شیوه براق کردن لاستیک ماشین

حالت شب

شیوه براق کردن لاستیک ماشین

شاید همه ی شما دوست دارید شیوه براق کردن لاستیک ماشین را بدانید. یکی از مهم ترین و جذابترین قسمت ماشین مطمئنا قسمت لاستیک ها میباشد، که میتوانید فارغ از نوع و مدل ماشین شما در زیبایی ماشن شما کمک کند.

قسمت لاستیک هر ماشین بیشتر از قسمتهای دیگر جلب توجه میکند. لاستیک یکی از قسمت های مهم هرماشین به حساب می آید، که تمیز کردن آن به زیبای و سلامت وعملکرد خودروی شما کمک میکند. فارسی خوان امروز بهترین شیوه براق کردن لاستیک را به شما معرفی میکند.

چرا باید لاستیک ها را منظم شست

شاید زیبایی و ظهار خودروی شما یکی از اصلی ترین دلایل برای شستن لاستیک ها و تایر ها باشد ولی جالب است بدانید.شستن مرتب و منظم لاستیک ها و چرخ های خودرو می توانید مصرف خودروی شما را پایین بیاورد. از سوی دیگر به لاستیک ها در هنگام ترمز گرفتن کمک می کند که عملکرد به مراتب بهتری داشته باشند.

شما در هر بار شست وشو می توانید با یک یررسی کلی از وضعیت سلامت تایر ها هم با خبر شوید تا اگر مشکلی هست پیش از سانحه برطرف شود. تنها در هر مرتبه که ماشین می شوید نباید تایر ها را بشویید بلکه علاوه بر این دفعات جدا گانه هم به صورت دوره ای می بایست لاستیک ها شسته شوند.

وسایل مورد نیاز برای براق کردن لاستیک

  • یک سطل متوسط آب
  • مایع ظرف شویی
  • پارچه حوله ای
  • فرچه
  • اسفنج
  • اسپری STP
  • نوشابه گاز دار
  • واکس تایر

مراحل براق کردن لاستیک ماشین

مراحل براق کردن لاستیک ها

۱.  لاستیک را از آلودگی ها پاک کنید

قبل از شروع کردن به برق انداختن لاستیک می بایست آن ها را از هر گونه آلودگی بزدایید، برای این منظور می توانید یک سطل از آب را با مقداری مایع دست شویی یا مایع شرف شویی ترکیب کرده و با استفاده از یک اسفنج به خوبی تمام آلودگی ها و گرد و خاک ها را برطرف کرده و بشویید. سپس مطمئنا با لکه ها های سمجی برخورد میکنید که با اسفنج به راحتی بر طرف نمی شوند که پس از مدتی خیس خوردن با اسفنج نوبت به فرچه یا هر وسیله مناسب این کار می رسد که تمام تایر را از الودگی ها پاک کنید و خوب بشویید.

۲. از یک تمیز کننده لاستیک استفاده کنید

در این مرحله نوبت به تمیزز کنده های لاستیک میرسد که در انواع و اقسام مختلف یافت می شوند، یکی از معروف ترین های این نوع اسپره ها و پاک کننده ها اسپری های معروف STP است که می بایست بر روی تمام نقاط لاستیک ها کشیده شده و پس از مدتی بسته به نوعی که استفاده میکنید (بر روی آن ذکر شده است) آن را از سطح لاستیک ها (طبق مرحله بعد) با یک پارچه یا فرچه مناسب با کمی فشار جمع آوری می کنید.

همچنین بخوانید : کشور ماشین های سفید

حال اگر که تمییز کنند ه ای مخصوص لاستیک در دسترس نیست هم می توانید از ترفند “هاو کن یو” استفاده کنید. به این صورت که مقداری نوشابه گاز دار بر روی لاستیک ها پاشیده وسپس تایر ها را با یک دستمال یا فرچه خشک مناسب پاک کنید.

براق کردن لاستیک ماشین با دستمال

۳. لاستیک ها را خوب با دستمال یا فرچه تمیز کنید

پس از اینکه اسپری مخصوص تمیز کردن لاستیک یا نوشابه را بر روی لاستیک ها استفاده کردید حال نوبت آن می رسد که با یک دستمال یا فرچه خوب لاستیک ها را بسابید. تا قبل از اینکه لاستیک را تماما پاک نکرده و خشک نکرده اید سراغ لاستیک بعدی نروید. سعی کنید تمام انحنا ها و داخل رینگ ها را به خوبی بشویید و نقطه ای از قلم نیوفتد.

۴. لاستیک را با یک دستمال خشک کنید

با استفاده از یک دستمال حوله ای تمام لاستیک و همچنین داخل رینگ ها را با دقت تمیز و خشک کنید. اگر شما خوب لاستیک ها را خشک نکنید در مرحله بعد که میواهید از واکس براق کننده استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد. همچنین با خشک نکردن احتمال زنگ زدگی در قسمت های اهنی و داخل چرخ هم افزایش پیدا می کند.

۵. لاستیک را واکس بزنید

حال نوبت به واکس و براق کننده های مخصوص لاستیک میرسد که می بایست مقداری از آن را با پد مخصوص آن ها بر روی لاستیک ها کشیده و خوب همه جا پخشش کنید. واکس های مخصوص تایر خودرو علاوه بر اینکه به زیبایی تایرو خودروی شما می انجامد از لاستیک شما هم در برابر گرد و خاک و همچنین برخی عناصر آسیب آفرین محافظت می کند. این واکس ها همچنین از لاستیک شما در برابر اشعه های UV که اسیب زننده با لاستیک است هم محافظت می کند.

براق کردن لاستیک با واکس

نکته های مهم شیوه براق کردن لاستیک ماشین

برخی از پاک کننده های لاستیک مخصوص لاستیک  هستند و نمی توان برای رینگ ها استفاده کرد چرا که با توجه به مواد تشکیل دهنده امکان دارد رینگ های شما آسیب بزند و آن ها را کمی کدر کند. پس بسته به نوع و جنس رینگ از چاک کننده های مخصوص استفاده کنید که البته برخی برای هردوی لاستیک و رینگ مناسب هستند.

برخی برای براق کردن خودرو استفاده از آب و شکر یا نوشابه و شکر را توصیه می کنند که البته این محلول ها می توانند به براقی تایر خودروی شما کمک کنند ولی در محافظت لاستیک از گرد و غبار و غیره نتیجه معکوس دارند.برخی به جای واکس مخصوص تایر از واکس کفش استفاده می کنند که این مورد هم همچون مورد قبل بلافاصله گرد و غبار را به خود جذب می کند.

نحوه براق کردن لاستیک

در صورتی که هیچ یک از مواد مخصوص تمیز کننده و نوشابه را در دسترس نداشتید با چند باز شست و شو با محلول مایع ظرف شویی و آب شاید بتوانید نتیجه مطلوب را کسب کنید. برخی از لاستیک ها متاسفانه به دلیل پایین بودن کیفیت بعد از مدتی رنگ خود را از دست می دهند و تیره میشوند که این مورد به سختی قابل برگشت پذیر بودن است.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام