی را رعایت کنید. بهترین ایده ای که برای انتخاب رنگ لاک ناخن با توجه به ترکیب رنگی آرایشتان وجود دارد، انتخاب یک رنگ مکمل است. این جالب نیست که همه جایتان یک رنگ باشد، کمی بی رنگ و رو می شوید. البته استثنائا زمانی که رنگ رژ لب و لاک ناخنتان باهم یکی باشد خیلی جلب توجه خواهید کرد.

همچنین بخوانید : آموزش آرایش عروس

۶- مهم ترین عامل در انتخاب رنگ لاک

اگر می خواهید بدانید که چگونه رنگ لاک مناسب ناخن خود را انتخاب کنید، به این عامل خیلی توجه کنید. چه رنگی در حال حاضر محبوب است؟ مهم نیست پوست شما چه رنگی است، بالاخره در طیف رنگی که در حال حاضر مد شده، رنگی پیدا خواهد شد که به پوست شما بیاید.

۷- بدانید از چه چیزی باید دوری کنید

در انتخاب صحیح رنگ لاک ناخن، باید حواستان باشد که از چه چیزهایی دوری کنید. به عنوان مثال، اگر پوستتان خیلی روشن است، نباید از رنگ های خیلی تیره استفاده کنید، اگر نه دست هایتان سرد و مرده بنه ظر می آیند. اگر ناخن هایتان خیلی فرم مربعی دارد، از رنگ های خیلی روشن دوری کنید. این باید و نباید ها را معمولا با سعی و خطا کشف خواهید کرد، بعضی وقت ها باید چیزی را امتحان کنید تا متوجه شوید به شخص شما می آید یا نه.

۸- رنگ مورد علاقه

حالا به نظر می آید که با این مورد قرار است موارد دیگر را نادیده بگیرید! دقیقا همین طور است، می توانید این کار را انجام دهید. تمام مواردی که گفته شد، فقط تعیین میکند که چه رنگ هایی به شما می آیند. برخی از این قوانین شاید در مورد شما صحت نداشته باشد. یا حتی شاید شما به آن اهمیتی ندهید. مشکلی نیست!

در هر صورت آن ها ناخن های شما هستند، حتی اگر تمام قوانین به شما دیکته کنند که رنگ مورد علاقه شما روی دستانتان ظاهر خوبی ندارد، شما می توانید دقیقا همان رنگ را انتخاب کنید! شما براحتی می توانید یاد بگیرید که چگونه رنگ مناسبی را برای ناخن های خود انتخاب نمایید. نگران نباشید، هیچ اجباری در انتخاب شما وجود ندارد.

همچنین بخوانید : رنگ سال ۲۰۱۹ چیست

اگر شما رنگی را دوست دارید که این قوانین می گویند به شما نمی آید، مشکلی نیست، کافیست تا در طیف رنگ مورد نظر خود، یک پرده ی دیگر از آن رنگ، نوع مات یا نوع براق را انتخاب کنید تا به دستتان بنشیند.

لاک3

نحوه انتخاب رنگ لاک ناخن مناسب با پوست

خانم به رنگ ناخن های خود بسیار اهمیت می دهند و معمولا کمترین وقتی که برای لاک زدن به ناخن های خود می گذارند ۲۰ دقیقه است که در واقع نشان دهنده اهمیت این موضوع برای خانم هاست . ولی متاسفانه بسیاری از افراد این کار را اشتباه انجام می دهند. ست کردن رنگ ناخن ها با لباس ها کار درستی است.

اما بدانید
انواع رنگ های بنفش، آبی، صورتی، مرجانی و حتی مشکی در مدل های مات و براق نیز موجودند تا با هر پوستی هارمونی پیدا کنند.

همچنین ست کردن رنگ ناخن ها با انگشتر و دستبند و زیورآلات مختلف نیز کار اشتباهی نیست ولی اصلی ترین و مهمترین بخشی که باید رنگ ناخن ها با آن ست شود همانند رنگ مو و آرایش، رنگ پوست شماست. حتما باید رنگ ناخن ها با رنگ پوست همخوانی داشته باشد. بعضی از رنگ لاک ها برای پوست های روشن بهتر است و برخی از آن ها و برای پوست های تیره. پس باید به آن ها دقت کنید.

با توجه به توصیحه متخصصین مد و زیبایی در دنیا موارد زیر پیشنهاد می شود که امیدواریم راهنمای مناسبی برای شما باشد. همیشه سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که درخشش شما را بیشتر کنید. برای پوست های روشن استفاده از رنگ های روشن درخشان تر و زیباتر خواهد بود.

در این بخش رنگ هایی را که با پوست شما همخوانی بیشتر دارند را بررسی خواهیم کرد.

بی رنگ:

لاک های بی رنگ می تواند با پوست شما همخوانی زیادی داشته باشد ولی باید در نظر داشته باشید که با توجه به استایل شما ممکن است این نوع لاک ها با وجود پوست روشن شما آنچنان همخوانی نداشته باشد. پس حتما قبل از استفاده از این لاک برای شرکت در مجالس و مهمانی ها حتما آن را امتحان کنید.

قرمز:

رنگ قرمز یک رنگ بسیار دلنشین و گرم است که چشم همه را به خود جلب می کند و جلا و زیبایی خاصی را به انگشتان شما خواهد بخشید. رنگ قرمز همیشه زینت بخش اشخاص بوده است حتی افرادی که پوست روشنی داشته اند. سعی کنید رنگ قرمزی که انتخاب می کنید روشنتر باشد تا با پوست روشن شما بیشتر همخوانی داشته باشد. رنگ قرمز را می توان از معروفترین رنگ ها در صنعت لاک دانست که از محبوبیت زیادی برخوردار است.

لاک5

صورتی:

وقتی صحبت از رنگ صورتی می شود طیف بزرگی از رنگ ها را می توان تصور کرد که می توان از میان آن ها انتخاب کرد. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند هم می توانند از رنگ صورتی خالص و سنتی و همچنین دیگر انواع رنگ صورتی مخصوصا رنگ های روشنتر استفاده کنند.

بنفش :

برای پوست های روشن استفاده از رنگ بنفش بسیار حیرت آور و زیبا خواهد بود ولی باید نکاتی را در نظر بگیرید. رنگ بنفش بازه بزرگی از رنگ ها را شامل میشود و اگر می خواهید رنگی که انتخاب میکنید با پوست شما ست شود بهتر از رنگ لاک شما آنقدری روشن نباشد که وقتی کنار رنگ یاسمنی می گذارید روشن تر دیده شود!

آبی :

رنگ های آبی با پوست های روشن همخوانی خوبی دارند ولی آبی دریایی بیشتر از دیگر رنگ ها با پوست های روشن و لطیف ست می شوند اغلب خانوم ها وقتی به سالن ارایش میروند و ناخن های خود را نشان می دهند زمان زیادی را صرف انتخاب رنگ برای ناخن هایشان میکنند.

لاک ناخن های رنگارنگی وجود دارد که شما می توانید از بین انها یک رنگ را بنابر سلیقه شخصی تان انتخاب کنید ولی باید مطمئن شوید که لاکی که میزنید با شخصیت شما سازگار است و ناخن های شما را کامل میکند. بعضی رنگ ها ناخن های شما را برجسته نشان میدهند و باعث زیبایی ناخن هایتان می شوند ، انتخاب رنگ بستگی به حالت ، احساس و لباسی که میخواهید بپوشید دارد.

لاک4

  • همچنین انتخاب رنگ لاک رابطه مهمی با رنگ پوست شما دارد ، گفته می شود رنگ های طبیعی رنگ های حرفه ای هستند ، اگر شما به یک سازمان ، ملاقات یا کنفرانس میروید رنگ های ملایم و روشن رنگ های فوق العاده ای هستند.
  • لاک ناخن صورتی معمولا از گزینه های مورد علاقه است ، سایه های مختلفی از رنگ صورتی وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید اما برای انتخاب درست همیشه رنگ پوست تان را در نظر بگیرید و انتخاب کنید.
  • اگر شما پوستی روشن دارید می توانید رنگ های روشن تر لاک را استفاده کنید ، لاک ناخن صورتی و ابی برای پوست های روشن مناسب است ، همچنین می توانید از رنگ زرشکی و رنگ های تیره دیگر برای مهمانی های شب استفاده کنید.
  • هنگامی که به دنبال لاک می گردید رنگ های روشن تا متوسط برای پوست های روشن بسیار مناسب هستند و از متوسط تا تیره برای پوست های تیره مناسبند ، همچنین لاک های مشخصی هستند که می توانید از بین انها انتخاب کنید مثل لاک های درخشان و خیلی براق.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام