ازدواج سالم

حالت شب

انسان وقتی کامل می شود که نیم گمشده خود را پیدا کند و با آن ازدواج کند. خداوند این موجود را طوری خلق کرده است که حتما برای کامل شدن باید ازدواج سالم بکند. شاید بعضی منکر این شوند که ازدواج ربطی به موفقیت انسان ندارد و تاثیری بر پیشرفت و دیدگاه نسبت به زندگی ندارد و می توان بدون ازدواج هم این نیاز ها  را برطرف کرد اما طبق مطالعات و بررسی ها نشان می دهند که این امر کاملا مشخص است که انسان با ازدواج سالم کامل می شود.

تیم فارسی خوان می خواهد در این مطلب در مورد ازدواج سالم صحبت کند پس از این گفته ها و تحقیقات استفاده لازم را ببرید و تا می توانید این متن را در با دیگران به اشتراک بگذارید.

اصل ازدواج سالم

تا اینجا شما متوجه شدید که ازدواج و تشکیل خانواده جزء نیاز های اصلی هر انسان است.

اما هر ازدواجی نمی تواند شما را کامل کند تنها در صورتی که ازدواج سالم و درستی داشته باشید به درجات خوبی در زندگی خواهید می رسید. ازدواج سالم وقتی می تواند باعث پیشرفت شما بشود که به صورت آزادانه و آگاهانه و خود خواسته بخواهید ازدواج کنید که این را می توان بلوغ نامید.

اصل ازدواج سالم

شاید تا به حال در همه جا خوانده و شنیده باشید که انسان به بلوغ جنسی برسد می تواند ازدواج کند و شرایط ازدواج را دارد اما نه این زمان انسان تازه از لحاظ بدنی به شرایط ازدواج رسیده اما مهم ترین از این بلوغ فکری است که شما می توانید ازدواج سالمی داشته باشید. ازدواج نوعی تقویت انسان می باشد که اگر درست شکل بگیرید به انسان قدرت شکفت انگیزی میدهد که بهتر به هدف های زندگی برسیم.

ازدواج آزادانه

در بعضی از فرهنگ ها به خصوص کشورمان ایران رایج است.

که خانواده ها آزادی ازدواج را از جوانان سلب می کنند و آنان را بخاطر یک سری مشکلات مانند اقصادی و غیره در مراض ازدواج قرار می دهند و یک فرد را به اجبار برای ازدواج انتخاب می کند و می گویند حتما باید با این فرد ازدواج کنید.

که در این نوع ازدواج، اصل وجودی ازدواج از بین می رود و شاید در این ازدواج به خاطر چند مسائل ماننده ترس، بچه دار شدن، آبرو، سلب شدن از ازدواج بعدی و … شکست کمتری داشته باشند اما باعث پشرفت انسان نمی شود چون این زوج با هم از لحاظ فکری، هدف زندگی، مذهب، و دیگر عوامل یک سو نیستند و مجور به کنار آمدن با هم هستند که موجب می شود جلو پیشرفت انسان را بگیرید.

همیشه هم بد نیست
همه این نوع ازدواج ها هم بد نیستند اما تعدادشان کم است که موجب پیشرفت زندگی شده باشند فقط می تواند یک زندگی معمولی را شروع کرد.

ازدواج آگاهانه

واقعا بدانید که قصد انجام چه کاری دارید و بی گدار به آب نزنید.

شاید واقعا عشق و علاقه ای به ازدواج ندارید و فقط میخواهید یک لذت یا یک تجربه زندگی جدیدی را کشف کنید و در اصل می خواهید بچه بازی کنید. وقتی که آگاه باشید که با ازدواج دیگر یک نفر نخواهید بود و می خواهید یک شریک برای تمام داشته ها و نداشته های زندگی خود و همچنین هدف های که در سر دارید انتخاب کنید می توانند کمکی خوی به شما بکند.

ازدواج آگاهانه

باید بدانید که این شریک مانند شراکت های دیگرتان نیست و به قول معروف کفشی نیست که اگر اذیتتان کرد آن دور بندازید. البته می شود اما با هزینه سنگینی که از لحاظ روانی و مالی به شما وارد می کند و شاید هم باعث شود که دیگر به سمت یک سری از هدف هایتان نروید و یک شکست سنگین بخورید.

پس حالا چه کنیم؟

آگاه باشیم و خود را از هوس و فکر های بچگانه دور کنیم.

آن جوری که عقلمان می کنید عمل کنیم چون اکر طبق این دستور عقل عمل کنیم دقیقا به سمت چیزی که میخواهیم پیش خواهیم رفت پس باید معیار های مهم زندگی و در اصل هدف های زندگیمان را مشخص کنید. کسی را که می خواهید به عنوان همسر انتخاب کنید را در این فیلتر های که مشخص کرده اید عبور دهید اگر مثبت بود خوب آن را به شرایط بعدی سنجش انتقال دهید و در این مدت که می خواهید آن فرد را انتخاب کنید عجله نکنید و حسابی بگذارید که زمان بگذرد که دقیق با آن آشنا شوید.

ازدواج خود خواسته

باید به درکی از خودشناسی برسید این عامل بسیار مهم است.

همچنین بخوانید : چرا باید ازدواج کنیم

چون موقعی که خود را بشناسید میدانید که واقعا چه زمانی به بعد نیاز به شریک دائمی در زندگی دارید وقتی که درک کردید برای ادامه زندگی و پیشرفت، تکامل، آرامش، لذت و دیگر خصوصیات ها نیاز به ازدواج داشتید وارد این مراحله شوید. در صورتی هم که غیر از این باشد پیشنهاد ما و تمام روانشناسان ازدواج این است که اگر حس می کنید به این مراحله نیازی ندارید و در زندگیتان ازدواج بی تاثیر است ازدواج نکید چون هنوز به بلوغ درستی برای ازدواج سالم نرسیده اید.

نکات مهم و کلیدی برای ازدواج سالم

 • نظر او را در مورد زندگی مشترک بپرسید.
 • از او بخواهید که واقعیت های زندگی خود را بگوید.
 • در مورد اعتماد کردن از او بپرسید.
 • از اتفاقات بد او بپرسید.
 • مواردی که برای شما حساس است را بگوید و از او هم بخواهید که این موراد را بگوید.
 • در زندگیتان از چه چیزی می ترسید با هم در میان بگذارید.
 • خود را در شرایط های مختلف قرار دهید.
 • او را در شرایط های مختلفی قرار دهید.
 • در مورد خانواده یکدیگر صحبت کنید.
 • در مورد دوستانتان صحبت کنید.
 • در مورد بهترین اتفاق های زندگی صحبت کنید.
 • در مورد بچه دار شدن بپرسید.
 • در مورد مذهب و اعتقادات صحبت کنید.
 • در مورد خصوصیات فردی بپرسید.
 • در مورد ورزش از او سوال کنید.
 • در مورد تفریح کردن صحبت کنید.
 • در مورد نوع سیک فیلم دیدن و آهنگ گوش دادن سوال کنید.
 • در مورد استعداد ها و ویژگی های خاص او بپرسید.
 • با او وقت بگذارنید.
نکته تکمیلی ازدواج سالم
انسان ها در زمان ها و شرایط های مختلف نوع متفاوتی زندگی می کند که با انجام دادن نکته بالا و گذشت زمان می توانید تصمیم بهتری داشته باشید.

این مطلب توسط تیم فارسی خوان جمع آوری و تکمیل شده است، امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.همچنین از شما همراه گرامی می خواهیم که برای پیشرفت این مطلب نظر خود را از بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید و با دیگر کاربران به تبادل نظر بپردازید.

 1. Avatar

  اصن مگه ازدواج هست که سالم و ناسالم باشه؟؟؟؟
  کو زن؟کو شوهر؟

 2. Avatar

  من که نیمه ندارم. کامل کامل خلق شدم

 3. Avatar
  محمدطاها بختیاری

  آقا من نمیدونم چرا تازگیا تو خیابون هرکسیو میبینم خوشم میاد و انگار نیمه گمشده مه :)))
  به دادم برسید

 4. Avatar

  من تا حالا سه بار ازدواج کردم

 5. Avatar

  آقا عقل هربار یه چی میگه. دل هم که تکلیفش معلومه
  ما نمیدونیم به حرف کدومشون توجه کنیم

 6. Avatar
  فرشید احمدی

  واقعا نکته خوبی اشاره کردید ازدواجی که دوطرف باهم همسو نباشن امکان پیشرفت وجود نداره

 7. Avatar

  به نظرم یک مسئله دیگه خیانته که به هر صورتی ممکنه اتفاق بیوفته و متاسفانه توی ایران خودمون هم کم نیست بهتر بود راجب این موضوع بیشتر توضیح بدید

 8. Avatar

  اوووووه کجای کارید؟ هنوز توی روستاها دخترها و پسراهارو همین که به سن بلوغ میرسن ازدواج میدن
  کو تا اینا رفع بشه

 9. Avatar

  کیه که از تفریح بدش بیاد
  خب معلومه همه میگن دوست داریم زیاد تفریح داشته باشیم
  مگه یکی بلانسبت یکم خل وضع باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟

06633335770

پشتیبانی در تلگرام