فارسی کردن فونت نوشتاری در فتوشاپ

فارسی کردن فونت نوشتاری در فتوشاپ

اگر طراح هستید یا به هر نحوی گذرتان به فتوشاپ میخورد به احتمال قوی با فارسی کردن فونت نوشتاری در فتوشاپ به مشکل برخوردید. جدای از عوامل مختلفی همچون فونتی که بر روی سیستم شما نصب شده است و یا نسخه فتوشاپ به این علت است که تنظیمات پیشفرض نوشتاری فتوشاپ برای رسم الخطهای آسیایی تنظیم نیست.

با اجرای چند گام ساده در انواع نسخه های فتوشاپ به راحتی میتوان این مشکل را برطرف کرد. فارسی خوان با آموزشهای متنوع خود امروز وقتش را به عزیزانی اختصاص داده که نیاز به کار مداوم با فتوشاپ دارند.

گام اول فارسی کردن فونت فتوشاپ

در گوشه بالا سمت چپ گزینه ادیت را میزنیم. دقت کنید که این گزینه در نسخه های متفاوت فتوشاپ تفاوت چندانی ندارد. حدودا همه نسخه ها در همین گوشه گزینه ادیت یافت میشود.

مرحله دوم فارسی کردن فونت در فتوشاپ

آخرین گزینه به اسم Prefrence را کلیک میکنیم و در لیست جدید باز شده گزینه تایپ را انتخاب میکنیم. این گزینه نیز در نسخه های فتوشاپ با همین نام یافت میشود.

مرحله سوم فارسی کردن فونت نوشتاری فتوشاپ

در پنجره جدید باز شده تیک گزینه نوشتاری آسیا را انتخاب می کنیم. این مرحله در نسخه های مختلف کمی متفاوت است. اما یافتن گزینه نوشتاری آسیا کار چندان سختی نیست. به طور مثال در نسخه ۲۰۱۴ به بعد این پنجره به رنگ مشکی است.

همچنین بخوانید : تفاوت http و https

نهایتا اگر حتی انجام این مراحل نیز مشکل فارسی نوشتن را حل نکرد به عوامل دیگر که در ابتدای مطلب اشاره شد مراجعه کنید.

 این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

به این مطلب امتیاز دهید :
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (به این پست رای دهید)
در حال ثبت رای شما...

مرتضی صفربیرانوند

مرتضی صفربیرانوند
من مرتضی صفربیرانوند راه اندازه و توسعه دهنده کسب و کار اینترنتی هستم. از سال 88 من با دنیای مجازی و به اصطلاح اینترنت آشنا شدم و متوجه شدم استعداد و توانایی به خصوصی در این زمینه دارم و هر روز اطلاعات و تجربه زیادی کشف می کردم و امروز هم به این اطلاعات ها اضافه می کنم و همیشه در تلاشم که بروز باشم. من در مجله فارسی خوان بعنوان نویسنده مطالب جالبی از موضوعات مختلف میگذارم که بیشتر این موضوعات در راستای کسب و کار و فضای مجازی می باشد پس به شما پیشنهاد می دهم که مطالب من را دنبال کنید. همچنین من در شبکه های مجازی فعال هستم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.