نحوه دایورت کردن

حالت شب

روزمره شلوغ و پرتردد امروز دنیا نیاز زیادی به یادگیری نحوه دایورت کردن در تلفن ثابت و یا موبایل بوجود آورده است. حتما برای شما هم پیش آمده که به هر دلیل نیاز به حضور فیزیکی کنار تلفن ثابت را دارید و منتظر تماسی هستید و یا برعکس، از تماسهای فراوان در رابطه با شغلتان کلافه شده اید. فارسی خوان امروز این را به شما آموزش میدهد که نه تنها تلفن ثابت خود را میتوانید روی شماره ای دایورت کنید بلکه بعد از انتهای مطلب انواع دایورت کردنهای تماسی از جمله سیم کارتهای مختلف یا شیوه های متفاوتی نیز وجود دارد که احتمالا از وجود آنها بی خبر بوده اید.

نحوه دایورت کردن موبایل اندروید

برای دایورت کردن موبایل اندروید باید به ترتیب زیر عمل کرد:برای این منظور ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید:

روی Call Forwarding کلیک کنید . ممکن است در بعضی موبایل ها این نام وجود نداشته باشد. شما میبایست وارد بخش دایورت شوید. سپس در این صفحه بر روی Voice Calls بزنید.

پس از آنکه وارد بخش انتقال تماس های اندروید شدید. در این صفحه چند گزینه برای انتقال تماس وجود دارد از جمله

  1. Always Forward
  2. Forward When Busy
  3. Forward When Unanswered
  4. Unreachable

بسته به نیازتان یکی را انتخاب کنید.اکنون شماره تلفن مورد نظرتان را جهت دایورت بر روی آن وارد کنید. شماره را وارد کرده و Turn On یا در برخی گوشی ها OK و یا yes را بزنید.. اگر مراحل با موفقیت انجام شد پس از انجام اولین دایورت تماس، اعلان آن را در نوار اعلان موبایلتان مشاهده میکنید.

غیر فعال کردن دایورت کردن سیمکارتها

برای غیر فعال کردن انتقال تماس ها فقط کافی است بر روی آیکون دایورت در بخش اعلانات اندروید ضربه بزنید تا وارد تنظیمات انتقال تماس شوید. بخشی که انتقال تماس را انجام داده اید به صورت فعال نمایش داده خواهد شد.  آن را لمس کنید و Turn Off را بزنید. کمی صبر کنید تا پیام لغو دایورت تماس ها را مشاهده کنید.

ساده ترین روش غیر فعال کردن دایورت شماره گیری کد

#۲۱#*

نحوه دایورت کردن

نحوه دایورت کردن موبایل IOS

برای انتقال تماس ها در گوشی های اپل با سیستم عامل iOS می توانید بدین صورت عمل کنید:

بخشهای عمده آن بسیار مشابه با اندروید است با این تفاوت کوچک که در بخش وارد کردن شماره موبایل گزینه Forward To مشاهده میشود. برای توضیح کاملتر برای انجام این کار وارد تنظیمات گوشی خود شوید. در بخش Phone تنظیمات به قسمت Call Forwarding بروید.

Call Forwarding را روشن کنید.

در این بخش می توانید شماره ای را که میخواهید تماس هایتان به آن منتقل شود را در Forward To وارد کنید. در نهایت پس از انجام این مراحل تماس های شما در گوشی آیفون به شماره دیگری منتقل خواهد شد. برای غیر فعال کردن دایورت در آیفون، مراحل بالا را تا بخش تنظیمات Call Forwarding رفته سپس گزینه Call Forwarding را خاموش کنید.

توجه داشته باشید
دو روشی که در بالا در مورد اندروید و iOS توضیح داده شد تنها زمانی کار می کند که سیم کارت شما در همان گوشی باقی بماند. اگر سیم کارت خود را در یک گوشی دیگر قرار دهید این تنظیمات دیگر وجود نخواهند داشت.

نحوه دایورت کردن تلفن ثابت

برای انجام انتقال تماس تلفن ثابت از یک خط شهری به موبایل یا خط شهری دیگر در مبدا دستورات زیر را روی گوشی تلفن اعمال می کنیم. # شماره مورد نظر*۲۱* ابتدا * سپس عدد ۲۱ و مجدد * را شماره گیری می نماییم.حال شماره مقصد که میخواهیم تماس ها به آن منتقل شود را وارد می نماییم و سپس کلید# را می زنیم.

نحوه دایورت کردن برای خط ایرانسل، همراه اول و رایتل

این روش برای همه گوشی ها چه ساده و چه هوشمند کاربرد دارد.
برای استفاده از کد هایی که در زیر معرفی میکنیم کافی است کد ها را شماره گیری (در برنامه تماس گوشی) کرده و تماس را بزنید. پس از چند ثانیه پیامی مبنی بر انتقال موفقیت آمیز تماس های دریافت خواهید کرد.

۱- دایورت همه تماسها
فعال کردن *۲۱*(شماره موردنظر)#call غیر فعال کردن # ۲۱ # call

۲- دایورت وقتی خط اشغال است
فعال کردن *۶۱*(شماره مورد نظر) # call غیر فعال کردن #۶۱# call

۳- دایورت هنگام عدم پاسخگویی
فعال کردن *۶۲*(شماره مورد نظر) #call غیر فعال کردن #۶۲# call

۴- دایورت هنگام در دسترس نبودن
فعال کردن *۶۷*(شماره مورد نظر) #call غیر فعال کردن #۶۷# call

توجه داشته باشید
که اگر تماس خود را به این روش دایورت کنید باز هم در بخش اعلانات گوشی های هوشمند، انتقال تماس را خواهید دید و می توانید از تنظیمات گوشی برای تغییر شماره یا غیر فعال سازی استفاده کنید. اما با استفاده از کد هم می توان انتقال تماس ها را لغو کرد. برای این کار کافی است کد #۲۱# را در نرم افزار تماس گوشی وارد کرده و تماس بگیرید.

نحوه دایورت کردن برای خط تلفن همراه

اپراتور های تلفن همراه برای انتقال تماس هزینه ای را در نظر گرفته اند، که این هزینه بر عهده شماره ایست که تماس های خود را منتقل می کند. هزینه دایورت خطوط همراه اول دقیقه ای ۴۴٫۷ تومان می باشد. اگر می خواهید تماس های خود را به پست صوتی خود دایورت کنید تنها باید شماره پست صوتی را به عنوان شماره دریافتی تماس های خود وارد کنید. برای مثال می توانید برای انتقال تمام تماس های خود به پست صوتی کد #شماره پست صوتی*۲۱* را وارد کرده و تماس بگیرید.تا اینجا انواع نحوه دایورت کردن بر سیستمها و اپراتورهای متفاوت را یاد گرفته اید.

اگر از مطالب سوال یا ایراد یا پیشنهادی دارید میتوانید در بخش نظرات ما را همراهی کنید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام