فرق ریمل اصلی با ریمل تقلبی

حالت شب

برخی ریمل‌ها به خاطر داشتن مواد شیمیایى و نگهدارنده باعث بروز حساسیت‌هایى همچون سوزش چشم، آبریزش و خارش مى‌شوند. که می توان با فرق ریمل اصلی با ریمل تقلبی اخیرا از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولیدکنندگان لوازم آرایشى موظف هستند در این تولیدات مواردى را رعایت کنند.

حتى در مورد ریمل‌هاى خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد کنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب اینگونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند.

 مواد آرایشى در آزمایشگاه‌هاى وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتى که مواد مضرى در تولید آنها به کار نرفته باشد، توزیع مى‌شوند بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنید و فقط از جاهای معتبر و مطمئن خرید خود را انجام دهید.برای آشنایی بیشتر فرق ریمل اصلی با ریمل تقلبی با فارسی خوان همراه شوید.

فرق ریمل اصلی با ریمل تقلبی

ریمل یک نوع وسیله ی آرایشی است که برای پرپشت کردن، تیره کردن و یا بلند نشان دادن مژه ها استفاده می شود. در حقیقت، ریمل یک روکش است و باعث پررنگ تر شدن مژه ها می شود. ریمل از پر مصرف ترین ابزارات آرایشی است که تماس نزدیکی با چشم دارد بنابراین باید در مصرف آن و مواد بکار رفته در آن دقت زیادی به خرج داد.

ریمل ها از نظر شکل ساختارى به دو نوع پودرى و مایع در بازار ایران عرضه می شوند. پایه ریمل هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل هایى که پایه اصلى آنها روغن است و اصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه ها به مدت طولانى صورت می گیرد.

ولى ریمل هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل هاى مزبور هستند و راحت تر پاک می شوند. در واقع براى پاک کردن انواع ریمل هاى پودرى و مایع می توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ریمل خوب وسیله ای است که استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شستشو و ریزش اشک مقاوم باشد.

فرق ریمل اصلی با ریمل قلابی

نکاتی در مورد ریمل تقلبی و اصلی

۱) هیچ ارزانی بی حکمت نیست. برای تشخیص ریمل تقلبی از اصل، قیمت ریمل اصل را از چند جای مختلف بگیرید. اگر یکی از فروشگاه ها این ریمل را به شما خیلی ارزان تر فروخت، شک نکنید که تقلبی است. البته ممکن است گاهی ریمل تقلبی را با قیمت اصل، به عنوان ریمل اصلی به شما بفروشند.

۲) قبل از خرید ریمل، عکس اصل آن را در اینترنت جستجو کنید و به دقت به نوشته های آن نگاه کنید. این روش، در تشخیص ریمل تقلبی از اصل بسیار کمک خواهد کرد.

همچنین بخوانید : سلامت چشم

۳) یکی از راه های شناخت ریمل اصل، لوگوی برندی است که محصول متعلق به آن است. آرم و لوگوی برند معمولا کاملا خوانا است و حداقل در دو جای محصول به صورت محسوس حک شده است.

۴) هنگامی که در ریمل را می بندید باید کاملا چفت شود. در خرید ریمل، قبل از خارج شدن از فروشگاه در ریمل را چندین بار باز و بسته کنید. برای تشخیص ریمل تقلبی از اصل، هیچ گاه ریمل را با بسته بندی، به خانه نیاورید. یا از فروشنده بخواهید تستر آن را به شما نشان دهد و ضمانت بگیرید که جنس برده شده دقیقا شبیه تستر آن است.

۵) فرچه ریمل بعد از دو سه بار داخل شدن، نباید حالت قبلی خود را از دست بدهد. درصورتی که برس ریمل به هم چسبیده شود، شک نکنید که محصول تقلبی است.

۶) اگر ریمل به صورت گلوله گلوله روی فرچه بماند، به صورتی که حالت خشکیدگی و ماسیدگی داشته باشد، ریمل تقلبی است.

۷) ظاهر ریمل های اصل نسبت به ریمل های تقلبی بسیار متفاوت است و از لحاظ کیفیت بسته بندی، می توان آن ها را تشخیص داد. البته این مورد نیازمند دیدن ریمل اصل و ریمل تقلبی در کنار هم است.

انواع ریمل ها 

ریمل های مختلفی در بازار موجود است که دارای فرمول های حجم دهنده، ضخیم کننده، بلند کننده و تقویت کننده هستند. برس ریمل ها نیز انواع مختلفی دارند که با توجه به جنس و شکلی که دارند می‌توانند به گونه‌ای‌ متفاوت به مژه حالت دهند. آنها ممکن است خمیده، باریک، ضخیم، توپی، انعطاف پذیر و حتی متحرک باشند. هر کدام از این برس ها برای کار خاصی طراحی شده اند.

هنگام انتخاب ریمل، هم باید برس ریمل و هم فرمول ریمل در نظر گرفته شود. انواع ریمل ها عبارتند از:ریمل حجم دهنده و ریمل طویل کننده و ریمل فر کننده و ریمل بدون سیاهی و ریمل ضد آب و پرایمر ریمل و ریمل ابرو و ریمل ابرو وریمل های رنگی می باشند.

ریمل حجم دهنده

 ریمل های حجم دهنده سر تپل تر و ضخیم تری دارند و با یک حرکت حجم زیادی از ریمل را در تمام جهت های مژه می نشانند. ریمل های حجم دهنده بیشتر برای خانم هایی است که مژه های کم پشت و کوتاه دارند. اگر میخواهید که مژه هایتان پر پشت تر به نظر برسد، انتخاب درست ریمل بسیار اهمیت دارد. ریمل حجم دهنده انتخاب مناسبی برای مژه های کم پشت است.

ریمل حجم دهنده

 ریمل طویل کننده 

این نوع از ریمل ها دسته ی بلند و موهای بلند دارند. ریمل طویل کننده برای افرادی که مژه های کوچکی دارند انتخاب ایده آلی است. ریمل طویل کننده مژه ها را می پوشاند و به آسانی باعث بلندتر شدن آن ها میشود. خوب است اگردو یا سه بار این ریمل را به مژه ها بکشید که مژه ها جذاب تر دیده شوند.

ریمل فر کننده

ریمل فر کننده بیشتر برای خانم هایی است که مژه های کمی دارند. ریمل فرکننده کمک می کند که مژه ها کوچکتر دیده شوند، این نوع ریمل به مژه ها شکل می دهد و مژه ها را خم می کند.این نوع ریمل تنها محصولی است که به پرپشت کردن مژه ها کمک می کند و باعث می شود که مژه ها متفاوت دیده شوند.

ریمل بدون سیاهی

همه خانم ها از این نوع ریمل استفاده می کنند، اما بعضی افراد آگاهی لازم را ندارند. این ریمل ماندگاری طولانی دارد و زیر چشم را سیاه نمی کند.و مژه ها را کاملا بلندتر نشان می دهد.و هم به حالت دهی مژه ها و اضافه شدن تار کمک می کند و مژه ها را پوشش می دهد.

 ریمل ضد آب 

ریمیل ضدآب معمولاً در شرایطی که ممکن است عرق کنید، گریه کنید یا صورت خود را بشویید و یا چرب کنید استفاده می شود و زیر چشم را سیاه نمی کند. ریمل ضد آب حاوی موم و روغن های معدنی است و نسبتا دیرتر می ریزد.

 پرایمر ریمل

حتما تا به حال از پرایمر چشم، صورت و لب استفاده کرده اید. پرایمر به محل مورد استفاده کمک می کند تا صاف باشد و میکاپ بهتر و طولانی تر روی آن بشیند. پرایمر مژه نیز دقیقا همان کار را انجام میدهد. پرایمری با وزن سبک انتخاب کنید تا مژه هایی پرتر و جذاب تر داشته باشید.

 ریمل ابرو

ریمل ابرو هم مثل ریمل مژه وجود دارد که در نوع شانه یکی است، اما ریمل ابرو در رنگ های مختلف وجود دارد و به براقی و پرپشتی ابرو کمک می کند.و ریمل ابرو تنوع بسیاری دارد و بیشتر در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 ریمل ابرو

 ریمل های رنگی

اگر می خواهید با رنگی متفاوت، آرایش چشمی متفاوت داشته باشید و به چهره تان میکاپی بولد ببخشید، از ریمل های رنگی استفاده کنید. یادتان نرود که به مژه های پلک پایین هم بزنید.و ریمل های رنگی زیبایی بهتری به چشم می دهد.

نحوه ی صحیح ریمل زدن

شاید در ظاهر ریمل زدن ساده ترین کارها باشد اما همین ریمل زدن ساده می تواند تکنیک های خاصی داشته باشد که اجرای هر کدام ظاهری بسیار زیباتر به چشم ها می بخشد؛ در واقع همین رازها هستند که باعث می شوند وقتی به مژه های بعضی از خانم ها نگاه می کنیم، به هم چسبیده و مصنوعی جلوه می کنند ولی بعضی ها برعکس زیبایی مژه هایشان به چشم می آید در حالی که هر دو گروه از ریمل استفاده کرده و قصدی جز زیباتر شدن نداشته اند.

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید، در این حالت مژه هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه ی مژه هایتان کشیده شود. و اگر می خواهید مژه هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه هایتان به داخل یکدیگر می روند و شکل زیبایی را به شما نمی بخشد.

همچنین بخوانید : کاشت مژه

بهترین نحوه صحیح ریمل زدن

به جای نگاه کردن به آینه رو به رو با استفاده از یک آینه کوچک پایین را نگاه کنید و ریمل بزنید. این عمل باعث می‌شود تا مژه‌های شما پایین‌تر از پلک فوقانی قرار بگیرد و پشت پلک‌تان ریملی و سیاه نشود.

به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند. و اجازه دهید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده و خشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر روی چشمانتان انجام دهید. برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید توصیه می کنیم که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری بورس بکشید.

 پاک کردن ریمل 

حتماً باید بعد از استفاده از ریمل‌ها آنها را پاک کنید و حتى الامکان سعى کنید با ریمل نخوابید، قبل از خواب کل صورتتان را به خوبی از هر گونه ماده ی آرایشی پاک کنید زیرا تمام فولیکول‌هاى مژه که روى پلک قرار دارند مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست‌وشو بیشتر مى‌شود.

برای پاک‌کردن آرایش چشم، از مواد پاک‌کننده آرایش که ویژه چشم است، استفاده کنید. حتما از میکاپ ریمور ( شیرپاک کن) های استاندارد استفاده کنید. در صورت دوفازی بودن محلول، آن را تکان دهید و روی یک توپک پنبه ای بریزید. به ملایمت روی چشم بسته قرار داده و چند ثانیه صبر کرده و سپس پاک کنید.

بسیار مهم است که مواد ریمل، پوست پلک یا جاهای دیگر صورت را تیره نکند.

. اگر بعد از آرایش دیدید که نقطه‌ای از پوست تیره شده‌ است؛ وقتی هنوز خیس است اقدام به پاک کردن آن نکنید بلکه صبر کنید تا خشک شود و بعد خیلی آرام با یک گوش‌ پاک کن تیرگی را پاک کنید و در نهایت اگر لازم بود با انگشت آرایش را یک دست کنید.

 پاک کردن ریمل 

 نکات ضروری ریمل 

۱. استفاده روزانه ریمل های ضدآب سنگین هستند و پس از مدتی مژه را خشک کرده و به مرور زمان باعث ریزش آن می شوند.
۲. موقعیت های خاص برای موقعیت هایی مثل عروسی، مهمانی وغیره از ریمل هایی استفاده کنید که دو خاصیت دارد، مثلا هم حجم دهنده هستند و هم بلند کننده.
۳. در تابستان و تفریح رفتن ریمل های رنگی بهترین گزینه برای زمانی هستند که به اصطلاح می خواهی خوش بگذرانی، زیرا کمی شادی و شیطنت را به چهره اضافه می‌کنند. سبز تیره، بنفش و حتی آبی پیشنهاد خوبی است.

ریمل های تقلبی و عوارض آن

این روزها هنگامی که به مغازه های لوازم آرایشی وارد می شویم انواع محصولات آرایشی با برندهای مختلف به چشم می خورند. تنها با اکتفا به ظاهر محصول و یا فروشگاه نمی توان از کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. استفاده از محصولات تقلبی می تواند عوارض جدی و گاه غیر قابل جبرانی را برای شما به همراه داشته باشد.

 محصولات آرایشی پرکاربرد و خطر آفرین در صورت عدم انتخاب صحیح ریمل ها هستند این محصولات از نظر شکل ساختاری به دو صورت پایه آبی و روغنی در فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی ایران وجود دارند.

ریمل هایی که پایه اصلی آنها روغن است در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند و خشک شدن آنها روی مژه ها به مدت طولانی صورت می گیرد لذا موجب ریزش مژه ها می شود. ریمل هایی که پایه اصلی آنها آب است دقیقاً برخلاف ریمل های روغنی هستند.

همچنین بخوانید : سلامت چشم

هیچ ارزانی بی حکمت نیست. برای تشخیص ریمل تقلبی از اصل، قیمت ریمل اصل را از چند جای مختلف بگیرید. اگر یکی از فروشگاه ها این ریمل را به شما خیلی ارزان تر فروخت، شک نکنید که تقلبی است. البته ممکن است گاهی ریمل تقلبی را با قیمت اصل، به عنوان ریمل اصلی به شما بفروشند.

 اطمینان به تسترهایی فروشنده 

یکی دیگر از روشهای تشخیص لوازم آرایش اصلی از تقلبی میتواند تست محصول روی پوست خود باشد که البته این کار تنها زمانی مفید است که اولا چنانچه قرار است کرم پودری را تست کنیم مقداری از همان تیوپ را بر روی پوست بازو اندازه یک سکه بگذارید و مدت بیست و چهار ساعت صبر نماییم و ضمن اطمینان از اینکه آلرژی بوجود نیاید از ماندگاری محصول اطمینان حاصل گردد.

بعضی به اشتباه از این روش در مغازه استفاده میشود به طوری که با تست جذب و پوشش دهی آن را بسنجند اما این کار اصلا لازم نیست زیرا تنها کپی های خیلی بد را میشود شناسایی کرد که از روی ظاهر بیرونی هم مشخص است . و در آخر اینکه ممکن است فروشنده از یک محصول اصلی به عنوان تستر استفاده نماید اما محصول خریداری شده کپی باشد.

 اطمینان به تسترهایی فروشنده 

 دقت به بافت مواد، رنگ و بو

این را میتوان مهمترین و جامع ترین اصل در شناخت محصولات آرایشی دانست که البته نیاز به کمی تجربه کسب کردن و بررسی محصولات اصل دارد اما به طور کلی قواعد مختصر و ساده است . تمام محصولات آرایشی ، ریمل،رژ لب ، کرم پودر،پنکیک و غیره باید داری بافت یکدست و منسجم باشند به طوری که تمام ذرات و محتویات و مواد تشکیل دهنده دارای ذرات یک اندازه و یک رنگ باشند تنها تعداد محدودی از محصولات به واسطه ماهیت خود میتوانند از این اصل خارج باشند(مانند: بعضی سایه ها و یا رژ گونه ها رنگی که در آنها چند رنگ به کار رفته ).توجه کنید.

محصولات اوریجینال هرگز بوی بد ،تند و زننده ای ندارند مگر اینکه مدتها از تاریخ مصرف آنها گذشته باشد.همچنین در نظر داشته باشید محصولات اصلی دارای بافت سبکی هستند و هرگز بر روی پوست در زمان کوتاهی حداقل شش ساعت تغییر رنگ نمیدهند یا به اصلاح نمی ماسند و یا محصولاتی چون ریمل ،خط چشم و سایه ها بخاطر انسجام مواد به خودی خود نمی ریزند و پخش نمیشوند.

قیمت و تخفیفات

آنچه را که باید بدانیم این است که محصولات آرایشی اصلی دارای قیمت مصوب و نسبتا بالایی هستند و هر قدر برند لوکس و لاکچری تر باشد قیمت به مراتب بالاتر هم میرود. لوازم آرایش اصلی حکم دلار و یورو را دارند و فروشنده هرگز قادر نیست که به قیمت قابل توجهی پایین تر و یا با تخفیف های نجومی آنها را عرضه کند و هر زمان با چنین تخفیفاتی نسبت به فروشندگان دیگر مواجه شدید شک کنید.

تنها در یک زمان آن هم تا حدی تخفیف توجیه پذیر است همانطور که میدانیم محصولات آرایشی دارای تاریخ انقضا بین دو تا سه سال هستند و در مواقعی که کمتر از یک سال اعتبار مصرف کالا باقی مانده باشد ممکن است فروشگاهی چنین طرحی را در فروش اعمال کند. هرگز به ادعا هایی از قبیل تغییر شغل و یا اینکه خود مستقیم وارد کرده ام گوش ندهید.و همواره پارامتر قیمت را جزو روشهای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی مدنظر بگیرید.

بارکدها و لیبل ها

یکی از معتبر ترین راههای کنترل محصولات آرایشی بررسی و اطمینان از اصالت کدها و لیبل های موجود بر روی کالا و بسته بندی آن میباشد اولین پارامتر بارکدی است که تولید کننده بر روی کالا و یا وکیوم آن درج میکند این بارکد که به شکل خطوط عمودی موازی با هم تشکیل شده و در زیر آن ارقامی نوشته شده به چهار کد مختلف اشاره دارد که از چپ به راست عبارتند ازکشور سازنده و شرکت سازنده و کد منحصر محصول و کد کنترل .

نوع دیگر بار کد موسوم به QR هستند که متشکل از یکسری پیکسل های مربعی شکل سیاه رنگ است که مربع بزرگتری را تشکیل میدهند این نوع بارکدها می توانند اطلاعات بیشتری را از نوع اول در خود جای دهند. برای خواندن بار کدها طریق و ابزارهای گوناگون موجود است که هر یک میتوانند به منظور خاصی استفاده گردند شما میتوانید از نرم افزارهای و اپلیکیشن ها بار کد خوان بر روی گوشی خود استفاده نمایید و با اسکن بارکد به وسیله دوربین موبایل خود به اطلاعات ثبت شده در آن دست یابید.

بارکدها و لیبل ها

 دقت به کیفیت چاپ و بسته بندی 

یکی از ساده ترین روشهای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی جهت شناسایی کپی درجه سه و چهار دقت به کیفیت چاپ روی خود کالا و بسته بندی است . از آنجا که کپی کارها درجه سه و چهار امکان دسترسی به دستگاه های مدرن چاپ را ندارند نوشته ها مخصوصا اگر با فونت ریز باشد نا خوانا و غیر واضخ و یا در هم ادغام شده است در پاره ای از موارد اقدام به چاپ نوشته با فونت دیگر و بزرگتری میکنند.

همچنین بخوانید : کاشت مژه

 علاوه بر آن ممکن است دچار غلت املایی هم گردند رنگ تصاویر و پس زمینه بسته بندی اکثر مواقع تغییر کرده و از شفافیت برخوردار نیست . به پوکه محصول هم دقت کنید عمدتا کپی ها از جنس پلاستیک نامرغوبی استفاده کرده و قالبهای آنها در سطح پوکه ایجاد نا همواری های را به جا میگذارند. درب ها بر روی پوکه ها چفت نمی شوند و هوا به داخل نفوذ میکند و در محصولاتی چون ریمل به کیفیت برس و فرچه ها نگاه کنید زمانی که فرچه را از پوکه خارج میسازید باید کاملا جذب باشد اما به راحتی نیز خارج گردد و صدای مانند باز کردن درب بطری چوب پمبه ای را بدهد.

کاملا واضح و معلوم است که از روی محصولات برندهای مشهور لوازم آرایشی،و ریمل ها نسخه های کپی و تقلبی هم تولید می شود و مشتری های ناآگاه بدون اطلاع از این امر، آنها را خریداری کرده و سلامت پوست خود را به خطر می اندازند.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام