با سخت ترین شغل های دنیا آشنا شوید

حالت شب

افراد مختلف جهان هر کدام به شغلی مشغولند؛   باسخت ترین شغل های دنیا  آشنا شوید و عده ای شغلی بسیار آسان برای خود انتخاب کرده اند.بسیاری از افراد از شغلی که دارند راضی هستند و عده ای دیگر نه. ممکن است بسیاری از افراد به واسطه داشتن شغلی سخت حتی از روبه رو شدن با محل کار خود نیز هراس داشته باشند.

همچنین بخوانید : مشاغل عجیب

اما فراموش نکنید که شاید سخت از شغل شما هم در دنیا وجود داشته باشد وحتی افرادی نیز به آن مشغول باشند؛ شغلی که شاید یک لحظه هم نتوانید خود را در آن تصور کنید. البته با توجه به نیاز بسیاری از افراد حاضرند سخت ترین شغل های دنیا را نیز قبول کنند. برای دانستن مطالب بیشتر با فارسی خوان همراه باشید.

با سخت ترین شغل های دنیا آشنا شوید -ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا

با سخت ترین شغل های دنیا آشنا شوید ۱) ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا

در اینجا قصد داریم تا با ارائه لیستی از  سخت ترین شغل های دنیا بپردازیم و آنها را معرفی کنیم. پس از اطلاع از سخت ترین شغل های دنیا دیگر نسبت به شغل خود احساس بدی نداشته باشید. اما فراموش نکنید که شاید سخت از شغل شما هم در دنیا وجود داشته باشد وحتی افرادی نیز به آن مشغول باشند.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – خلبان نیروی هوایی

خلبانی  نیروی هوایی نیز شغلی بسیار سخت و نیارمند دقت و توجه است. ممکن است در هر لحظه وجود یک مشکل باعث سقوط و تلفات گردد. نرخ تلفات در این شغل نیز بالاست و باعث شده تا در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار گیرد.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – خدمه ناوبری هوایی

یکی دیگر از سخت ترین شغل های دنیا ، خدمه ناوبرهای هوایی مخصوصا در زمان طوفان است. این شغل نیز با توجه به سختی هایی که دارد توانسته در لیست سخت ترین مشاغل دنیا برای خود جا باز کند.صدای زنگ شنیده شود. اگر پنج یا شش بار صدای زنگ شنیده شود، وضعیت اضطراری می باشد و خدمه دستورات لازم را به مسافرین می دهند.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – نصاب و تعمیر کار برق

نرخ تلفات شغل نصاب و تعمیرکار برق نیز بالاست. همه ساله اخبار مختلفی در مورد این اتفاقات به گوش می رسد. این شغل نرخ تلفات بالایی دارد و این دلیل باعث شده تا در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار گیرد.یا در بعضی موارد، شما مجاز به نصب لوله در کف نیستید. به عنوان مثال، این آشپزخانه ها و یا حمام هاو توالت ها نباید لوله ها را روی زمین گذاشت، چرا که، با توجه به موضوع ساختمان، نصب لوله هایالکتریکی در مناطقی که ممکن است شسته شود.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – مهماندار پرواز

 مهماندار پرواز مشخص‌کردن جای مسافران در سفر‌ها، چک‌کردن بلیت‌ مسافران، توضیح روش استفاده از تجهیزات ایمنی و پذیرایی از مسافران شغل این گروه از افراد است. این شغل نیز به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی، بیماری‌ها و عفونت‌ها، احتمال آسیب دیدگی جراحت و سوختگی در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار دارد.

 

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا-تکنیسین‌های تجهیزات هسته‌ای

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – تکنیسین‌های تجهیزات هسته‌ای

کنترل دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده جهت آزاد‌سازی و کنترل تکنیسین  های تجهیزات  هسته‌ای از جمله وظایف افرادی است که در این حرفه مشغول هستند. این شغل نیز در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار دارد زیرا افرادی که مشغول به انجام این وظایف هستند، در معرض اشعه، شرایط خطرناک محیط کار و آلودگی قرار دارند.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – مدیریت سیستم تصفیه آب و فاضلاب

کنترل و مدیریت فرآیند تصفیه آب و فاضلاب و جدا‌سازی آلودگی‌ها و زباله‌های داخل آب، از طریق پنل‌های کنترلی شغل این افراد است. این افراد نیز در معرض آلودگی با ۹۷درصد و شرایط خطرناک محیط‌زیست با ۸۰ درصد قرار دارند و مشکلات بسیاری می تواند آنها را تهدید کند. این حرفه نیز یکی دیگر از سخت ترین شغل های دنیا است.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – اپراتور دیگ‌های بخار

وظیفه این قشر اطمینان حاصل کردن از عملکرد موتور‌ها،  اپراتور دیگ‌های بخار و سایر تجهیزات مکانیکی در بخش‌های صنعتی است. این افراد ۹۹ درصد در معرض‌آلودگی و ۸۴ درصد در معرض خطر جراحت و سوختگی و بریدگی قرار دارند. سختی انجام وظایف مربوط به این شغل باعث شده تا در شمار سخت ترین مشاغل دنیا قرار گیرد.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – بنا و کارگر ساختمان

انجام کارهای ساختمانی نیز با مشکلاتی همراه است. که یکی از این موارد را می توان سقوط افراد از ارتفاع و طبقات مختلف دیوار در نظر گرفت. انجام کارهای ساختمانی بنا و کارگر ساختمان نیز در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار دارد.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – تمیزکاری مربوط به کامیون های سیمان

یکی دیگر از سخت ترین شغل های دنیا تمیزکاری مربوط به کامیون های سیمان است. این شغل بسیار طاقت فرساست زیرا جداسازی سیمان از دیواره های کامیون بسیار سخت است.در حالت کلی عملیاتی که به منظور تولید سیال هیدروکربوری انجام می گیرد را می … عملیات حفاری در حقیقت بخش اولیه دسترسی به سیال درون مخزن می باشد و توسعه مناسب این از آنها در ساختار سیمان سبب افزایش سختی و نیز مقاومت گردد.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – جنگل زدایی و قطع درختان

شغل جنگل زدایی و قطع درختان با توجه به ماهیتی که دارد نیز یکی از سخت ترین شغل های دنیا  جنگل زدایی و قطع درختان است. براساس اطلاعات موجود این شغل هر ساله تلفات بسیاری دارد.جنگل زدایی و پاکسازی درختان به چندین علت رخ می‌دهد، برای آنکه یک دید کلی پیدا کنید می‌توان آنها را شامل نیاز به پول، هم به معنی سودآوری بیشتر و هم در اکثر موارد به معنی درآمد زایی برای خانواده‌ها.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا –  جمع آوری زباله های بازیافتی

جمع آوری زباله های بازیافتی  که یکی از سخت ترین شغل های دنیا است و به رعایت نکات بهداشتی زیادی نیز نیاز دارد. این شغل نیز براساس آمارهای موجود تلفاتی دارد و همین امر باعث شده تا در لیست سخت ترین مشاغل دنیا قرار گیرد.در امر تفکیک زباله اقدام به توزیع کالاهایی از قبیل کیسه زباله های آرم دار ، بسته های کود کمپوست ، نمک بسته بندی شده یددار.

ارائه لیستی از سخت ترین شغل های دنیا – ماهیگیری و مشاغل مربوطه

ماهیگیری در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار دارد. نرخ تلفات این شغل بالاست و ممکن است در مقابل درآمد مناسبی نیز نداشته باشد.علاوه بر مشاغل مطرح شده ماهیگیری و مشاغل مربوطه دیگری نیز وجود دارند که توانسته اند در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار گیرند. از جمله این مشاغل می توان به کار کردن در معادن مختلف ، حمل بار توسط کارگرها ، شستن شیشه های برج های بزرگ ، کارکردن در کوهستان، باز کردن فاضلاب و … اشاره نمود.

با سخت ترین شغل های دنیا آشنا شوید - شغل خطرناک در دنیا

با سخت ترین شغل های دنیا آشنا شوید ۲) شغل خطرناک در دنیا

این شغل ها از سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل دنیا محسوب می شود. بسیاری از افراد جان خود را در حوادثی که در این شغل خطرناک در دنیارخ می دهد از دست می دهند. تنها تصور کنید که در زیر زمین و در یک جای تاریک باید ساعت ها کار کنید. یکی از عوارض کار کردن در این محیط، ناراحتی های ریوی است که ایجاد می شود.

شغل خطرناک در دنیا – صید خرچنگ

صید خرچنگ در مناطق بسیار سردافرادی که در آن منطقه در حال صید خرچنگ هستند کار بسیار سنگین، پر استرسو غیر بهداشتی دارند. کشیدن و بلند کردن تورها و قفس های سنگین در شرایط جوی بسیار بد و سرد، کار به غایت مشکلی است.

شغل خطرناک در دنیا – آتش نشانی

شغل آتش نشانی یکی دیگر از مشاغلی است که توانسته در لیست سخت ترین شغل های دنیا قرار گیرد. افراد آتش نشان نیز در معرض خطرات بسیار زیادی قرار دارند و همه ساله تلفات بسیاری زیادی در مورد این شغل اعلام می شود.آتش نشانی کارگران این حرفه نیز افراد از خود گذشته ای هستند که برای نجات جان مردم، جان خود را در سخت ترین و خطرناک ترین موقعیت ها به خطر می اندازند.

شغل خطرناک در دنیا – تخلیه فاضلاب

تخلیه فاضلاب همه ی کارگر ها شرایط سختی ندارند اما افرادی که کار تخلیه چاه و فاضلاب انجام می دهند یکی از سخت ترین کارهای دنیا را انجام می دهند. کارگرانی که در چاه ها کار می کنند احتملا هیچ وسیله ایمنی برای مقابله با گازهای شمیایی داخل چاه و کثیفی که در آنجا هست ندارند.

شغل خطرناک در دنیا – خنثی‌کننده مین

پیش از ساخت ماشین آلات مین زدایی، پاکسازی زمین و دریا از این گونه بمب ها نیازمند شجاعت زیادی بود. این شغل نیازمند ۸۰ درصد اطمینان در بهترین حالت است. بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲ دست کم ۵۰۰ نفر در این شغل  خنثی کننده مین جان خود را از دست دادند.

شغل خطرناک در دنیا -تمیزکننده پنجره های بیرونی آسمان خراش

شغل خطرناک در دنیا – تمیزکننده پنجره های بیرونی آسمان خراش

این شغل نیازمند اعصاب فولادین است. برخی از آسمان خراشهای جهان به واسطه نمای آن باید از کاربرد بالابر جهت تمیز کردن پنجره های بیرونی خودداری کرد. این شغل  تمیز کننده پنجره های بیرونی آسمان خراش تاکنون تلفاتی در بر نداشته است ولی افراد اندکی آماده انجام چنین کاری هستند.

همچنین بخوانید : مشاغل عجیب

در حال حاضر اگر از جمعیت ۲۳میلیون و ۸۲۷هزار نفری شاغل کشورمان سوال کنیم که تا چه اندازه از شغل خود رضایت دارند خواهیم دید که تعداد زیادی از این شاغلین از دستمزد خود رضایت ندارند و بخش دیگر نیز از نوع کار خود رضایت ندارند. امروزه کارها و مشاغل بسیار مشکل و دشواری در دنیا وجود دارد که ممکن است ما یک ساعت هم توان انجام آن را نداشته باشیم اما افرادی در این حرفه ها مشغول به کار هستند.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام