۵۰نکته موفقیت در کسب و کار

حالت شب

۵۰نکته موفقیت در کسب و کار میتواند شما را چند قدم به موفقیت نزدیکتر کند. اگر شما هم به دنبال نکات کسب و کار موفق هستید و هنوز در پیدا کردن راه موفقیت سردرگم هستید، نمیدانید در کجای مسیرتان اشتباه کرده اید یا چندین بار در این راه شکست خورده اید وقت آن رسیده است که مسیر خود را عوض کرده و گذشته را فراموش کنید. مجله فارسی خوان در این مطلب ۵۰نکته موفقیت در کسب و کار را برایتان گرد آوری کرده است که پیشنهاد میکنم این مطلب جذاب و بسیار کارآمد به نام ۵۰نکته کسب و کار توجه کنید.

۵۰نکته مهم موفقیت در کسب و کار

هر کار و حرفه ای نکات و اصول کلیدی دارد که موفقیت در آن کار تنها وابسته به رعایت این نکات است و اگر در نظر گرفته نشوند خیلی نمیتوان انتطار موفقیت در آن کار را داشت. موفقیت در کسب و کار هم از این قائده مستثنی نیست و شما باید به خوبی نکات موفقیت در کسب و کار را یاد بگیرید زیرا در صورت اشتباه ممکن است خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

موفقیت چیست و موفق چه کسی است

تعریف موفقیت میتواند برای هر کس متفاوت باشد.

میتوانیم بگوییم موفقیت نسبی است،  یک شخص با کسب رتبه برتر در کنکور خود را موفق میداند دیگری با به دست آوردن پول زیاد و افراد زیادی هم به دنبال موفقیت در کسب و کار خود هستند که در این مطلب هدف ارائه نکات موفقیت در کسب و کار است.

شما میتوانید ۵۰نکته مهم و بسیار ساده برای موفقیت در کسب و کار خود را در مطلب زیر مطالعه کنید.

تعیین و تشخیص هدف اولین گام برای کسب و کار موفق  

 • شما به دنبال چه هستید؟
 • از زندگی خود چه میخواهید؟
 • چه چیزی میتواند حس رضایت شما را به دنبال داشته باشد؟
 • هدف شما از کار کردن چیست؟
 • و…

موفقیت در کسب و کار

این سوالات و هر آن چه که فکر میکنید شما را به تشخیص هدفتان نزدیکتر میکند را از خود بپرسید و به تک تک آن ها پاسخ دهید تا بتوانید یک شناخت اولیه از خود را به دست آورید و با توجه به این شناخت اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را تعیین کنید.

برنامه ریزی برای موفقیت در کسب و کار

حال که هدف خود را تعیین کرده اید وقت این است که یک برنامه هوشمندانه و جامع برای موفقیت در کسب و کار خود طراحی کنید. فراموش نکنید این برنامه باید شامل دو قسمت باشد به این شکل که ابتدا کلیات را مشخص کنید تا یک نقشه کلی را در دست داشته باشید سپس تمام جزییات را روی آن پیاده کنید که این مرحله در واقع مهم تر از مرحله قبل است

توجه نکردن به جزییات میتواند در آینده کسب و کار شما را با مشکلات متفاوتی رو به رو کند.

آموزش برای کسب موفقیت

تا میتوانید بیاموزید، مطالعه کنید و اطلاعات جدید کسب کنید. هر روز با خود مرور کنید که “اطلاعات من برای رسیدن به این موفقیت بزرگ بسیار کم است ” و از هر فرصتی برای کسب اطلاعات جدید استفاده کنید، اطلاعات خود را به روز کنید و سعی کنید در کسب و کار خود از بروزترین وسیله ها استفاده کنید.

هر چه در زمینه کسب و کار خود اطلاعات به دست آورید:
شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

هر چه بروز تر باشید:
نسبت به کار خود دید بازتری خواهید داشت.

صحبت کردن با افراد موفق در کسب و کار

استفاده از تجربیات دیگران مانند یک سکوی پرتاب میماند و میتواند چندین قدم شما را  جلو بیاندازد.

معمولا تمام افراد موفق در هر زمینه ای ویژگی های مشابهی دارند و نکات یکسانی را رعایت کرده اند پس ابتدا با چند نفر از کسانی که در زمینه های مختلف از نظر شما موفق هستند صحبت کرده سپس سراغ افراد موفق در کسب و کار بروید.

همچنین بخوانید : بیوگرافی بیل گیتس

در قسمت بیشتر بخوانید بیوگرافی بیل گیتس را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که با خواندن آن میتوانید نکات زیادی را برای کسب موفقیت یاد بگیرید.

البته تاکید من روی صحبت حضوری با افراد موفق در کسب و کار است.

 معاشرت با افراد منفی گرا و عدم موفقیت در کسب و کار

برای یک کسب و کار موفق شما باید مصمم و با اراده باشید یعنی عزم خود را برای موفقیت جزم کنید و با خود عهد ببندید که تا موفق نشده اید دست از تلاش برندارید پس تا میتوانید از افراد منفی دوری کنید و تمام این افراد را از اطراف خود حذف کنید، افرادی که تمام صحبت هایشان نمیشه، نمیتونی، نکن، فایده نداره، و…است.

 

کسب و کار موفق

بجای صحبت کردن با افراد منفی سعی کنید عکس هایی که برای شما نشانه ی موفقیت هستند را در اتاق خود و محل کارتان قرار دهید تا روزانه آن ها را ببینید.

افراد منفی گرا تنها روحیه شما را تضعیف کرده و اراده شما را برای انجام کارها سست میکنند.

تاثیر تیم حرفه ای در کسب و کار موفق

اگر در کسب و کار جدید نیاز به همکاری دارید حتما از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید، افرادی که در زمینه کسب و کار شما، هم سواد لازم را دارند و هم تجربه کافی را دارند.

 1. اگر کارتان را به افراد بی تجربه بسپارید:
  مدتی از زمانی را که در اختیار دارند را صرف آزمون و خطا میکنند و ممکن است چندین ماه و یا حتی چندین سال نتیجه دلخواه تان را به دست نیاورید.
 2. اگر سواد لازم را نداشته باشند:
  نمیتوانند به صورت اصولی و طبق استاندارد های لازم کار خود را اداره کنند و پیش ببرند.

حال شما برای راه اندازی کسب و کار جدید خود و برای یک موفقیت بزرگ آماده شده اید اما نکات بالا به تنهایی برای موفقیت کافی نیستند بلکه مقدمه ای برای موفقیت شما در کسب و کار تان هستند.

ادامه ی ۵۰نکته موفقیت در کسب و کار :

در قسمت بعد نکات مربوط به روحیه اخلاق برای موفقیت در کسب و کار را آورده ایم.

موفقیت در کسب و کار با اخلاق و روحیه کاری

موفقیت در کسب و کار به این گونه نیست که یکسری از نکات را در ابتدا رعایت کنیم و پس از آن انتظار موفقیت همیشگی داشته باشیم بلکه برای موفقیت دائم در کسب و کار باید در طول کار نیز نکات بسیار زیادی را همواره در نظر بگیریم و به آنها پایبند باشیم.

غفلت از هر نکته  ۵۰نکته موفقیت در کسب و کار میتواند در آینده ما را با مشکلاتی رو به رو کند.

ایمان به خداوند و موفقیت در کار

از ته قلب به خدا ایمان داشته باشید و مطمئن باشید بهترین دوست شما در هر شرایطی خداوند است، ایمان داشته باشید که در هر لحظه خداوند پشت و پناه شما است و شما را فراموش نکرده است. این تفکرات باعث میشوند هیچ گاه احساس تنهایی نکنید یا احساس ضعف به سراغتان نیاید و با آسودگی خیال رو به جلو حرکت میکنید.

 

موفقیت در کار

دستانتان را تنها به سمت خدا دراز کنید و هر لحظه فقط از خداوند کمک بخواهید. ایمان داشته باشید که خداوند بهترین ها را پیش رویتان قرار میدهد.

ایمان قلبی به خداوند باعث میشود که هر مشکل را یک هدیه از طرف خداوند برای قوی تر شدن بدانید.

عشق شرط لازم برای موفقیت در کسب و کار

عاشق کارتان باشید، از کارتان لذت ببرید، برای کارتان شوق داشته باشید، فکر کنید تنها یک کار لذت بخش در این دنیا وجود دارد و آن هم کار شما است. وقتی که عاشق کارتان باشید با اشتیاق کامل سراغ کسب و کارتان میروید و خستگی بی مفهوم ترین کلمه برای شما میشود. بدون عشق نمی توانید دوام بیاورید چرا که خیلی زود خستگی به سراغتان میاید در نتیجه سریع تر از آنچه که فکر میکنید شما را از پا در میاورد.

باور داشتن به موفقیت در کار خود

باور قلبی داشته باشید که شما موفق هستید و خواهید ماند.

سعی کنید ذره ای شک در وجودتان راه پیدا نکند زیرا حتی اگر کمی شک و دو دلی نسبت به کارتان و عدم موفقیت تان در وجود شما نفوذ کند روز به روز بزرگتر شده، نهایتان بعد از مدتی میبینید که این شک و عدم باور به خودتان و کسب و کارتان تمام وجودتان را فرا گرفته و دیگر قادر به انجام هیچ کاری نیستید چون دیگر خودتان را باور ندارید.

خلاقیت و موفقیت در کسب و کار

همه ما انسان ها بصورت ناخود آگاه نسبت به هر چیز جدید کنجکاو هستیم و دوست داریم حداقل یک بار هم که شده تازه ترین ها را تجزبه کنیم، مثلا طعم یک غذای جدید، کار کردن با یک وسیله جدید و…

موفقیت

شما هم باید همواره جدیدترین ها را در کسب و کارتان داشته باشید و این تنها وابسته خلاقیت ذهن شما است. فکرتان را به کار بیاندازید و همواره در کسب و کارتان خلاقیت به خرج دهید. خلاقیت شما باعث منحصر به فرد شدن شما در حوزه کسب و کارتان میشود در نتیجه میتوانید همیشه تازه ترین ها را در کارتان داشته باشید.

داشتن روابط اجتماعی برای موفقیت در کسب و کار

روابط اجتماعی خود را گسترده کنید و با افراد مختلف در ارتباط باشید تا نسیت به سلیقه های مختلف شناخت پیدا کنید و کسب و کارتان را به گونه ای جلو ببرید که طبق سلایق متفاوت و عمومی باشد.

ارتباط داشتن با افراد مختلف به شما دیدگاه های مختلفی میدهد پس ایده های بیشتری به ذهن تان میرسد.

حفظ سلامت جسم و روح برای موفقیت در کار

به سلامت جسم و روح خود اهمیت دهید، به یاد داشته باشید عقل سالم در بدن سالم است:

 1. سلامت بدن تان مهم است. تغذیه سالمی را داشته باشید و یک رژیم غدایی اصولی را همیشه رعایت کنید.
 2. روح خود را سالم نگه دارید، فکر خود را از تمام سیاهی ها پاک کنید و فقط به اتفاقات خوب فکر کنید.

مطمئن باشید با رعایت همین چند نکته ساده شانس موفقیت خود را تا حد زیادی بالا میبرید.

تغییر پذیر بودن یکی از نکات موفقیت

نسبت به تغییرات مقاومت نشان ندهید، هم چنین نسبت به عقاید و تفکرات خود متعصب نباشید. سعی کنید انعطاف پذیر باشید و خودتان به دنبال تغییرات باشید.

متعصب بودن به تفکرات و مقاومت کردن در برابر تغییر شما را از موفقیت دور میکند.

موفقیت در کار

 

مغز انسان به گونه ای است که خیلی از تغییرات جدید استقبال نمیکند و به کار های روتین و تکراری تمایل بیشتری دارد. اما افراد موفق باید یک ویژگی متمایز داشته باشند تا مانند سایر افراد عادی نباشند و این ویژگی متمایز تغییر پذیری است.

سحر خیزی لازمه ی موفقیت در کسب و کار

از قدیم شنیده ایم که:

“سحر خیز باش تا کامروا شوی”

این میتواند یک شعار همیشگی برای شما باشد. مغز انسان در صبح بهترین وضعیت برای یادگیری و انجام کار ها را دارد پس سعی کنید یک خواب منظم داشته باشید و خیلی شب زنده داری نکنید تا بتوانید صبح با انرزی بیشتری کار خود را شروع کنید.

تمرکز و موفقیت در کار

تمرکز در واقع ارتباط مستقیم با موفقیت دارد. هرچه در حین کار تمرکر بالاتری داشته باشید نتیجه کارتان دقیق تر و با کیفیت تر خواهد شد در نتیجه مورد استقبال بیشتری قرار خواهد گرفت. اگر شما جز افرادی هستید که خیلی قادر به بالا بردن تمرکز خود نیستید و دائم حواستان به موضوعات مختلف پرت میشود میتوانید یک زمان معین برای فکر کردن به مواردی که باعث عدم تمرکز شما میشوند را اختصاص دهید و در تنها در همان زمان به این مسائل فکر کنید.

شک نکنید که این یکی از ۵۰نکته کسب و کار مهم است.

برای موفقیت در کار خود بانشاط باشید

با نشاط بودن شما را در هر زمینه ای موفق تر کند و باعث پیشرفت روز افزون شما شود.

بنابراین تا میتوانید در کار خود بانشاط باشید. با نشاط بودن هم روی خودتان تاثیرات بسیار مثبتی دارد و هم باعث بالارفتن  روحیه هم تیمی ها و همکاران شما میشود و میتوانند بهتر با مشکلات احتمالی برخورد کنند که این خود در موفقیت کسب و کار شما بسیار موثر است.

انرژی کلید موفقیت در کار

در بدترین شرایط هم انرژی داشته باشید و آن را از خودتان دور نکنید. انرژی یکی از موثرترین عوامل موفقیت در هر زمینه است که و یکی از خصوصیات افراد موفق میباشد.

کسب و کار موفق

اگر شما همیشه انرژی داشته باشید خستگی برایتان بی مفهوم است و در هر زمان آمادگی لازم برای کار کردن را دارید.داشتن انرژی روح و روان شما را جوان کرده در نتیجه شما پویاتر عمل میکیند.

مثبت اندیشی و موفقیت در کسب و کار

همیشه نیمه پر لیوان را ببینید و افکار منفی را از خود دور کنید.

به تمام اتفاقات نگاه مثبت داشته باشید و به مشکلاتی که رخ میدهند خوش آمد بگویید زیرا مشکلات همیشه وجود دارند و باعث قوی تر شدن و در نتیجه موفقیت بیشتر شما میشوند.

موفقیت در کسب و کار در گرو مبارزه طلب بودن

خود را یک جنگجو در نظر بگیرید که در حال مبارزه با یک شیر درنده است و اگر شکست بخورد جان خود را از دست میدهد، پس تا میتوانید برای موفقیت در کسب و کارتان بجنگید و کم نیاورید وگرنه احتمال شکستتان زیاد است.

هیچ گاه قانع نباشید تا در کارتان موفق شوید

برای موفقیت در کسب و کارتان به موفقیت های کم قانع نباشید.

میتوان گفت زیاده خواهی در این زمینه اصلا ویژگی بدی نیست و میتواند شما را بالاتر ببرد پس تا میتواند حریص موفقیت باشید. اما مراقب باشید این زیاده خواهی شما به لب پرتگاه نبرد و باعث سقوط شما نشود چرا که بعضی از افراد برای موفقیت بیشتر خود دست به هر کاری میزنند و خیلی از مسائل اخلاقی را نادیده میگیرند که نهایتا منجر به شکست آن ها میشوند.

تاثیر راز نگه دار بودن در موفقیت در کسب و کار

راز نگهداری یکی از نکات مهم برای موفقیت است.

همیشه یک حریم خصوصی را برای خود حفظ کنید و همه چیز را به دیگران نگویید. اسرار کسب و کار خود را حفظ کنید و خیلی از برنامه ها و ایده هایتان با کسی صحبت نکنید. دلیلی ندارد کسی تمام جزییات کار شما را بداند وقتی که میدانید هیچ کمکی نمیتواتد به شما بکند.

  برای موفقیت در کارتان به ظاهرتان برسید

از دیر باز گفته اند:

“عقل مردم به چشمشان است”

اولین چیزی که دیگران از ما میبینند ظاهر ماست. همه ی ما خیلی وقت ها دیگران را با ظاهرشان قضاوت میکینم و با دیدن ظاهر افراد تا حدی موقعیت اجتماعی آن ها را حدس میزنیم پس حتی اگر شما خودتان به ظاهر دیگران توجهی ندارید ولی به ظاهر خود اهمیت بدهید و همیشه مرتب باشید.

تکیه کردن به خود برای موفقیت در کار

به هیچ کس جز خودتان امیدوار نباشید و به هیچ کس جز خودتان تکیه نکنید.

قرار نیست فرشته نجات از راه برسد و شما را به موفقیت برساند یا موفقیت را به شما هدیه دهد. هر گلی میزنید به سر خودتان میزنید. شما تنها نتیجه تلاش خود را میبینید.

کسب و کار موفق

 همیشه فکر کنید در یک جزیره گیر افتاده اید و تنها یک قایق در این جزیره وجود دارد و شما به تنهایی باید آن را به حرکت درآورید وگرنه ممکن است جلن خود را ازدست دهید.

شکار چی باشید تا در کارتان موفق شوید

مانند یک شکارچی عمل کنید و همیشه منتظر شکار فرصت ها و لحظه ها باشید.

حتما شما هم تجربه بازی وسطی را در بچگی دارید و گاهی در یک لحظه توپ را میگرفتیم و جون اضافه دخیره میکردیم تا فرصت دوباره بازی داشته باشیم، شما هم در کسب و کارتان دقیقا به همین شکل عمل کنید و شکارچی لحظه ها و فرصت ها باشید تا بتوانید برای همیشه کسب و کارتان را حفظ کنید و شکست نخورید.

تاثیر وقت شناسی در موفقیت کسب و کار

وقت شناس و خوش قول باشید تا دیگران به شما اعتماد داشته باشند.

افرادی که خیلی به وقت شناسی اهمیت نمیدهند یا به قول های خود عمل نمیکنند قطعا انتظار شکست در کسب و کار خود را باید داشته باشند چون این افراد پس از مدتی اعتماد دیگران را از دست خواهند داد که این باعث به خطر افتادن اعتبار کسب و کارشان میشود.

ارتباط موفقیت در کار با برنامه های کوتاه مدت

برای موفقیت در کسب و کارتان همیشه برنامه های کوتاه مدت روزانه، هفتگی و ماهانه داشته باشید.

برنامه های بلند مدت به هیچ وجه قابل اجرا و شدنی نیستند. هیچ کس نمیداند یک سال بعد چه اتفاقاتی در انتظارش است یا وضعیت جامعه به چه شکل است پس به برنامه های بلند مدت اعتماد نکنید و با آن خودتان را گول نزنید.

کسب وکار موفق

 

نکات بالا مهم ترین و موثرترین نکات برای موفقیت کسب و کار هستند اما یکسری از نکات دیگر هستند که بهتر است رعایت شوند.

ادامه ی ۵۰نکته موفقیت در کسب و کار 

 • از قانون ۸۰ به ۲۰ استفاده کنید.
 • ولخرجی بلای موفقیت کار است. به اندازه خرج کنید و مقداری پس انداز برای روز مبادا داشته باشید.
 • کار گروهی در موفقیت موثر است اما ابتدا مهارت کار گروهی را یاد بگیرید.
 • گاهی سکوت کنید. یاد بگیرید کجاها باید شنونده باشید.
 • در کسب و کارتان منظم باشید.
 • بردباری یار جدا نشدنی افراد موفق است.
 • حفظ آرامش برای موفقیت در کسب و ضروری است.
 • بلند پروازی ممنوع. منطقی کارهایتان را پیش ببرید.
 • فکر دور زدن قانون نباشد چون بالاخره قانون مچ شما را میگیرد.
 • صداقت اصل مهم موفقیت کسب و کار است.
 • در کسب و کارتان قوانینی تعیین کنید و به آن ها پایبند باشید.
 • سرعت عمل داشته باشید.
 • وفادار باشید تا به موفقیت در کارتان برسید
 • عدم موفقیت در کار با شکاکی و بدبینی
 • در کارتان مشورت کنید، چرا که چند عقل نتیجه بهتری نسبت به یک عقل دارد.
 • برای موفقیت در کار خود ریز بین باشید.
 • افراد موفق در هر شرایط روی رفتارشان کنترل دارند.
 • اخلاق خوش در موفقیت موثر است.
 •  اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و به خود اطمینان داشته باشید.
 • ریسک پدیر باشید اما کله شق نباشید. یکی از خصوصیات برای موفقیت ریسک پذیری است.
 • از خداوند سپاس گدار باشید به خاطر موفقیت هایی که در اینده به دست خواهید آورد.
 • با خود خلوت کنید. افراد موفق زمان مشخصی را به خود اختصاص میدهند فکر میکنند.
 • کار خیر انجام دهید.
 • یک دفترچه داشته باشید.
 • سفر کنید.

بهانه جویی را کنار بذارید و خود را برای موفقیت آماده کنید. ۵۰نکته موفقیت در کسب و کار مهم ترین نکات برای موفقیت هستند از آن ها استفاده کنید و برای خودتان و دیگران اشتغال زایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

09901528674

پشتیبانی در تلگرام