آموزش فارسی کردن گوشی اندرویدی

حالت شب

آموزش فارسی کردن گوشی اندرویدی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اغلب خریدارانی که به تازگی اقدام به خرید گوشی های اندرویدی نموده اند، پیش آید، عدم فارسی بودن زبان گوشی و یا کیبورد گوشی می باشد. این مشکل برای کسانی که با زبان انگلیسی، آشنایی چندانی ندارند، ممکن است بسیار بزرگ تر باشد. معمولا اگر برای فارسی کردن گوشی ، به مراکز خدمات نرم افزاری مراجعه کنیم، ممکن است هزینه های زیادی را برای انجام این کار، از ما بخواهند که چندان به صرفه نخواهد بود. اما باید بدانید که فارسی کردن گوشی های اندرویدی کار چندان دشواری نبوده و به سادگی خود شما نیز می توانید این کار را انجام دهید.

در ادامه با سایت فارسی خوان همراه باشید تا نحوه فارسی کردن گوشی های اندرویدی را در چندین روش متفاوت آموزش ببنید تا در نهایت خودتان بدون نیاز به کمک گرفتن از متخصص و پرداخت هزینه های اضافی، موفق به عوض کردن زبان گوشی و فارسی کردن آن گردید.

آموزش های که برای فارسی کردن گوشی اندرویدی یاد می گیرید

فارسی کردن گوشی با استفاده از منوی تنظیمات

از آنجا که بسیاری از گوشی های اندرویدی صرفا برای بازار هدف ایران طراحی می شوند، در مراحل نصب نرم افزار و رام گوشی در محل خود کارخانه، زبان فارسی به آن ها اضافه می گردد. پس برای فارسی کردن این گوشی ها، نیاز به نصب برنامه یا ایجاد تغییرات سخت و پیچیده ای نبوده و تنها با چند مرحله ساده و با استفاده از تنظیمات زبان دستگاه، قادر خواهیم بود تا زبان گوشی را به فارسی تغییر دهیم. پس با این حساب باید گفت اگر گوشی شما پشتیبانی از فارسی را در قابلیت های خود دارا می باشد، برای فارسی کردن گوشی می توان از مراحل زیر استفاده نمود. اما اگر چنین قابلیتی را دارا نیست، می توانید از طریق مراحل بعدی به مقصود خود برسید.

مراحل فارسی کردن گوشی از منوی تنظیمات

   1. وارد منوی تنظیمات (Settings) گوشی شده و گزینه ای با عنوان Language را انتخاب کنید. (در نسخه های مختلف اندروید، ممکن است این گزینه با نام های مختلفی آورده شده باشد، اما قطعا عبارت Language در آن وجود دارد.)
   2. در صفحه باز شده، گزینه Language را انتخاب نمایید.
   3. از منوی باز شده گزینه “فارسی” یا “Persian” را یافته و انتخاب نمایید.

فارسی کردن گوشی با استفاده از منوی تنظیمات

توجه داشته باشید که در برخی مدل های گوشی به دلیل متفاوت بودن نسخه اندروید یا متفاوت بودن واسط کاربری، گزینه های تغییر زبان، ممکن است متفاوت باشد. برای این منظور اگر نتوانستید گزینه Language را بیابید، کافی است از طریق انتخاب گزینه جستجو، که با علامتی شبیه به ذره بین در منوی تنظیمات گوشی وجود دارد، عبارت Language را تایپ کرده و سپس از طریق آن، اقدام به فارسی کردن گوشی خود نمایید.

فارسی کردن گوشی با استفاده از فارسی ساز اندروید

یکی از قدرتمندترین برنامه های برای فارسی کردن زبان گوشی های اندرویدی، برنامه ای به نام MoreLocale می باشد. این برنامه می تواند به سادگی زبان فارسی گوشی شما را نمایان کند. البته برای استفاده از این برنامه فارسی ساز اندروید ، ابتدا نیاز است که جدیدترین نرم افزار فارسی ساز را از لینک دانلود زیر دانلود نمایید و بعد از نصب مراحل زیر را ادامه دهید.

مراحل فارسی کردن گوشی اندروید با استفاده از فارسی ساز

   1. نرم افزار را باز می کند
   2. زبان مورد فارسی را انتخاب می کند
   3. منتظر میمانید که زبان فارسی روی گوشی شما نصب شود

به این نکته توجه کنید
نرم افزار فارسی ساز را به طور دائم بر روی گوشی خود داشته باشید و آن را حذف نصب نکنید.

فارسی کردن گوشی با استفاده از فارسی ساز اندروید

فارسی کردن گوشی با استفاده از رام مخصوص

اگر از هیچ کدام از روش های بالا موفق به فارسی کردن گوشی خود نشدید، تنها راه باقی مانده استفاده از شیوه تغییر رام گوشی می باشد. اگر گوشی تلفن همراهی که خریداری کرده ایم، برای عرضه در خاور میانه یا آسیا طراحی نشده باشد، معمولا زبان فارسی در رام آن تعبیه نشده و از روش های بالا قادر به فارسی کردن گوشی ، نخواهیم بود. برای تغییر زبان گوشی به فارسی در این مورد، باید رام گوشی را تعویض کرده و یک رام مخصوص خاورمیانه را روی آن نصب کنیم. روش تغییر رام گوشی، ممکن است به سادگی روش های گفته شده در قبل نباشد و نیاز به اندکی صبر و تامل بیشتر دارد.

فارسی کردن گوشی با استفاده از رام مخصوص

البته باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به پاک کردن رام گوشی، باید از وجود کاستوم رام مخصوص به گوشی خودتان مطمئن بوده و بتوانید آن را دانلود کنید. از طرفی این نکته را نیز باید در نظر گرفته باشید که با تغییر رام گوشی، تمامی اطلاعات شما از دست خواهد رفت و باید قبل از اقدام به چنین عملی، از تمامی فایل ها و اطلاعات مهم خود، پشتیبان تهیه نمایید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام