توسعه ظرفیت اشتغال

۷ روش طلایی کسب درآمد در لرستان را بشناسید

حالت شب

خود بنده اهل لرستان هستم و از نزدیک شاهد ظرفیت اشتغال آن هستم. از آنجا که این فرصت طلایی کارآفرینی را رها شده میبینم قصد دارم مطلبی ارائه دهم تا ۷ روش طلایی کسب درآمد در لرستان را بشناسید و به باور برسید که کسب و کار در استان لرستان سخت نیست. استخدام نیروی کار استان لرستان همیشه یکی از دغدغه های تیم فارسی خوان بوده و میخواهد با معرفی این روش طلایی کسب درآمد لرستان ، زندگی شما را در لرستان طلایی کند، فرصت های توسعه ظرفیت اشتغال را نام ببرد و با اینکار کسب درآمد شما را آسان کند.

روش طلایی کسب درآمد لرستان

استان لرستان سرزمینی خوش آب و هوا با ظرفیتهای بکر طبیعی برای کسب درآمد است.

شاید خیلی ها فکر کنند چون میزان بیکاری جوانان و حجم مهاجرت به پایتخت و شهرهای دیگر در این استان بالاست پس نمیتوان از این ظرفیت های اشتغال خدادادی بهره وری مطلوب را داشت اما ما برآنیم تا در این مقاله روش هایی را معرفی کنیم که با آن، جوانان تحصیلکرده این استان بالاترین درآمدها را داشته باشند تا علاوه بر استخدام نیروی کار در لرستان موجب توسعه کسب و کار و تولید دراین دیار زرخیز شوند.

توسعه ظرفیت اشتغال در لرستان از طریق کشاورزی

عرصه مغفول مانده توسعه ظرفیت اشتغال در استان لرستان که خیلی ها به سادگی از آن گذشته اند، بخش کشاورزی است. صنعت کشاورزی و تولید مواد غذایی یکی از صنایع پربار و درآمد زا در تمام مناطق کره زمین شناخته شده است.

در لرستان به دلیل آب و هوای مناسب کشاورزی یکی از منابع اصلی اقتصاد مردم محسوب می شود.

توسعه ظرفیت اشتغال در لرستان فرصت طلایی کارآفرینی

لرستان ظرفیت باور نکردنی ای برای کشاورزی سنتی و مدرن دارد.

این استان چهارفصل  از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین آن،تولیدات منحصربفردی را روانه بازار غذایی کشور می کند.صیفی جات،انواع میوه و مرکبات، انجیر مرغوب،انار هزار دانه و زعفران نمونه فقط چندین قلم از انواع تولیدات کشاوزی لرستان است که در تمام طول سال کاشت،پرورش و وارد بازار می شود. اما متاسفانه خیلی از اهالی این استان از این ظرفیت مهم درآمد زایی غافل شده و مهاجرت را بر تولید و بازاریابی محصولات کشاورزی ترجیح می دهند.این درحالی است که در دیگر نواحی کشور که آب و هوای مساعدی ندارد و از سفره های زیرزمینی آب محروم است.

مردم با کشت گلخانه ای درآمد های خیلی بالایی از فروش محصولات کشاورزی کسب  و بعضا مازاد نیاز داخلی را به کشورهای دیگر صادر می کنند.

یاد نمودار مقایسه تراکم جمعیت بنگلادش و سیبری افتادم
لرستان ۷/۱ مساحت کشور را به خود اختصاص داده است که در این مساحت ½ جمعیت کشور زندگی می کنند.

متاسفانه کمتر از نیمی از این جمعیت تولیدکننده و بقیه مصرف کننده اند. اگر یک لرستانی به دنبال ایجاد اشتغال و درآمد بالاست باید به ظرفیت های بالقوه این دیار توجه ویژه ای داشته باشد.این ظرفیت عظیم،کشاوری است که چه به صورت سنتی و چه مکانیزه و صنعتی درآمدهای هنگفتی را به استان سرازیر و موجب ایجاد اشتغال پایدار می شود.

روش طلایی کسب و کار در حوزه منابع آب

 لرستان سومین استان پر آب کشور است.

آیا میدانید
لرستان سومین استان پر آب کشورکه ۱۲درصد آبهای کشور در آن جاری است

این منبع بزرگ نیز یکی از ظرفیت های مناسب برای کسب و کار و رشد و توسعه اشتغال در لرستان محسوب میشود. هم اکنون در جهان با بحران آب مواجه ایم. برخی کشورهای پرآب از طریق آب فروشی درآمد های هنگفتی به دست آورده اند.لرستان نیز می تواند از این طریق درآمدزایی داشته باشد

کسب و کار در حوزه منابع آب روش طلایی کسب درآمد لرستان

مشاغلی که مستقیم با آب سروکار دارد و چه در سطوح پایین و چه در سطوح و مقیاس بالا برای استان درآمد می آورد و نیز موجب استخدام نیروی کار در لرستان میشود را در ادامه مفصلا تشریح میکنیم.

 1. پرورش ماهی در قفس
 2. شیلات
 3. تولید بطری های پر از آب معدنی و برندسازی و صادرات در این زمینه
 4. فروش آب به استان های همجوار
 5. سدسازی و بکارگیری نیروی متخصص جهت اشتغال جوانان مستعد

استخدام نیروی کار و توسعه اشتغال پایدار با تولیدات دامی

پرورش دام،طیور و … یکی از ظرفیت های مهم درآمد زایی در تمام کشورهای جهان است.

حقیقت این است که با پیشرفت علم ژنتیک، خیلی از کشورها با دستکاری ژن دام، به تولیدات انبوه در این زمینه رسیده اند اما در ایران به خصوص لرستان با وجود انبوه فراوان مراتع و زیرساخت های پرورش دام،این ظرفیت طبیعی همچنان یکی از روش های فراموش شده استخدام نیروی کار و توسعه اشتغال محسوب می شود.

اهمیت فرآورده های گوشتی

اهمیت فرآورده های گوشتی

از آنجایی که تولیدات و فرآورده های پروتئینی یکی از نیازهای اولیه تغذیه جوامع است

از منابع کسب و کار در لرستان که میتوان با سرمایه گذاری در زمینه ایجاد زیر ساخت های تولیدی به قطب تولید و صادرات تبدیل شد. میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 1. گوشت و فراورده های پروتئینی
 2. شیر و فراورده های لبنی
 3. طیور و فرآورده های مرتبط به آن
 4. صنعت چرم و پوست

استخدام نیروی کار و توسعه اشتغال کسب و کار

لرستان همینک رده ششم تولید دام را دارد اما میتوان این رده را به بالاترین پله های ممکن در کشور رساند.

فرصت طلایی کارآفرینی در صنایع تبدیلی

یک فرصت طلایی کارآفرینی برای توسعه اقتصادی در لرستان، توجه به بخش صنعت تبدیلی است.

لرستان سرشار از معادن سنگ مرغوب است. سنگ های ساختمانی، تزئینی و کاربردی یکی از ظرفیت های مهم این استان است که متاسفانه به دلیل نبود صنعت تبدیل،به صورت خام فروشی از استان خارج میشود. سرمایه گذاری در این بخش، یعنی معدن و تبدیل این ظرفیت به منبع پایداری مثل فرصت طلایی کارآفرینی میماند. زیرا هم برای اشتغال، هم به برند سازی آن کمک می کند و هم از خروج سنگ خام از استان جلوگیری می کند

صنعت بسته بندی نیز یکی از ظرفیت های خوب برای کسب و کار در لرستان است.

متاسفانه عدم وجود زیرساخت های تبدیلی و بسته بندی و برندینگ در لرستان،موجب شده درصد بالایی از تولیدات دامی،کشاورزی و خوراکی این استان فاسد و یا روانه استان های دیگر شود و پس از بسته بندی و برندسازی دوباره به استان جهت مصرف وارد شود.

سالانه بیش از ۹۲ هزار تن انواع حبوبات در لرستان تولید می شود.

فرصت طلایی کارآفرینی در صنایع تبدیلی روش طلایی کسب درآمد لرستان کسب و کار

این حجم از تولید به دلیل خام و فله فروشی نه تنها موجب رونق کسب و کار نمی شود بلکه به دلیل نبود امکانات بسته بندی مناسب،حجم کشت آن کاهش پیدا می کند.کسانی که به دنبال اشتغال و درآمد زایی هستند می توانند با حداقل ترین امکانات و تجهیزات در صنعت بسته بندی و برندینگ حبوبات فرصت طلایی کارآفرینی در لرستان را کسب کنند.

علاوه بر حبوبات، اقلامی که می توان با بسته بندی و فرآوری و صادرات آن کسب و کار خوبی به راه انداخت بدین شرح است:

 1. انجیر و فرآورده های حاصل از آن
 2. انار و فرآورده های حاصل از آن
 3. تولید میوه خشک بسته بندی شده
 4. گردو
 5. بلوط
 6. فرآورده هایی همچون صنعت داروسازی
 7. نان رژیمی
 8. بسکوییت رژیمی
 9. انواع ترشیجات

روش طلایی کسب درآمد گیاهان دارویی

تا یکی دو دهه گذشته هنوز کسی به روش طلایی کسب درآمد از طریق رشد گیاهان دارویی در لرستان توجه آنچنانی نداشت اما طی یکی دو دهه اخیر با اطلاعات کارشناسان مربوطه، گیاهان دارویی لرستان به کشور معرفی شدند. پیش از این گیاهان دارویی لرستان به صورت سنتی جمع آوری و در بین خانواده های لرستانی مصرف می شدند اما این ظرفیت در سالهای اخیر نگاه ویژه یافته و خیلی ها با کاشت و برداشت و بسته بندی آن، درآمدهای خوبی کسب کرده اند.

کسب و کار پر رونق گیاهان دارویی توسعه ظرفیت اشتغال در لرستان

اگر به دنبال درآمد مناسب ،پایدار و شغلی زودبازده هستید پیشنهاد ما صنعت گیاهان دارویی است.

همچنین بخوانید : خواص چای سبز

راه اندازی یک باغچه کوچک از گیاهان دارویی شاید به چنان هزینه و سرمایه ای نیاز نداشته باشد اما مطمئنا درآمد خوبی برای شما می آورد. روش طلایی کسب درآمد درسطح بالاتر راه اندازی کارگاه های بسته بندی و تولید فرآورده های مشتق از گیاهان دارویی،نه تنها درآمد هنگفتی برای استان دارد بلکه موجب اشتغال و بکارگیری افراد بیشتری در این صنعت می شود.

گردشگری و صنعت توریسم روش طلایی کسب درآمد لرستان

طبیعت بکر و هیجان انگیز در کنار تاریخ سراسر پربار لرستان،این دیار را به یکی از قطب های مهم گردشگری کشور تبدیل کرده است. تاریخ مردم شناسی این دیار قدمتی به ادوار باستانی جغرافیای ایران دارد.

لرستان با داشتن ۵هزار اثر تاریخی و طبیعی یکی از پایتخت های گردشگری کشور است.

صنایع دستی منحصربفرد از جمله

 1. قالی بافی
 2. گلیم بافی
 3. جاجیم و ماشته بافی
 4. ورشوسازی
 5. سنگ تراشی

فرصت طلایی کارآفرینی برای تولید و رونق اشتغال در این زمینه است.

همچنین بخوانید : جاذبه های دیدنی لرستان

درکنار این، توسعه زیرساخت های گردشگری از جمله روستاهای مقصد،خانه های تاریخی،هتل ها و متل های منحصربفرد در دل طبیعت و… می تواند سالانه هزاران توریست داخلی و خارجی را جذب استان کند.

همچنین ایجاد آژانس های گردشگری و آموزش تورلیدری می تواند موجب افزایش درآمد دراین زمینه شود.

گردشگری و صنعت توریسم روش طلایی کسب درآمد لرستان

دراین زمینه یکی دیگر از راه های کسب درآمد در حوزه گردشگری توسعه زیرساخت های حمل و نقل زمینی و هوایی است.اگر هنوز به اشتغال در حوزه گردشگری درلرستان فکر نکرده اید،این ایده ها می تواند شروع خوبی برای کسب درآمدتان باشد.

مشاغل جدید روش طلایی کسب درآمد در لرستان

اگر لرستانی هستید و به دنبال روش طلایی کسب درآمد لرستان براساس تخصص تان، از قافله کاسبان اینترنتی عقب نمانید. امروزه خیلی از حرفه هایی که درآمدهای خوبی برای جوانان متخصص به بارآورده است در فضای وب در جریان است.برنامه نویسی و توسعه دهنده وب،بازاریابی اینترنتی برای بنگاه های اقتصادی،تدریس مهارت های فنی و… هزینه و سرمایه کمی می طلبد ولی درآمد های خوبی برای متخصصین این عرصه داشته و دارد.

فرصت طلایی کارآفرینی در لرستان

بیش از۲۴میلیون کاربر ایرانی از اینستاگرام استفاده می کنند.از این ۲۴ میلیون چندنفر می توانند درآمدزایی کنند؟با داشتن یک اکانت تجاری و بازاریابی برای محصولات خود و دیگران،به سوددهی زودهنگام فکر کنید.فقط کافی است شروع کنید.قدرت ارتباط گیری و اقناع داشته باشید و خلاقیت های تصویری خود را به نمایش بگذارید.

این ۷ روش طلایی می تواند سالانه از خروج ۱۲هزار مهاجر از لرستان جلوگیری کند.جوانانی که اکثرا تحصیل کرده اند و فعالیت های کم سود و پیش پا افتاده در پایتخت یا شهرهای همجوار را به ظرفیت های خدادادی شهر و دیارشان ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام