نقاط مناسب بدن برای عطر زدن

حالت شب

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن

عطرها از بخش‌های مختلف مواد طبیعی و مصنوعی مانند مواد گیاهی و یا جانوری تشکیل شده‌اند. در بخش گیاهی گل، برگ، تنه، ریشه، ساقه، میوه، دانه و … می‌باشند. از گیاهانی که در صنعت عطرسازی کاربرد فراوانی دارند می‌توان به ترنج (برگاموت)، هل، سدر، یاسمن، زنبق زرد نام برد. گیاهانی که بیشترین اهمیت را در عطرسازی دارند با توجه به قسمتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل روغن طبیعی رز، عصاره یاسمن و گل‌های پرتقال اشاره کرد.با فارسی خوان همراه باشید تا به بررسی نکات اساسی در این مورد بپردازیم.

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن ۱) روش صحیح عطر زدن برای ماندگاری بیشتر

عطرهای طبیعی به عطرهایی گفته می‌شود که حاصل تغییر و تحول مواد کاملاً طبیعی هستند. برای مثال عطر گل محمدی که همان گلاب خودمان است یا عطر گل یاس و دیگر عطرهایی که از تغلیظ عصاره گل‌های مختلف به دست می‌آیند.و می توان برای تست کردن عطرها در نقاط نبض دار بدن استفاده نمود.

روش صحیح عطر زدن برای ماندگای بیشتر-امتحان کنید

روش صحیح عطر زدن برای ماندگاری بیشتر – امتحان کنید

اگر با زدن عطر روی پوستتان راحت هستید، آن را امتحان کنید. مقدار کمی روی مچ دست یا پشت گردن و گوشهایتان معمولا کافی است.اما اگر ماجراجویی بیشتری می خواهید و دوست دارید قسمت های دیگر بدنتان را امتحان کنید، پشت زانوها، و کمرتان نیز جاهای خوبی هستند.

روش صحیح عطر زدن برای ماندگاری بیشتر – عطر زدن روی مو

موها نیز یک جایگزین عالی دیگر به جای پوست است. نوع پوست بر بوی عطر تأثیر می گذارد و برای هر پوستی باید عطر مناسب را انتخاب کرد. عطر را از فاصله روی سمپل‌های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می‌آید.

همچنین بخوانید : راز ماندگاری عطر

روش صحیح عطر زدن برای ماندگاری بیشتر  –  عطر بر پوست های چرب بهتر وزمان بیشتر می ماند

عطر بر پوست های چرب بهتر و در مدت زمان بیشتر می ماند.مصرف عطر می تواند موجب بروز حساسیت در افراد شود و یک درصد از افرادی که از عطر استفاده می کنند احتمال بروز درماتیت پوستی زیاد است. عطر را باید در نقاط نبض دار بدن استفاده شود به دلیل اینکه در این نقاط جریان خون قوی و پوست گـرم تر از دیگر نقاط است و بوی عطر بهتر احساس می شود که می توان به مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه و گـردن اشاره کرد.

روش صحیح عطر زدن برای ماندگاری بیشتر ۴) برای ماندگاری بیشتر عطر

قبل از عطر زدن، حمام کنید. پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می کند. پس اگر شب حمام می کنید بدانید که اگر عطر بزنید به اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوست تان خشک می شود.در نقاطی که ضربان وجود دارد، لوسیون بمالید. نقاط ضربان دار پشت مچ، خمیدگی آرنج، پشت گردن، پشت زانوها و پشت مچ پا هستند.عطر را روی نقاط ضربان دار اسپری کنید.

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن ۲) چگونه یک عطر خوب را انتخاب کنیم

 قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر‌های خنک برای روز‌های گرم بهار و تابستان و عطر‌های گرم و تند برای روز‌های سرد پاییز و زمستان مناسب می‌باشد.اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن‌های طبیعی پوست نیز عکس العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدنتان بهتر تشخیص می‌دهید.

همچنین بخوانید : راز ماندگاری عطر

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن ۳) عطرها را کجا نگه داریم

مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می‌کنید، می‌تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد،به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان‌هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می‌تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان‌هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.اگر می‌خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می‌تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن-فواید عطر زدن از نظر اسلام

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن ۴) فواید عطر زدن از نظر اسلام

استفاده از عطر آدب و قوانین خاص خود را دارد. شما باید هر عطر را برای مکان خود استفاده کنید. مثلا عطر تندی که برای عروسی استفاده می کنید را نباید سر کار بزنید. همچنین فقط از عطر برای لباس استفاده نکنید.

۱-عمل به سنّت پیامبر
۲- زیاد شدن رزق و روزی
۳- زیاد شدن علم و کامل شدن عقل
۴- اکرام ملایکه نویسندگان اعمال
۵-احترام کسانی که نزدیک اویند
۶-تعظیم و آماده شدن برای نماز
۷-تعظیم و احترام روز جمعه
۸- تعظیم و احترام مسجد
۹- سد باب غیبت، چه بسا به جهت بدی بوی کسی از او غیبت کنند.
۱۰- دریافت حسنات که برای اصل این عمل مقرر است.

نقاط مناسب بدن برای عطر زدن ۵) عوارض منع مصرف عطر از نظر اسلام

زنان به شدّت از عطر زدن نهی شده است و رسول خدا (ص) سخنان قابل توجّهی در این زمینه دارند.
۱- زناکار است، زنی که خود را خوشبو کند و بر مردانی بگذرد که بویش را می‌شنوند.
۲-آن زن که برای کسی جز شوهر، خویشتن را معطر می‌سازد، مایه‌ی آتش و ننگ است.
۳- هر زنی که خود را برای غیر شوهرش خوشبو کند، خداوند نماز او را قبول نمی‌کند.
۴-برای مردان بهترین عطر آنست که بویش آشکار و رنگش پنهان باشد و برای زن بهترین عطر آن است که رنگش عیان و بویش پنهان باشد.

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بزنید. بهترین مکان‌ها برای عطر، نبض‌ها هستند، از این رو که گرم‌ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می‌کنند. بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام