نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه

حالت شب

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه

بعضی ها یعنی در واقع خیلی ها اینطورند، بیشتر از درآمد و مقدار پولی که پس انداز می کنند، خرج می کنند و هر روز بیشتر و بیشتر خودشان را بدهکار می کنند. افتادن در دام چنین عادتی خیلی آسان است و بیرون آمدن از آن نیاز به کمی برنامه ریزی و نظم دارد. اولین قدم ایجاد یک میزان بودجه است.

بااینکه ممکن است ناخوشایند به نظر برسد، برای تعریف کردن بودجه مشخص باید درآمد و هزینه هایتان را بررسی کنید تا بفهمید چه میزان پول در می آورید و چقدر خرج می کنید.برای دانستن مطالب بیشتر با فارسی خوان همراه باشید.

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه ۱) روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها

برنامه‌ریزی و مدیریت هزینه ها در نگاه اول کار سختی نیست، اما همیشه اتفاقات زندگی بر اساس انتظارات ما نیستند و پیش آمدن شرایط اضطراری، بروز مشکلات و یا افتادن به دام فروشندگان ماهر و خرج کردن پول برای خریدهای بدون برنامه باعث سخت‌تر شدن جمع‌آوری پس انداز می‌شوند. به همین دلیل، دانستن روش های صرفه جویی در هزینه ها که در عین سادگی، کاربردی هم هستند، برای گلوگیری از ول خرجی‌های بیش از اندازه و غیراصولی لازم است.

روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها – حساب‌های کاربری پولی خود را مدیریت کنید

بارها پیش آمده که از وب سایت‌های دانلود آهنگ، فیلم و یا سریال یک حساب کاربری بخریم و در استفاده از آن با دوستان و آشنایان شریک شویم؛‌ با وجود اینکه ازخودگذشتگی و به اشتراک گذاشتن داشته‌ها یکی از ویژگی‌های مهم روابط اجتماعی به حساب می‌آید، برای کسانی که به دنبال روش های پس انداز کارآمد هستند و در شرایط فعلی زندگی، برنامه ریزی هزینه ها برایشان مهم است، درخواست پرداخت بخشی از مبلغ خریداری این اکانت‌ها از دوستان کار دور از ذهنی نیست.

روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها - از زمان تولد خود استفاده کنید

روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها – از زمان تولد خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌های خدماتی در روز تولد مشتریان خود تخفیف‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند و برای احترام گذاشتن به کاربران خود، امکان استفاده از سرویس‌ها را با پرداخت هزینه کمتر فراهم می‌کنند. در همین رابطه می‌توانید در وب سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین مختلف ثبت نام کرده و در زمان تولد خود، از ایمیل‌ها و پیامک‌های مختلف که حاوی این تخفیف‌ها هستند، با خبر شوید.

روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها – از خرید غیراصولی سرویس‌های درازمدت خودداری کنید

در بسیاری از مواقع، به واسطه تخفیفی که فروشندگان برای خرید مقادیر بیشتری از یک سرویس یا محصول ارائه می‌دهد، این تصور در خریداران به وجود می‌آید که با صرف هزینه بیشتر به صورت کلی در راه صرفه جویی در هزینه ها قدم برمی‌دارند. به این ترتیب قراردادهای درازمدت برای استفاده از خدمات مختلف بسته می‌شوند و کاربران حتی پس از پشیمانی از خرید خود، مجبورند که تا پایان مهلت مقرر از سرویس یا محصول موردنظر استفاده کنند.

روش ساده برای صرفه جویی در هزینه ها – قبل از خرید تحقیق کنید

فرض کنید که لباسی زیبا در یک فروشگاه توجه شما را به خود جلب کرده است، اما قیمت محصول کمی بیشتر از بودجه شماست. پیشنهاد افراد باتجربه در این زمینه این است که قبل از در نظر گرفتن تمامی گزینه‌های ممکن و سر زدن به سایر فروشگاه‌ها برای پیدا کردن جنس مشابه با قیمت کمتر، دست به جیب نشوید و هدف بزرگ‌تر برای جمع‌آوری پس انداز را هم در نظر بگیرید.

همچنین بخوانید : مثل یک ثروتمند زندگی کن

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه ۲) چند پیشنهاد ساده برای کمتر خرج کردن

بسیاری از افراد با شنیدن کلمه پس‌انداز و صرفه‌جویی تصویر یک زندگی سخت، همراه با محدودیت‌های مالی زیاد و بدون هیچ‌گونه تفریح و سرگرمی را در ذهن خود تجسم می‌کنند، این در حالی است که کارشناسان اقتصاد خانواده عنوان می‌کنند مدیریت اقتصادی یکی از هنرهای بزرگ افراد در زندگی است که با روش‏هایی ساده می‏توان این کار را عملی کرد. به گفته آنها برخی از افراد از توان مدیریت بالایی برخوردارند و به راحتی قادر به پس‏انداز کردن برای تامین اهداف و آرزوهای خود هستند.

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه -راههای هوشمندانه برای رسیدن به اهداف  مالی

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه ۳) راههای هوشمندانه برای رسیدن به اهداف  مالی

تعیین اهداف مالی به ظاهر کار آسانی می آید.«می خواهم تا چند سال بعد خانه ای بخرم» یا «می خواهم با آسودگی خاطر بازنشسته شوم» یا «می خواهم فرزندانم را به دانشگاه بفرستم» و از این قبیل. چالش اصلی شما در اینجا تعیین اهداف واقع گرایانهاست.

اهداف مالیوقتی درک مشخصی از بودجه کنونی تان به دست آوردید، چالش بعدی این است که نقطه هایی را پیدا کنید که بتوانید کمتر خرج کرده یا بیشتر پول درآورید تا بتوانید به اهداف مالی تان دست پیدا کنید. در زیر به چند نکته برای رسیدن به این هدف اشاره می کنیم.

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه ۴) پس انداز کردن را به یک عادت رفتاری تبدیل کنید

اگرچه در طول گذر زمان، میزان درآمد افراد نسبت به گذشته افزایش می‌یابد اما آنها همچنان فکر می‌کنند پول زیادی برای پس انداز ندارند. شاید یکی از دلایل، افزایش هزینه‌های زندگی باشد اما به‌نظر این دلیل کوچکی است. علت مهم‌تر برای سخت بودن پس‌انداز کردن، مصرفی شدن جامعه و لذت بردن افراد از خرج کردن پول به جای پس‌انداز کردن آن است. با این رویکرد افراد هزینه‌های غیرضروری را متحمل می‌شوند و کالاهایی را خریداری می‌کنند که به آن نیاز واقعی ندارند.

همچنین بخوانید : مثل یک ثروتمند زندگی کن

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه ۵) چگونه در هزینه‌های پوشاک صرفه جویی کنید

نگاهی به کمد لباستان بیاندازید، چند عدد لباس دارید؟ تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که برای خرید آنها چقدر پول خرج کرده‌اید؟ اگر هزینه زیادی صرف خرید لباس می‌کنید به نکاتی که برای صرفه جویی در این هزینه‌ها اشاره می‌شود، توجه کنید. فقط لباس‌هایی را که احتیاج دارید خریداری کنید: شاید خیلی سخت باشد که وقتی به فروشگاه‌های عرضه لباس مراجعه می‌کنید در مقابل وسواس خرید پوشاکی که حراج شده‌اند و شما نیازی به آنها ندارید، مقاومت کنید. در عین‌حال تلاش کنید فقط لباس‌هایی را که لازم دارید بخرید و فروشگاه را ترک کنید.

نکاتی برای خرج کردن هوشمندانه -چگونه در هزینه‌های پوشاک صرفه جویی کنید

آسان‌ترین روش برای اینکه ببینید چگونه پس انداز کنیم، این است که هرگز فرصت این را نداشته باشید که پولی دریافتی‌تان را در همان قدم اول خرج کنید. هر ماه قسمتی از حقوق خود را مستقیم در حساب مخصوص پس انداز یا حساب بازنشستگی خود واریز کنید تا دیگر برای محاسبه‌ی مقدار پولی که می خواهید پس انداز و یا خرج کنید، استرس و خستگی نداشته باشید.

اینگونه به‌صورت خودکار پس انداز می‌کنید و آنچه که باقی می‌ماند را به دلخواه خود در طول ماه خرج می‌کنید. در درازمدت واریز مقادیری کم از حقوق‌تان به حساب‌ پس انداز باعث افزایش آن می‌شود (به‌خصوص وقتی که سود به حساب‌تان تعلق می‌گیرد) بنابراین هرچه سریع‌تر برای رسیدن به سود بیشتر این کار را شروع کنید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام