چگونه مثل یک بانو صحبت کنیم

حالت شب

چگونه مثل یک بانو صحبت کنیم

 متانت و وقار، از خصوصیات بسیار ارزنده یک بانو است.همه ی ما در جمع یا مهمانی با خانمی مواجه شده ایم که همه را مجذوب خود کرده و اطرافیان مداوم از شخصیت و متانت او تعریف کرده اند. همه تجربه این را دارند که صحبت میکنند اما کسی به آنها گوش نمیدهد. صدای شما مهمترین بخش برقراری ارتباط شما با دیگران است ؛کلمات،نوع صحبت،زبان بدن، نحوه ی رفتار و نوع پوشش شما از مهم ترین اصول برقراری ارتباط هستند.برای این که مثل یک بانو صحبت کنیم باید از عادت هایی که باعث رنجش و دوری دیگران از ما میشود فاصله بگیریم. و در عوض به رفتارها و چیزهای بهتری عادت کنیم

چگونه مثل یک بانو صحبت کنیم ۱) ترک عادت های بد

انسان همان‌طور که به انجام کارهای خوب و مفید عادت می‌کند به همان صورت هم رفتارهای بد را هم یاد می گیرد و به آن‌ها عادت می‌کند. شاید افراد زیادی را دیده باشید که به جویدن ناخن‌های دست خود عادت دارند. هیچ‌کس دوست ندارد که در یک مهمانی ناخن‌های خود را بجود، ولی به انجام این کار عادت دارد و این کار را ارادی انجام نمی‌دهد. در حین صحبت و مواجه با دیگران نیز عادت های بدی وجود دارد که اگر میخواهید به عنوان یک بانو همه جا از شما صحبت شود باید آنها را ترک کنید.

غیبت

ترک عادت های بد ۱) غیبت

غیبت این است که در نبود کسى که عیب و عملش پوشیده است حرفی بزنید که اگر بشنود ناراحت میشود.هیچکس صحبت و ارتباط با کسی را که بداند چند ساعت بعد از او غیبت میکند را دوست ندارد.یک بانوی اصیل هرگز از دیگران بدگویی نمیکند. برای ترک این عادت کافیست بگویید نه و در آن شرکت نکنید یا می‌توانید از نظرات خوب، کلمات تشویق‌آمیز یا تحسین و تمجید برای خنثی کردن غیبت استفاده کنید. برای مثال در مقابل گفتن خصوصیات بد یک فرد شما در مورد ویژگی های خوب او صحبت کنید.

ترک عادت های بد ۲) قضاوت

برای بیشتر افراد سخت و خسته کننده است که به صحبت در مورد قضاوت دیگران گوش کنند چرا که میدانند خودشان هم ممکن است توسط همین فرد قضاوت شوند.اولین کاری که یک بانو باید انجام دهد این است که طبیعت تفکر را بفهمد. تفکر آزار دهنده منجر به عادت بد قضاوت مردم می شود، در نتیجه ممکن است با ادامه این کار دوستان خود را از دست بدهید. سعی کنید این واقعیت را بفهمید که انسان کاملی نیستید.همه ما انسانها در روی یک سیاره زندگی می کنیم و از اکسیژن تنفس می کنیم و ساختار بدنی همه ما یکسان است؛ تفاوت اصلی بین همه ما انسانها به درون ما بر می گردد. اگر این واقعیت را بپذیرید می توانید خود را متقاعد کنید که قضاوت کردن دیگران کاری بس زشت و ناپسند است.

منفی گرایی

ترک عادت های بد ۳) منفی گرایی

افراد منفی گرا به‌ندرت در انتظار نتایج خوب هستند و همیشه تصور می‌کنند همه چیز قرار است به بدترین شکل به پایان برسد. افراد منفی گرا مثل زالو تمام انرژی‌تان را هم می‌مکند، آنها نمی‌توانند هیچ انرژی مثبتی تولید کنند و در عوض انرژی، وقت و توجه‌تان را جذب می‌کنند تا شما را هم در گرداب منفی‌گرایی گرفتار کنند. هچیکس تحمل شنیدن صحبت های یک انسان منفی باف را ندارد آنچه که  شما را به یک بانوی تمام عیار تبدیل میکند دیدن جنبه ها و نکات مثبت و صحبت کردن از آنهاست.

ترک عادت های بد ۴) شکایت کردن

یک بانوی موفق و خوش صحبت هرگز در حین صحبت گله و شکایت نمیکند به دنبال عذر و بهانه نمیگردد و مسولیت زندگی خود را بر عهده میگیرد. پذیرفتن مسئولیت کامل زندگی، یعنی مطلع بودن از اینکه هر اتفاقی که می افتد شما خود خالق آن هستید. بنابراین یک گام ساده برای موفق شدن این است که گله و شکایت از دیگران و مقصر شمردن آنها را کنار بگذارید و مسئولیت کامل زندگی را بر عهده بگیرید. این پیش نیاز خلق یک بانوی تمام عیار است.

ترک عادت های بد ۵) اغراق و داستان بافی

داستان بافی، توضیح بیش از حد یا همان یک کلاغ چهل کلاغ کردن در نهایت تبدیل به دروغ میشود.فرد دروغگو هیج جا و نزد هیچکس اعتبار ندارد و به مرور تمام اطرافیان از او فاصله میگیرند. در صحبت های خود از حقیقت فاصله نگیرید و برای جذب مخاطب از شیوه ی داستنان پردازی و بزرگ نمایی فاصله بگیرید.

ترک عادت های بد ۶) تعصب و عقیده بی دلیل

وقتی شما به حرف های کسی که بی منطق و با تعصب شدید از مسله ای دفاع میکند مثل این است که به باد گوش میدهید، پرسروصدا اما توخالی. شنیدن صحبت های کسی که در نظراتش سرددرگم است و بدون دلیل از آنها دفاع میکند واقعا سخت است.

چگونه مثل یک بانو صحبت کنیم ۲) عادت های خوب و قدرتمند

سه ویژگی برای یک بانو  وجود دارد که داشتن آنها بیان گر اصالت ،شخصیت و قدرتمندی کلام اوست.

بانوی قدرتمند

عادت های خوب و قدرتمند ۱) صداقت

انسان  صادق دارای خودآگاهی و عزت نفس است و کمبودی ندارد که بخواهد برای برطرف کردن آن جلب توجه کند. فرد صادق از «خود واقعی»اش راضی است و نیازی به نقش بازی کردن ندارد.یک بانوی اصیل هر چیزی را آن گونه که هست بیان میکند.

عادت های خوب و قدرتمند ۲) اصالت

خودتان باشید.بانوی اصیل اهل فریب دادن نیست،به تعهداتش پایبند است و متواضع و یکسان با همه رفتار میکند یا به عبارتی شخصیتش را برپایه درستی ساخته است.

عادت های خوب و قدرتمند ۳) به حرف خودت عمل کن

کسی باش که مردم میتوانند به ان اعتماد کنند و قبل از به زبان آوردن هر نصیحتی دقت کن که آیا خودت آن را انجام میدهی یا نه یا به عبارت دیگر هیچوقت شعار نده.

چگونه مثل یک بانو صحبت کنیم ۳) چند نکته ی کوتاه و مهم

اگر میخواهید  دیگران همیشه به صحبت های شما گوش کنند باید با صدایی آرام عمیق و با قدرت صحبت کنید.از یکنواختی پرهیز کنید گاهی با هیجان گاهی با آرامش نظر دیگران را جلب کنید و در بین صحبت ها یک سکوت کوتاه داشته باشید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام