روش تشخیص ادکلن اصل و تقلبی

حالت شب

روش تشخیص ادکلن اصل و تقلبی

هنگام خرید عطر و ادکلن های گران قیمت، مطمئنا شما می خواهید تشخیص ادکلن اصل از تقلبی را بدانید. ادکلن های تقلبی به راحتی تولید می شوند اما بدیهی است که همان کیفیت و بوی ادکلن اورجینال را ندارند و بنابراین با خرید آن ها تنها پول تان را دور می ریزید. با فارسی خوان همراه باشید تا با تشخیص ادکلن اصل از تقلبی انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

عطرهای تقلبی به سه دسته تقسیم میشوند

دسته ی اول

شاید لفظ کپی برای این دسته مناسبتر باشد چون این عطر ها کاملا قانونی و بهداشتی تولید میشوند، کمپانیهایی مثل Rio-Smart-Ajmal-… فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری تولید میکنند و به بازار عرضه مینمایند ، این عطرها کاملا قانونی میشوند و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر ارجینال را ندارند روانه ی بازار میشوند.

ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این کمپانیها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه درج مینمایند و به راحتی قابل تشخیص میباشند.مثلا عطر اجمل سکریفایس که یک کپی از عطر آلین میباشد و میان خانمهای ایرانی طرفدارهای زیادی دارد یا عطر ریو آوایتوس که یک کپی از اونتوس اصل است.

دسته ی دوم

عطرهایی هستند که تقلبی میباشند ولی به راحتی قابل تشخیصند.

دسته ی سوم

عطرهایی که تقلبی هستند و به راحتی قابل تشخیص نمیباشند.

مهمترین رقیب ما در تشخیص عطرهای تقلبی از عطر اصل، عطرهای این دسته میباشند چرا که این عطرها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید میشوند و در برخی از موارد هیچ یک از روشهای بالا کمکی به ما نمیکند.

تقلبی‌ ترین عطر و ادکلن‌ ها

تقلبی‌ ترین عطر و ادکلن‌ ها

یکی از راحت‌ترین علامت‌هایی که می‌توانید ادکلن تقلبی را از روی آن شناخت؛ وجود بوی الکل در ادکلن هست؛ در چنین حالتی شک نکنید که آن ادکلن اصل نیست. البته افرادی که این روزها اقدام به تولید ادکلن تقلبی می‌کنند معمولاً زرنگ‌تر از آن هستند که چنین اشتباهی بکنند، ولی به‌ هرحال بوی الکل در عطر و ادکلن یکی از نشانه‌ های آشکار تقلبی بودن کالا است.

 تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی بسته‌بندی

باید در بسته‌بندی عطر و ادکلن به درب شیشه، خود شیشه، جعبه‌ی ادکلن و سلفونی که روی جعبه کشیده شده نیز دقت کرد. برای بار اول که می‌خواهید خرید کنید این روش زیاد کارساز نیست. برای تشخیص شیشه‌ی ادکلن اصل از تقلبی لازم است که قبلاً چندین بار به شیشه‌ های ادکلن‌های اصل در مقابل نور نگاه کرده باشید تا حالت آن‌ها در ذهن باقی‌ مانده باشد.

ادکلن تقلبی وقتی‌ که در مقابل نور قرار می‌گیرند داخلشان رگه‌های ظریفی دیده می‌شود درب شیشه‌ی ادکلن تقلبی اکثراً پلاستیکی است و اگر جسم تیزی روی آن بکشید (حتی گاهی با خراش ناخن) رنگ آن می‌ریزد. دقت به نوع نوشته‌ ها و فونت روی شیشه‌ی ادکلن و جعبه‌ی ادکلن مهم است. نوع نوشته‌ها و نوع فونت به‌کار رفته در محصولات تقلبی، همیشه متفاوت با نوع اصل خواهد بود. ادکلن‌های تقلبی در درج حروف نام انگلیسی ادکلن مرتکب اشتباه می‌شوند.

 تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی بسته‌بندی

بررسی ظاهری در سایت تولیدکننده ادکلن، کارساز است ولی نه همیشه، چون بعضی‌ اوقات شاید داخل فروشگاه عطر فروشی هستید و عطری جدید می‌خواهید تهیه کنید. باید به قیمت‌های نامتعارف و غیرمنطقی خیلی ارزان که با بهانه‌های مختلف ارائه می‌شوند باید دقت داشت. در تصمیم‌گیری خرید ادکلن اصل بودن آن خیلی مهم‌تر از قیمت پایین‌تر آن است.

از فروشنده مطمئن شوید

با خرید کردن از یک فروشنده معتبر تا حدود زیادی می توانید از خرید عطرهای تقلبی اجتناب کنید. بازارهای فروش متنوعی برای عطر و ادکلن ها وجود دارد از بوتیک های لوازم آرایشی گرفته تا فروشگاه های اختصاصی عطر و مهم است که مزایا و معایب خرید از هر کدام از آن ها را بدانید. فروشگاه ها همیشه امن ترین جا برای خرید عطر ادکلن ها هستند چرا که قادر هستید از نزدیک بسته بندی بطری ها را بررسی کنید و در صورت نیاز از مغازه دار سوال های تان را بپرسید.

مزیت فروشگاه ها این است که مکان ثابتی دارند و اگر متوجه شدید که عطرتان تقلبی است می توانید آن را پس دهید. توجه داشته باشید که اگر از بازارهای روز که مغازه داران جای ثابتی ندارند و نیز از دست فروش ها خرید کنید در پس دادن عطر تقلبی دچار مشکل می شوید.

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی با توجه به قیمت

اگرچه این روش همیشه نشان دهنده کیفیت عطر نیست اما اگر عطر و ادکلنی را مشاهده کردید که برند معروف ولی قیمت پایین داشت بدانید که به احتمال زیاد تقلبی است. اما استثناهایی نیز مانند هزینه ترخیص کالا از گمرگ وجود دارد که می تواند هزینه عطر ادکلن های تقلبی را بالا ببرد اما در کل قیمت نشانه خوبی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن ادکلن است.

برچسب‌ها و نوشته‌ها

به دایره‌ی طلایی جعبه‌ی این ادکلن در سمت چپ تصویر نگاه کنید. پیکانی که به سمت راست نشانه رفته است، همیشه تیره‌تر از پیکانی است که در جهت چپ قرار گرفته است. اما اگر رنگ پیکان‌ ها مانند جعبه‌ی سمت راست تصویر برعکس بود، ادکلن درون آن تقلبی است. هنگام خرید عطر و ادکلن به وب‌ سایت کارخانه‌ی سازنده نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا اطلاعات موجود در سایت با اطلاعات روی بسته‌بندی جعبه یکسان است یا خیر. حتی کوچک‌ترین اختلاف، نشان از تقلبی بودن ادکلن دارد.

برچسب‌ها و نوشته‌ها

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی با بطری ادکلن

همیشه به دقت بطری ادکلن را قبل از خرید آن بررسی کنید و درصورت امکان اطلاعات تماس فروشنده را بگیرید. در پرسیدن سوالات مستقیمی که در ادامه توضیح داده می شود راحت باشید. برای مثال «می توانید بچ نامبر این عطر را به من بگویید» و «می توانید عکسی از متن پشت جعبه عطر به من نشان دهید» و غیره. اگر می خواهید از فروشگاه های آنلاینی چون eBay یا Amazon عطر ادکلن بخرید باید محصول و نظرات کاربران را بررسی کنید.

اطمینان یابید که فروشنده حساب پی بل وریفای شده دارد، چرا که دارندگان حساب پی بل وریفای شده مجبورند اطلاعات تماس دقیق شان را افشا کنند. اگر از فروشگاه های اینترنتی عطر و ادکلن مانند ایرانوس خرید می کنید. ببینید که در سایت آدرس و شماره های مشخص و دقیقی ذکر شده یا نه. آیا فروشنده اطلاعات تماس چندین راه ارتباطی آنلاین خود از جمله ایمیل، تلگرام، یوتیوب، گوگل پلاس و…خود را ذکر کرده است. آیا امکان بازگشت محصول دارد.

از فروشگاه هایی خرید کنید که حتما نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند. فروشگاه های معتبر عطر و ادکلن همچون ایرانوس دارای سایتی با ظاهر و طراحی شکیلی هستند و قسمت های مختلف سایت به خصوص بخش های اصلی آن بدون هیچ غلط املایی و دستوری هستند. مطمئنا فروشگاه های تقلبی چون می دانند دوامی ندارند روی طراحی و زیبایی سایت خود هزینه ی چندانی نمی کنند.

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی با تحقیق قبل از خرید

وب سایت تولیدکننده عطر را چک کنید تا ببینید آن ها اطلاعات کافی در زمینه بسته بندی، بطری و جای بارکد عطر ارائه کرده اند یا نه. به علاوه می توانید در فروشگاه های معتبر بطری و نحوه سلفون کشی عطر مورد نظرتان را مشاهده کنید تا وقتی که آن را به صورت اینترنتی از فروشگاه آنلاینی خریداری کردید بدانید با چه نوع بسته بندی مواجه خواهید شد.

طراحی بطری ادکلن

گاهی‌ اوقات هنگام مشاهده‌ی قفسه‌ های فروشگاه‌های عطر، عطرهایی می‌بینید که بطری و بوی آنها به‌شکل عجیبی شبیه عطرهایی‌ هستند که از بهترین و باکیفیت‌ترین طراحی‌ها برخوردارند. این ترفند ساده به سازندگان عطرهای تقلبی کمک می‌کند تا به‌راحتی شناخته نشوند و از دعوی حقوقی فرار کنند. هنگام خرید عطر، حتما بطری آن را با دقت بررسی کنید.

رنگ ادکلن

رنگ ادکلن

معمولا برندهای معروف عطر و ادکلن در ادکلن های خود از رنگ زیاد استفاده نمی‌کنند و رنگ ادکلن های واقعی و اصل، معمولا کم‌رنگ است. رنگ شیمیایی تیره‌ی عطر، علامت تقلبی بودن است.

چند نکته مهم در تشخیص ادکلن تقلبی
اگر قیمت عطر به‌طرز باورناپذیری خوب بود، احتمالا تقلبی است.

اگر در وب‌سایت فروش اجناس دیدید که فروشنده‌ای مدعی است، عطری را هدیه گرفته اما آن را لازم ندارد، مراقب باشید.این فروشندگان معمولا به‌دنبال فردی می‌گردند که عطرهای اصلی را نمی‌‌شناسد و به‌راحتی گول می‌خورد؛ به این امید که بتوانند یک عطر تقلبی را به او بفروشند.

اگر می‌خواهید به‌روش اینترنتی عطر بخرید، ابتدا به فروشگاه‌ها و فروشنده‌های معتبر فروش عطر مراجعه کنید شکل و رنگ واقعی عطر را ببینید، تا بتوانید آن را با محصولی که قصد خرید آن را از اینترنت دارید مقایسه کنید.

در بطری ادکلن

یکی دیگر از روش‌های تشخیص عطر تقلبی توجه به در بطری ادکلن است. در بطری ادکلن  های واقعی و اصل، کاملا متقارن است. اگر چنین نبود، بدون تردید ادکلن تقلبی است.

 شماره‌ی سریال

شماره‌ی سریال ادکلن باید در بخش پایینی بطری حک شده باشد و نباید آن را با چسب چسبانده باشند. شماره‌ی سریال هم باید با شماره‌ی موجود روی بطری، یکی باشد. در ضمن شماره‌ی سریال باید ته جعبه نقش بسته یا با جوهر چاپ شده باشد.

 شماره‌ی سریال

درک پیچیدگی های ادکلن اورجینال

بوی عطر و ادکلن های اصل، پیچیده و پررمز و راز است در حالی که بو و رایحه به سختی می تواند اعتبار عطر را بسنجد اما آن هایی که بوی عطر مورد نظرشان را می شناسند می توانند با بوییدن آن متوجه تقلبی یا اصل بودن شوند.

از لایه های عطر و ادکلن مطمئن شوید

ادکلن های اورجینال و اصلی سه لایه بویایی دارند که خودشان را با گذشت زمان آشکار می کنند و شامل نوت آغازی، نوت میانی و پایانی می باشند. این پیچیدگی تضمین می کند که رایحه عطر و ادکلن شما متنوع و چند بعدی است و اجازه می دهد که از زمان زدن عطر تا زمانی که به طور کامل جذب پوست گردد بوی آن در حال تغییر باشد. اما عطرهای تقلبی تنها یک لایه بویایی دارند و اغلب نیز بوی آن بعد از گذشت زمان کوتاه محو می شود.

توجه به ماندگاری و دوام ادکلن

عطر ادکلن های تقلبی در ابتدا بوی مشابهی با نسخه اصلی خود دارد اما به طور معمول متوجه خواهید شد که عطر ادکلن های اصل از نظر ماندگاری و اثربخشی نسبت به نسخه های تقلبی شان دوام بیشتری دارند که ارزش آن را در درازمدت بیشتر نشان می دهد. بطری های باز شده عطر ادکلن های اورجینال اصل بو و رایحه شان را باید شش تا ۱۸ ماه حفظ کنند.

رایحه هایی با پایه مرکبات دوام کمتری دارند و حدود ۶ ماه خراب می شوند، در حالی که رایحه هایی با پایه گل باید تا ۱۸ ماه بتوانند دوام بیاورند. بطری های باز شده مربوط به عطر ادکلن های ارزان قیمت رایحه و بوی شان را در عرض چند هفته یا دو سه ماه از دست می دهند. از دیگر راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی می باشد.

عطر و ادکلن خود را تست کنید

شما باید تنها زمانی عطر و ادکلن را تست کنید که قبل از آن به دقت بسته بندی و مشخصات بوی آن را تجزیه تحلیل کرده اید. هشیار باشید که عطرهای تقلبی اغلب می توانند باعث واکنش های آلرژیک، خارش یا جوش روی پوست تان شوند. زمانی که به طور کامل عطر ادکلن خود را از جنبه های مختلف بررسی کردید، آن را روی پوست خود اسپری کنید سپس توجه کنید که در طول روز بوی آن چگونه تغییر می کند.

عطر و ادکلن خود را تست کنید

اگر آن یک عطر ادکلن اورجینال و با بوی پیچیده باشد، آن گاه باید متوجه کاهش تدریجی رایحه های آغازین و ظاهر شدن شدن رایحه های میانی و پایانی که به آرامی رایحه های خود را در طول روز آشکار می کنند شوید. عطرهای تقلبی و ارزان قیمت اغلب رایحه شان را تا حداکثر چند ساعت می توانند حفظ کنند(۲-۳ ساعت).

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام