کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند

کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند

حالت شب

انسانها همواره در طول زمان در حال رشد کردن هستند اما گاهی این سوال در ذهن انسان بوجود می آید که کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند و علت رشد نکردن آنها چیست؟ تیم فارسی خوان مطلب امروز خود را به این موضوع اختصاص داده است تا بدانیم که کدام از اعضا بدن رشد نمیکند و اطلاعات بیشتری نسبت به اعضا بدن خود داشته باشیم.

کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند

زمانی که یک نطفه در رحم مادر بوجود می آید در واقع در همان زمان شروع به رشد کردن میکند.

کم کم و آهسته این رشد بیشتر و کاملتر میشود تا به یک نوزاد تبدیل شود و بعد از تولد و خارج شدن از رحم مادر برای بار دیگر شروع به رشد میکند. اما، این شروع با آب، هوا و غذا میباشد. تا زمانی که وقت بلوغ آن نوزاد برسد، رشدش ادامه خواهد داشت.

اما بعد از بلوغ چه اتفاقی برای بدن می افتد که تقریبا ظاهر شخص به طور یکسانی باقی میماند و تغیر نمیکند یا اینکه باز هم این رشد ادامه دارد و همواره انسان در حال رشد کردن است؟؟؟؟؟؟ و یا کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند ؟؟؟؟؟

برای پاسخ دادن به این سوالات باید به این نکته توجه کنیم که تمامی اعضای بدن هماهنگ با یکدیگر رشد نمیکنند، بعضی از آنها تا زمان مشخصی رشد خواهند کرد و پس از آن زمان دیگر رشدی نخواهند کرد. اما اعضا دیگری وجود دارند که تا زمان مرگ هم رشد خواهند کرد و هیچگاه رشد آنان متوقف نمیشود.

کدام از اعضای بدن رشد نمیکند

تمام اعضای بدن همواره در حال رشد کردن هستند و بزرگ میشوند و حتی تا زمان مرگ این رشد ادامه داردو گاهی برای بعضی از اعضا رشد تند و سریعی وجود دارد و گاهی اعضای دیگر آهسته و پیوسته رشد میکنند.

دو عضو مهم که از اعضای بدن رشد نمیکند. عبارتند از:

  1. چشم
  2. دندان

چشم از اعضای که رشد نمیکند

کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند ؟؟؟؟؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است. زمانی که نوزادی متولد میشود بعد از شنیدن صدای گریه نوزاد همه ی افراد خانواده منتظر باز کردن چشمهایش هستند تا ببینند که چه چشمی دارد و رنگ و شکل و زیبایی آن چگونه است. از همان زمان که نوزاد چشم باز میکند در واقع رشدش متوقف میشود و سایز چشمش در همان اندازه باقی میماند.

همچنین بخوانید : اطلاعات درمورد اعضای بدن

بله، چشم انسان از اعضای است که در زمان رشد سایر اعضا رشد آنچنانی نخواهد داشت و در واقع رشد نمیکند و همانگونه که در زمان تولد بوده است باقی میماند. چشم انسان ریشه در جمجه انسان دارد و اگر این رشد متناسب با زمان رشد کند مشکلات فراوانی برای فرد به وجود می آورد.

مهم ترین مشکلات رشد چشم:

  • جا نشدن در جمجمه
  • بد شکل شدن صورت
  • کج شدن جمجمه
  • تغیر رگ ها و رنگهای چشم و صورت
  • ظاهری نامتناسب با سایر اعضا صورت
  • رشد بی رویه و بزرگ شدن بیش از حد
  • از بین بردن جمجه

دندان از اعضای بدن که رشد نمیکند

کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند ؟؟؟؟؟؟

این سوالی است که مسلما برای یک بار هم که شده است به ذهن شما آمده است که برای آن پاسخ های متفاوتی را بیان کرده اید تا بتوانید خود را قانع کنید و پاسخی مطمئن به سوال خود بدهید. اما باید بدانید که، بعد از چشم، دندانها نیز عضو دیگری از اعضا بدن هستند که رشد نمیکند.

کدامیک از اعضای بدن رشد نمیکند

در زمان تولد کودک هیچگونه دندانی در درون دهان او وجود ندارد. اما باید بدانید که ریشه همان دندانها نهفته در درون جمجه و لثه کودک میباشد، که پس از گذشت زمان معینی اولین دندانهای شیری شروع به رشد خواهند کرد و بعد از رشد همین دندانهای شیری در سن ۶ الی ۷ شروع به افتادن میکنند و دندانهای دائمی رشد میکنند.

اما پس از رشد این دندانها و کامل شدن آنها دیگر این دندانها رشد نخواهند کرد و ثابت باقی میمانند.

پیشنهاد فارسی خوان

پیشنهاد فارسی خوان

مراقبتهای دندان را جدی بگیرید زیرا، دندانها نمیتوانند خود را ترمیم کنند.

هرکدام جای خود را در جمجه ای که از قبل مکان آنها مشخص شده است میگیرند و تا زمان مرگ ریشه آنها باقی خواهد ماند، مگر اینکه مورد آسیب خود انسان قرار گیرند و با انجام ندادن مراقبتهای صحیح باعث مراجعه به دندانپزشکی و کشیدن آنها شوند. در واقع دندان تنها عضوی است که نمیتواند در بدن خود را ترمیم کند و در زمان آسیب دیدن رشدی نخواهد کرد و از بین میرود.

زمان رشد دندانهای شیری

            سن (ماه)                    دندان ها
            ۶-۸                دو ثنایای میانی پایینی
           ۸-۱۲                چهار ثنایای بالایی
           ۱۲-۱۵                دو ثنایای طرفی پایینی
           ۱۲-۱۶                چهار آسیای کوچک
           ۱۶-۲۰                چهار نیش
           ۲۰-۳۰                چهار آسیای بزرگ

زمان رشد دندانهای دائمی

          سن                      دندان ها
        ۶ سالگی              چهار آسیای بزرگ اول
        ۷-۹ سالگی              هشت ثنایا
        ۱۰-۱۲ سالگی              هشت آسیای کوچک
        ۱۲-۱۶ ماهگی              چهار نیش
        ۱۱-۱۲ سالگی              چهار نیش
        ۱۳ساگی              چهار آسیای بزرگ دوم
        ۱۷ سالگی به بعد              چهر آسیای بزرگ سوم (دندان عقل)

تیم فارسی خوان قصد داشته که امروز به میزان اطلاعات عمومی شما بیافزاید و مطلب امروز خود را به این موضوع که کدام از اعضا بدن رشد نمیکند اختصاص داده است. امیدواریم که نهایت استفاده را برده باشید و در بخش نظرات پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام