قانون ۱۰ ۹۰

حالت شب

قانون ۱۰ ۹۰ ، این قانون میتواند زندگی را برایتان تغییر دهد، یا حداقل عکس العمل شما را نسبت به موقعیت ها تغییر دهد.این چه قانونی است؟ ۱۰ درصد زندگی چیزیست که بر شما اتفاق می افتد و ۹۰ درصد زندگی آن چیزی است که شما تصمیم میگیرید چطور عکس العمل نشان دهید.برای اشنایی بیشتر با این قوانین با فارسی خوان همراه باشید.

ما نمیتوانیم جلوی خرابی ماشین را بگیریم یا هواپیما تأخیر دارد و تمام برنامه ها یمان بهم میریزد و یا وقتی یک راننده وسط ترافیک جلوی ما می پیچد. ما بر این ۱۰درصد است که هیچ کنترلی نداریم،۹۰ درصد بقیه متفاوت است شما هستید که آن ۹۰ درصد را مشخص میکنید.
چگونه؟ با عکس العمل خودتان، یا نوع برخودتان با مسائل – شما کنترلی بر چراغ قرمز ندارید، گرچه عکس العمل خود را میتوانید در کنترل خود داشته باشید. اجازه ندهید کنترل زندگیتان در دست دیگران باشد. شما هستید که نوع برخوردتان را کنترل میکنید.

شما مشغول صرف صبحانه با افراد خانواده هستید و ناگهان دست دخترتان به لیوان چای خورده و تمامی آن بر روی پیراهن شما میریزد. شما اینجا هیچ کنترلی بر آنچه رخ داده ندارید. اتقاقی که بعداً می افتد بستگی کامل به نوع برخورد شما با مسأ له ( عکس العمل شما ) دارد.شما با عصبانیت شروع به پرخاش به دخترتان میکنید و او هم ناراحت و گریان میز صبحانه را ترک میکند. حتی شما ناراحتی خودتان را به سر همسرتان خالی میکنید و او را مقصر می بینید که چرا لیوان چای را لب میز گذاشته بوده است!

بد رفتاری

با سرعت به اتاق خواب رفته و پیراهن را عوض کرده و بر میگردید ولی اکنون دختر شما که با آن شرایط میز صبحانه را ترک کرده بود، برای سرویس مدرسه نتوانسته آماده شود وهمسرتان هم که عجله دارد و شما هستید که با دلخوری و عصبانیت می باید دخترتان را به مدرسه ببرید در راه از سرعت مجاز بعلت عجله تجاوز کرده و یک جریمه هم میشوید.

حالا با یک ربع ساعت تأ خیر به مدرسه دخترتان رسیده ولی او که هنوز دلخور است بدون خداحافظی در را باز کرده و راهش را کشیده و با شانه های افتاده بطرف مدرسه میرود. حالابا ۲۰ دقیقه تاخیر به سر کار تان میرسید. تازه متوجه میشوید که در این گیرو دار کیف کارتان را هم در منزل جا گذاشته اید.

روز شما خیلی بد شروع شد و بطوریکه پیش رفته بدتر هم شده و حالا شما منتظرید تا زودتر بتوانید به خانه برگردید. وقتی بر میگردید، با فاصله نا مطلوب بین خود و همسر و دخترتان که از صبح تا به حال از دست شما ناراحت بوده اند، روبرو میشوید.

 

قانون ۱۰ ۹۰ ۱) به شما کمک میکند اهداف بزرگتان را بدست آورید

همه ی ما رویاهایی برای بدست آوردن داریم. رویاهایی که وقتی چشمانمان را می بندیم و به آنها می اندیشیم ، وقتی خودمان را میبینیم که به خواسته مان رسیدیم، لبخندی بر لبانمان می نشیند. رویای شما شاید راه اندازی یک کسب و کار باشد، ترفیع گرفتن در شرکت، فروش بیشتر، خرید خانه، قبولی در دانشگاه و هرچیز دیگری که باشد، یک مشکل به صورت مشترک در بین همه ما وجود دارد : زمان کافی برای انجام آن نداریم.

مشکل از جایی شروع می شود که همین که میخواهیم شروع کنیم در مسیر اهدافمان فعالیت کنیم، انواع فعالیت های جانبی شروع می شوند که اجازه نمیدهند ۱۰۰% بر روی کارمان تمرکز کنیم، از چک کردن انواع ایمیل های بی محتوا تا چک کردن شبکه های اجتماعی و خرابی خودرو و غیره، مسائل دیگری که وقت و تمرکز را از ما میگیرد.مهم نیست چقدر سرتان شلوغ باشد، شما میتوانید رویایتان را بدست آورید اگر بخواهید برای این منظور یا اهداف مشخصی دارید یا سیستم دارید در هر صورت یک برنامه برای بدست آوردنش باید داشته باشید.

موفقیت

رابین نام آنرا قانون ۱۰ ۹۰ گذاشته و درباره آن میگویید: من توانستم به کمک این قانون کسب و کارم را راه اندازی کنم، بعدها که به کمک قانون ۱۰ ۹۰ توانستم فروش مدیران فروش شرکتم را ۵ برابر کنم واقعا به قدرت آن پی بردم اگر این برنامه برای یک مجموعه با انواع تیپ افراد کار کرده مطمئنا برای شما نیز موثر خواهد بود.

بنابراین اگر دانشجو هستید و میخواهید معدل این ترم تان بالای ۱۷ باشد، فروشنده هستید و میخواهید این فصل فروشتان را ۵ برابر کنید، علاقه مند هستید کسب و کارتان را راه اندازی کنید و … میتوانید از قانون ۱۰ ۹۰  استفاده کنید و هرآنچه را که رویایتان است، بدست آورید.
استفاده از این قانون به شما کمک میکند تمرکزتان حداکثر شود و زمانی که شروع به فعالیت میکنید کاملا متمرکز بر کارتان باشید و راندمان کاری تان به بیش از ۱۰۰% افزایش پیدا کند.

هر زمانی که تصمیمتان را گرفتید از قانون ۱۰ ۹۰پیروی کنید، ۹۰ روز (۳ ماه – ۱ فصل) را مشخص میکنید بر روی تقویم، سپس هر روزی اولین ۹۰ دقیقه اول روزتان یا ۹۰ دقیقه شروع کارتان را به مهم ترین هدفی (فقط ۱ هدف میتوانید مهم ترین باشد) اختصاص میدهید و در جهت انجام آن فعالیت میکنید.

همچنین بخوانید : مثل یک ثروتمند زندگی کن

یعنی فقط ۹۰ دقیقه، تلفن همراهتان را در حالت بی صدا قرار دهید، از باز کردن ایمیل ها خودداری کنید، از صحبت کردن های بی جهت برای گذران وقت با همکاران و دوستان اجتناب کنید و مطمئن و شوید ۱۰۰% متمرکز بر هدفتان هستید.

سپس، هرآنچه که هدفتان باشد، خواسته تان باشد و یا ایده اصلی تان باشد که در جهت آن میخواهید فعالیت کنید، به مدت ۱ ساعت و نیم بر روی آن متمرکز باشید. این کار را به مدت ۳ ماه هر روز انجام دهید (شاید عجیب باشد، اما فوق العاده کاربردی و ساده تر از چیزی است که تصور میکنید) تا تاثیرات شگفت انگیز آنرا ببینید.

قانون ده نود ۲) زندگی بهتر

مهربانی

به نظر می رسد که با به کار گرفتن این قانون بتوانیم از بسیاری مشکلات و تنشهایی که هنگام رخ دادن اتفاقات ناگهانی و غیر منتظره پیش میآید جلوگیری کنیم و با تغییر نگرش و موضع گیری مثبت بتوانیم براحتی از کنارش بگذریم استفن کاوی یا استفن کوک نویسنده آمریکایی در مورد اصل ۱۰ ۹۰  و استفاده از آن برای ایجاد موفقیت در زندگی می گوید : این اصل، زندگی شما را دگرگون خواهد کرد (یا حداقل، روش شما را در عکس‌العمل به مسائل متحول خواهد کرد)

اگر کسی راجع به شما کلام منفی بر زبان آورد، مثل اسفنج که آب را بخود میگیرد نباشید ، این شما هستید که نباید اجازه دهید کلام منفی شمارا تحت تأثیرقرار دهد, بدرستی برخورد کنید تا روزتان خراب نشود و بدانید که یک عکس العمل غلط میتواند باعث شود تا یک دوست را از دست بدهید، از کار اخراج شوید، یا تمام وجودتان را استرس پر کند و هزار و یک درد جسمی و روحی پیدا کنید.حالابا خودفکر کنید دفعه آینده که یک راننده در ترافیک جلوی شما پیچید شما چطور بر خورد میکنید؟

آیا کنترل اعصابتان را از دست میدهید؟ آیا با آن راننده کورس میدهید؟ فشار خونتان بالا میرود؟چه اهمیتی دارد که شما ۱۰ ثانیه دیربرسید؟مثلا به شما گفته میشود که از کار بر کنار شدید، چرا خواب و خوراکتان را از دست بدهید؟چرا اعصابتان را خرد کنید؟همه چیز درست میشود. فقط اگر تمام انرژی خود را در جهت جستجوی شغل دیگری بکار ببرید. هواپیما تأ خیر دارد، شما دیر میرسید. چرا ناراحتی را بر سر مهماندار خالی میکنید؟
هر کاری که ما میکنیم، هر چه میگوئیم و حتی هر چه فکر میکنیم مثل بومرنگ است که به خود ما بر میگردد. بیاموزیم که اول لازم است دهنده باشیم , شاید دستمان خالی بماند، ولی قلب ما سر شار از محبت و عشق خواهد بود.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام